VÍKENDOVÝ VODÁCKÝ KURZ NA OHŘI - pro pokročilé vodáky

27. - 28. 5. 2023 *
Poslední volná místa
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

• Chceš se zlepšit v ovládání lodi?
  • Chceš vyrazit na divočejší vodu a nemáš dostatek zkušeností?
  • Chceš bezpečně poznat nebezpečný jez?
  • Chceš se dozvědět něco o záchraně na vodě a první pomoci?
  • Chceš se dozvědět pár triků, jak sjíždět jezy "s prstem v nose"?

Právě pro tebe jsme připravili Víkendový vodácký kurz na Ohři, kde na tebe mimo jiné čeká:

• Zapůjčení vodáckého vybavení (kanoe Samba)
  • Po celou dobu odborné rady a pomoc našich instruktorů.
  • kempování a cvičení přímo u peřeje Hubertus
  • Program je vhodný pro mírně pokročilé vodáky, kteří již umí základní ovládání lodi a pro rodiny s dětmi (cca od 7 let)

Nevyhovuje ti termín? Napiš nám a mi pro tebe rádi připravíme kurz pro celou rodinu či partu dle tvých přání. Nebo mrkni na naše další vodácké školy a kurzy:

Sejdeme se na loděnici Půjčovny lodí Samba v Karlových Varech, kde si rozdělíme vodácký materiál, připomeneme si základní dovednosti a bezpečnost na vodě a vydáme se na první část naší plavby.

Čeká na nás necelých 10 km plavby na přírodní tábořiště Hubertus, kde se utáboříme a občerstvíme. Po krátkém odpočinku vyrazíme trénovat a učit se nové dovednosti na kanoi v peřejce u kempu, vyzkoušíme si i kajak.

Dopoledne sbalíme stany a vydáme se na další etapu naší plavby. Cestou se zastavíme v Dubině v hospůdce U Dvořáků, kde si dáme něco dobrého k jídlu a u chátrajících lázní Kyselka se napijeme z Ottova pramene.

Na závěr prověříme své vodácké dovednosti v peřeji za Kyselkou. Odtud už je to jen kousek do Radošova, kde náš krátký kurz zakončíme.

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku všechny zaškolí a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech.

Naučíte se nebo si procvičíte takové věci, jako:

• záchranu a první pomoc na vodě,
  • jak poznat nebezpečný jez,
  • jak sjíždět jezy a obtížná místa hravě a s úsměvem.
  • mimo kánoí si můžete vyzkoušet také kajak

Akce je vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní dovednosti (jako ovládání lodi apod.) a pro mírně pokročilé i pokročilé vodáky cca od 7 let.

Doprava účastníků na začátek akce do Karlových Varů ze je možná buď vlastními auty nebo vlakem. Z cíle naší plavby z Radošova lze využít opět vlastní dopravu nebo autobus ze zastávky Kyselka, Radošov, Jednota. Po domluvě lze sjednat převoz řidičů k autům (za malý příspěvek na naftu). Vaše zavazadla Vám z Karlových Varů dopravíme autem do kempu.

• OHŘE - Karlovy Vary - loděnice Samba

Vodácká tábořiště Hubertus, kde budeme nocovat, je romantické přírodní tábořiště. Do tábořiště se nelze dostat autem, auta lze případně parkovat na druhém břehu řeky, odkud se můžete nechat převést na lodi do kempu. Kemp je přímo u cvičné peřeje Hubertus, kde lze zdokonalovat své dovednosti. V kempu není sprcha, je zde pouze suché wc, pitnou vodu si lze nabrat kousek od kempu ze studánky. Zázemí kempu je ale velmi hezké, které nabízí posezení pod střechou a kiosek, kde výborně vaří.

Pokud nemáte vlastní stan, rádi Vám jej zapůjčíme.

Stravování je ve Vaší vlastní režii. V kempu je kiosek, kde dobře vaří (polévky, grilovaná masa a sýry, na své si přijdou i vegetariáni). Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách.

• pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
  • převoz zavazadel po souši po celou dobu akce
  • stravování a pitný režim apod.
  • doprava na start a z cíle
  • vodácké oblečení (neoprenové kalhoty nebo šortky, vodácká bunda, boty). Doporučujeme pouze při nepříznivém počasí, nemáte-li vlastní, můžete si zapůjčit od nás.