Vyzkoušejte naši polní kuchyni!

Vařič, bomba, hrnec, vařečka a spoustu dalších věcí, které potřebuješ na vaření na vodě, nech klidně doma a vyzkoušej naši polní kuchyň. Vždy obstaráme čerstvé a pokud možno místní suroviny a společně s vaší pomocí připravíme bohaté snídaně formou švédských stolů a nenáročně chutné večeře. Každý, kdo se rád příjemně pobaví a u toho pomůže s krájením, loupáním či připravováním grilu, je vítán s otevřenou náručí =)

Vodácká polopenze

Naši vodáckou polopenzi zajišťujeme na některých zahraničních zájezdech, které najdeš ZDE. Pokud se chystáš s partou na akci na míru, i tam ti polopenzi obstaráme.

Čeká na tebe bohatá snídaně formou švédských stolů a jednoduché a chutné večeře. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťuje každý sám, na nákup surovin je vždy dostatek času přímo na místě. Nemusíš s sebou tedy vozit žádné velké zásoby. Naše polopenze obvykle začíná večeří v den příjezdu k vodě a končí snídaní v den odjezdu.

A co tedy budeš potřebovat? Stačí ti ešus nebo miska, příbor, hrníček a láhev na vodu, o ostatní věci se postarají naši instruktoři, kteří s sebou povezou polní kuchyň.

Při přípravách jídel počítáme, že ruku k dílu přiloží každý vodák, příjemně si popovídáme a u toho oloupeme či nakrájíme, co bude potřeba. Vítáni jsou i rozdělávači grilu, obraceči či hudební doprovod =)

Foto naší polní kuchyně je pouze ilustrativní, v každé zemi vaříme převážně z místních surovin a každý instruktor si připravuje svůj unikátní jídelníček!

Stravování pro školní vodácké kurzy

Chystáš se na vodou se svou třídou a nevíš, kde se všichni naobědváte, jak a na čem si připravíte večeři? Kdy nakoupíte či kam dáte v horkých letních dnech všechny suroviny? Nech to na nás!

Pro školní vodácké kurzy zajišťujeme polní kuchyni pro přípravu snídaně, polopenze či plné penze včetně pitného režimu. My zajistíme polní kuchyň a její přepravu podél řeky, instruktoři se postarají o nákup čerstvých surovin a žáci či studenti si pak společně pod vedením zkušených instruktorů připraví něco dobrého na zub.

Čeká na vás bohatá snídaně formou švédských stolů, ke svačině na vodě sušenka či ovoce a k obědu si vždy připravíme pomazánku s pečivem a zeleninou. Po návratu do kempu se vrhneme na přípravu teplé polévky, případně si dáme osvěžující meloun či jinou svačinu a poté již s plným břichem společně uvaříme rychlou, ale chutnou večeři. Teplý čaj k snídani a voda či šťáva po celý den je samozřejmostí.

Ze školního kurzu si tak žáci či studenti odvezou nejen vodácké zážitky, ale také se něco přiučí o vaření v polních podmínkách a při přípravě skvěle utuží třídní kolektiv. Navíc ušetří spoustu místa v batohu, jelikož polní kuchyň dopravíme na místo my, všem stačí pouze vlastní ešus nebo miska, hrneček, příbor a lahev na vodu.

Pro zajištění školní vodácké akce nás kontaktuj na tel: +420 602 517 552 nebo na emailu: info@povoda.cz

Foto naší polní kuchyně je pouze ilustrativní, na každé řece je jiná možnost nákupu potravin a každý instruktor si připravuje svůj unikátní jídelníček!

A jak chutnalo v naší polní kuchyni v minulých letech?

Itálie 2022

Přesně tak, jak bylo uvedeno v propozicích: čerstvé ovoce, zelenina, sýry, uzeniny, pečivo... velký výběr,skvělé menu. Palačinky, tiramisu, grilované dobrůtky, masové koule....mňam.

Chorvatsko 2022

Moc nam chutnalo ! Čekala jsem nějaká jednoduchá a rychlá jídla a to se nekonalo. Terka s Adamem nás neskutečně rozmazlovali! Snídaně velký výběr - ovoce, zelenina, sýry..... Vždy čerstvý chleba! Super! Večeře úúúúžasný! Fakt jsem něco takového na vodě nečekala! Díky moc !

ZŠ Horáčkova - Otava 2022

Oceňuji dostatek ovoce, zeleniny a mléčných výrobků, pestré snídaně, kvalitní večeře po dojezdu do kempu. A pomazánky na řece je klasika, bez nich by to nebylo ono. Speciální poděkování za zeleninové saláty a ranní kávu pro pedagoga :-)

Itálie 2021

Ta myšlenka vařit z místních surovin místní speciality je suprová. I když je to obrovsky náročné pro instruktory, tak za mě absolutně super. Nic takového jsme nikdy u jiných vodáckých CK nezažili, bylo to prostě skvělé!!!

Východní Čechy 2021

Náš zájezd byl jen se snídaní, ale s naprosto rozmanitou nabídkou, která se dá srovnat se snídaní v několikahvězdičkovém hotelu. Za naší rodinu *****

ZŠ Náchodská - Sázava 2021

Ještě nikdy nám na kurzu nikdo nedělal dezert (střechu z BB sušenek, s banánem...) ani tortilly. A obojí bylo fakt super!!!!

Chorvatsko a Slovinsko 2020

Vaše polní kuchyně je prostě neuvěřitelná , protože co dokážete v těchto podmínkách vytvořit za dobroty je prostě neskutečné. Bylo to všechno moc dobré na 1.

Chorvatsko - dětská voda 2019

Ta polopenze je dobrý tah (pro nás matky určitě) a kdyby byla i Itálie s polopenzí a trefili bychom se termínově, rádi bychom se znovu připojili. Za vše moc děkujeme a i když mě všechno bolí:-), bylo to moc fajn.