PADDLEBOARDOVÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro začátečníky

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
4. 6. 2023 *
1 den
1 050 Kč / 750
Vlastní doprava
Již proběhlo
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Chceš si vyzkoušet paddleboarding? Užít si bezva den na vodě o odnést si spoustu zážitků a nových dovedností? Pak tu pro tebe máme Paddleboardovou školu na Sázavě.

Čeká na tebe trénink na klidné vodě pod hradem Český Šternberk i splutí nenáročného úseku řeky Sázavy. Pod vedením zkušených instruktorů se naučíš především správné postavení na SUPu či techniku pádlování. 

Nevyhovuje ti termín? Napiš nám a mi pro tebe rádi připravíme kurz pro celou rodinu či partu dle tvých přání. Nebo mrkni na naše další vodácké školy a kurzy:

Program zájezdu

1.
den

SRAZ: dopoledne (ca okolo 10. hodiny - čas bude upřesnit podle aktuálních jízdních řádů) v loděnici půjčovny lodí Samba v Českém Šternberku. 

S SEBOU: sportovní oblečení - podle počasí

PROGRAM: Rozdáme si vodácký materiál a proběhne krátké zaškolení na suchu, poté se vydáme malý kousek proti proudu (ten v tomto úseku není vůbec silný) a pod hradem Český Šternberk budeme trénovat základní pádlování na SUPu. Poté se již vydáme po proudu řeky Sázavy, čeká nás pohodových 9 km. Po doplutí do Ledečka se budete moci najíst v místní hospůdce. 

KONEC: v Ledečku kolem 16.-17. hodiny.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Paddleboardová škola je určena pro všechny sportovní začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet jízdu na paddleboardu na klidné i mírně proudící vodě. Vybraný úsek je vhodný i pro úplné začátečníky, kteří budou stán na SUPu poprvé. Tuto akci doporučujeme pro děti ca od 7 let. 

Doprava: vlastní doprava

Dopravu na start a z cíle si zajišťuje každý vodák sám, my doporučujeme:

  • jedete-li vlakem: vystupte na zastávce "Český Šternberk zastávka", loděnici půjčovny lodí Samba najdete na druhém břehu řeky hned za mostem. Z cíle se vlakem dostanete nejlépe ze zastávky "Ledečko", která je ca 1500 m od loděnice půjčovny lodí Samba, kde naši plavbu zakončíme. 
  • jedete-li autem: doporučujeme nechat auto v cíli tedy na parkovišti u loděnice půjčovny lodí Samba v Ledečku a odtud se vydat pěšky (ca 1500 m) na vlak, který Vás vyveze proti proudu do Českého Šternberka. 
Místa srazu:
  • SÁZAVA - Český Šternberk - loděnice Samba
V ceně je zahrnuto:
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (paddleboard TAMBO, pádlo, plovací vesta, helma, loďák, možnost využít vlastní paddleboard se slevou 250 Kč/osoba)
  • služby vodáckých průvodců na vodě 
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
  • dopravu na start a z cíle
  • stravování

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.