DIVOKÉ PERLY BALKÁNU - Tara a Neretva

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
19. - 24. 8. 2023 *
6 dní
11 980 Kč / 11 501
Mikrobus
Zrušený
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Dovolené máte málo, ale chuti něco zažít máte hodně? Právě pro vás jsme připravili tuto údernou vodáckou pecku!

 • vodácký zájezd pro zkušené vodáky
 • komorní atmosféra v malé skupině
 • dvoudenní expediční splutí kaňonu řeky Tary, mnohými považovaný za nejkrásnější evropský kaňon
 • houpavé vlnky řeky Driny
 • úžasný, úzký a divoký kaňon krásné Neretvy - skály se zvedají do výšky přímo z vodní hladiny 

POZOR! Tento zájezd má příchuť expedice. Pro zdárný průběh je nutná spolupráce všech účastníků na suchu i na vodě. Naše mikrobusy nás rychle dopraví na místo a také nám umožňují operativně měnit program podle aktuálního stavu vody, schopností a přání našich vodáků.

Pro skupiny od 12 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách a noční přejezd do Bosny a Hercegoviny.
2. - 3.
den

Ráno dorazíme k řece Taře, kde nás čeká balení do loďáků a poté již první zlatý hřeb tohoto zájezdu - dvoudenní splutí kaňonu Tary. Pojedeme na těžko s věcmi nezbytnými pro bivak v kaňonu. První den náš čekají úžasné výhledy, hluboký kaňon, pěkné ale nenáročné peřeje. Nocleh v kempu v kaňonu.  

Další den ráno budeme pokračovat v plavbě kaňonem Tary. Náročnost plavby se postupně zvyšuje, řeka Tara si na závěr prověřuje naše vodácké schopnosti. Plavbu zakončíme v kempu kousek před soutokem Tary a Pivy, kde se opět setkáme s našimi mikrobusy.

4.
den
Zopakujeme si pěknou závěrečnou pasáž kaňonu Tary o náročnosti WW3 a budeme pokračovat plavbou po řece Drině, která vzniká soutokem řek Tara a Piva (pohoupají nás pěkné, ale už méně náročné vlny WW2). Opoledne přejezd do kempu k řece Neretvě.
5.
den
Na závěr druhý zlatý hřebík: Sjezd kaňonu řeky Neretvy. Vápencový kaňon se v  některých místech zužuje až na dva metry a z různých otvorů ve skále tryská průzračná voda. Čekají nás náročné peřeje s hrozivými jmény jako třeba Ďáblův chřtán. Večer se zabalíme a vyrazíme na cestu domů.
6.
den
Příjezd do České republiky v dopoledních hodinách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Vybrané řeky a jejich úseky jsou až do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kanoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na tekutějších vodáchMinimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

Pokud si nejste jisti, zda tento zájezd zvládnete, zavolejte nám nebo nám pošlete email a my Vám rádi poradíme. Před zájezdem doporučujeme zúčastnit se naší jednodenní Vodácké školy pro pokročilé nebo Víkendového vodáckého kurzu pro pokročilé vodáky či vodácké školy na slalomovém kanále.

Doprava: mikrobus
Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy nabízí dostatek pohodlí.) V Bosně nejsou příliš kvalitní silnice, přesto nás mikrobusy dovezou všude, kam potřebujeme, mnohem rychleji, než by to zvládl autobus.
Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Po celou dobu zájezdu budeme ubytováni v kempech evropského standardu, tedy se splachovacím záchodem i se sprchou. Výjimkou je bivak v kaňonu Tary, kde sprcha k dispozici nebude.
Jídlo a pití: vlastní

Nákup základních potravin je v Bosně a Hercegovině bez problémů. Navíc je zde mnoho restaurací a stánků rychlého občerstvení, kde si můžete dát vyhlášené místní čevabčiči nebo burek (listové těsto plněné mletým masem nebo sýrem).

Pokud to bude možné, zastavíme vždy na jídlo v některé z místních restauracích. Zbylé dny si budete muset uvařit sami. Ceny jídla i pití jsou zde podobné jako v Česku a možností nákupu je mnoho, proto není nutné vozit s sebou jídlo na celou akci - ani by se nám nevešlo do mikrobusu.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava mikrobusem do Bosny a po Bosně
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem vodáckého vybavení (nafukovací kanoe  Baraka, pádlo, plovací vesta, helma,  loďák)
 • doprava vodáckého vybavení
 • nocleh v kempu 3x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za splutí (pravděpodobně budeme platit ca. 50 € na Taře a ca. 5 € na Neretvě)
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • stravování
 • vstupné do různých památek
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.