VODÁCKÝ TÁBOR- putování po řece DYJI

9. - 14. 7. 2023 *
Mikrobus,Vlastní doprava
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Co jiného podniknou o prázdninách, než vyrazit na vodu? Pojeď si s námi užít týden v přírodě na vodě a spousta zábavy k tomu! Co na tebe čeká?

• nezapomenutelné ZÁŽITKY...na vodě nasbíráš spoustu zážitků a veselých příhod
  • super ZÁBAVA...s námi se rozhodně nebudeš nudit, čekají na tebe hry na suchu i na vodě nebo spíš ve vodě =)
  • trocha ADRENALINU...sjíždět jezy po předu umí každý, co to zkusit pozadu nebo bokem
  • bezva KAMARÁDI...díky malé skupině (max. 29 táborníků) poznáš dobře všechny nové kamarády, ale klidně si s sebou vezmi nějakého kamaráda, kterého již znáš
  • nové DOVEDNOSTI...naučíš se, jak řídit loď, jak sjíždět jezy, jaký jez je nebezpečný, apod

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé vodáky ve věku od 7 do 15 let (po absolvování 1.třídy ZŠ).

Chceš se na tábor trochu připravit? Pojeď si to s námi vyzkoušet na jednodenní dětský kurz na Sázavě =)

První den se sejdeme okolo 16. hodiny v kempu ve Znojmě. Čeká nás především seznámení se s instruktory a ostatními vodáky. Hrát budeme různé seznamovací a jiné hry, dnes zatím jen na suchu.

Večer si rozděláme oheň a povíme si, co vše nás na našem vodáckém putování čeká.

První vodácký den zahájíme krátkým pěším výletem, vydáme se po naučné stezce Gránickým údolím, ta nás provede pod Znojemským hradem a ukáže nám místní rostliny a živočichy, které budeme v okolí řeky Dyje potkávat.

Poté již dorazíme k našim lodím, kde poobědváme a proběhne krátké zaškolení nováčků. A pak již hurá na první krátký úsek Dyje. Budeme hrát vodácké hry, díky kterým si rychle osvojíme pádlování.

Dnes nás čeká celodenní etapa, poplujeme do Krhovice. Čeká na nás krásná příroda a několik sjízdných jezů, které překonáme pomocí dřevěných skluzavek. Po doplutí se vrhneme na hry na suchu a také do přípravy večeře.

Třetí den si od pádlování trochu odpočineme, vybaveni obědovým balíčkem se vydáme na celodenní výlet. Jelikož letní dny bývají horké, schladíme se v nedaleké plovárně, kde si budeme užívat klouzačky a blbnutí ve vodě.

Další celodenní plavba nás zanese na tábořiště u obce Hrádek, ani dnes nezůstaneme na suchu, Dyje zde vybízí ke koupání snad za každou zatáčkou. A tak si budeme užívat vodácké hry a krásný letní den.

Poslední den doplujeme do obce Hevlín, kde se s řekou Dyje rozloučíme a vyrazíme zpět na cestu domu, do Prahy bychom měli dorazit v odpoledních hodinách.

Úseky, které budeme společně splouvat, si pro nás nepřipravily žádné zvláštní nástrahy. Nejsou nijak obtížné (obvykle obtížnost ZW) a proto jsou vhodné i pro začátečníky.

Po celou dobu akce budou s dětmi na vodě vodáčtí instruktoři, kteří na začátku akce všechny děti zaškolí. Začátečníky naučí, jak ovládat loď a jak se bezpečně chovat na vodě. Nudit se nebudou rozhodně ani pokročilí vodáci, pro ty bude připraveno spoustu nových vodáckých dovedností.

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Na tábor a z tábora můžete děti dopravit vlastní dopravou nebo je přivést na sraz do Prahy a poslat děti vlakem/autobusem pod dozorem instruktorů.

• Pokud děti povezete vlastním autem -  zahájení tábora bude v neděli odpoledne okolo 16. hodin v kempu Znojmo, našim cílem budou Hevlín, kam doplujeme v pátek okolo poledne
  • Pokud děti pojedou s instruktory veřejnou dopravou (vlak / autobus - jízdné 400 Kč/dítě) - sraz bude v neděli okolo poledne v Praze na Florenci, konec akce bude v pátek okolo 17. hodiny opět v Praze na Florenci. V Praze bude čekat dodávka, která dětem odveze věci na tábor i zpět, cestovat tedy budou "na lehko".

Pozor přesné časy a místa srazů budou upřesněny 14 dní před odjezdem (dle aktuálních jízdních řádů apod.)

• Praha - Florenc
  • DYJE - Znojmo (kemp)
  • DYJE - Hevlín
  • další nástupní místa po dohodě
Ubytováni budeme vždy v kempu ve stanech (stan si vozit nemusíte). Naše stany jsou velké a poskytují tak dostatečné pohodlí pro děti i pro veškerou bagáž. Děti budou spát ve stanech dle věku a pohlaví. Kempy na Dyji, ve kterých budeme nocovat, jsou hezké, ale jsou přírodního charakteru. Ve všech kempech je k dispozici wc (v některých pouze suché), některé dny se budeme muset obejít bez sprchy (jedná se max. o dva dny po sobě jdoucí).
Jídlo a pití: plná penze

Na táboře bude zajištěna plná penze (5 jídel denně), včetně pitného režimu po celý den. Vařit budeme často společně s dětmi v naší polní kuchyni

Každý den na nás čeká v kempu snídaně, před vyplutím svačinka (sušenka či ovoce), cestou na vodě zastavíme a poobědváme připravené jídlo (pečivo, pomazánka, zelenina). Jakmile doplujeme do kempu, a než děti postaví stany, připravíme teplou polévku či jiné občerstvení, dle počasí. Večer již společně s dětmi připravíme jednoduchou, ale chutnou večeři. Stravování začíná první den večeří a končí poslední den odpolední svačinou.

S sebou budou děti tedy potřebovat jen ešus (nebo misku), příbor, hrneček a láhev na pití, ostatní věci do kuchyně obstará CK Povoda.

• pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
  • služby vodáckých průvodců na vodě i na suchu
  • stravování (plná penze, 5x denně, v četně pitného režimu)
  • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce