VÍKENDOVÝ VODÁCKÝ KURZ NA SÁZAVĚ - pro začínající vodáky

24. - 25. 6. 2023 *
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

• Chtěli byste vyrazit na vodu, ale nemáte dostatek zkušeností?
  • Chcete bezpečně poznat nebezpečný jez?
  • Chcete se dozvědět něco o záchraně na vodě a první pomoci?
  • Chcete se dozvědět pár triků, jak sjíždět jezy "s prstem v nose"?

Právě pro Vás jsme připravili Víkendový vodácký kurz na Sázavě, kde na Vás mimo jiné čeká:

• Po celou dobu odborné rady a pomoc našich instruktorů.
  • Klidný tok Sázavy přerušovaný častými jezy.
  • Úsek řeky vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi (ca od 4 let).
  • Možnost přihlásit se také jako jednotlivec.

Nevyhovuje ti termín? Napiš nám a mi pro tebe rádi připravíme kurz pro celou rodinu či partu dle tvých přání. Nebo mrkni na naše další vodácké školy a kurzy:

Sejdeme se ráno v kempu v Ymcaodkud se vydáme společně vlakem proti proudu řeky do tábořiště Ohama, kde na nás bude čekat vodácké vybavení.

V případě zájmu můžete samozřejmě dorazit přímo do Omahy, vaše zavazadla Vám autem převezeme do kempu, kde budeme nocovat. Kdo bude chtít může také přijet již večer předem a přespat v kempu Ymca či Omaha.

Rozdáme si vodácký materiál a proběhne zaškolení začátečníků. Čeká na nás 10 km plavby, během kterých se naučíme nebo si připomeneme základní vodácké dovednosti a bezpečnost na vodě. Plavbu zakončíme v kempu Ymca

Ráno si zabalíme věci a nasedneme opět do lodí. Dnes nás čeká příjemných 15 km plavby. Budeme pilovat naše dovednosti pomocí zábavných vodáckých her.

Cestou zastavíme v Českém Šternberku, kde lze navštívit hrad či si dát oběd.

Co jsme se naučili, si cestou prověříme při sjíždění 7 jezů. Poslední nás čeká přímo před kempem Ledečko, kde se můžete občerstvit a kde naše putování také zakončíme.

Pokud budete odjíždět vlakem přímo z cíle, budou tam čekat i Vaše zavazadla.

Sázava je klidná řeka bez větších záludností. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Naučí Vás či pomohou s takovými věcmi, jako:

• jak řídit loď,
  • jak se zachovat při "cvaknutí" neboli převržení,
  • jak poznat nebezpečný jez,
  • jak sjíždět jezy a obtížná místa.

Akce je vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi (ca od 4 let).

Doprava účastníků na začátek akce do kempu Ymca nebo do tábořiště Omaha a poté zpět ze je možná buď vlastními auty nebo vlakem. Z cíle plavby se poté vyvezete vlakem zpět pro auta.

Pokud pojedete vlakem: vlaková stanice na konci splutí se jmenuje Ledečko (ca asi 1,5 km pěšky od vody), vlaková stanice na začátku plavby u tábořiště Omaha se jmenuje Střechov nad Sázavou, vlaková stanice poblíž kempu Ymca, kde budeme nocovat se jmenuje Vranice.

Pokud pojedete autem: přijeďte do kempu Masarykův tábor Ymca (vlaková zastávka Vranice), zde necháme stát vaše auta a společně se vydáme vlakem proti proudu řeky do tábořiště Omaha (vlaková zastávka Střechov nad Sázavou). Z cíle se pro svá auta dostanete vlakem ze zastávky Ledečko (ca asi 1,5 km pěšky od vody)

• SÁZAVA - kemp YMCA
  • Sázava - Omaha (Zliv)
Kemp Ymca je plně vybavený, nabízí wc, teplou sprchu i restauraci. Nocovat budeme ve vlastních stanech, pokud jej nemáte, nevěšte hlavu, rádi Vám jej po domluvě zapůjčíme. V kempu je také možnost zarezervovat si pro přespání chatku, samozřejmě dle aktuální obsazenosti - https://tabor.palacymca.cz/

Stravování je ve Vaší režii. V kempu Horka je možnost dát si něco dobrého k večeři i k snídani. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných restauracích po cestě. Pokud byste si chtěli vařit, vezměte si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz.

Více informací o tom, co potřebujete na vaření na vodě či rady, jak se zabalit na vodu najdete ZDE.

• zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
  • převoz zavazadel po souši po celou dobu akce
  • stravování a pitný režim
  • doprava na start a z cíle