ŠVÝCARSKO a RAKOUSKO - divoká voda a vysoké hory

3 volná místa
Mikrobus,Vlastní doprava
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Vodácký zájezd do srdce Švýcarska pro zkušené vodáky.

• 6dní na divoké vodě
  • výběr ze švýcarských řek - vyrážíme i na méně známé toky
  • Muota - přírodní slalomová trať - dějiště MS ve sjezdu na divoké vodě
  • úžasné scenérie v okolí švýcarských řek Vorderrhein a Hinterrhein
  • obří vlny na Innu

POZOR! Tento zájezd bude mít příchuť expedice. Pro zdárný průběh je nutná spolupráce všech účastníků na suchu i na vodě. Naše mikrobusy nás rychle dopraví na místo a také nám umožňují operativně měnit program podle aktuálního stavu vody, schopností a přání našich vodáků.

Odjezd v odpoledních hodinách a přejezd do kempu u řeky Reuss.
Po snídani si rozdáme vodácké vybavení a připomene si zásady pádlování a bezpečnosti na divoké vodě. Poté nás již čeká první řeka našeho programu, je jí vodnatá Hinterrhein, ta si pro nás opět připravila dávku peřejí s obtížnosti WW2-3.
Na řece Vorderrhein, na nás čekají pěkné peřeje s obtížnosti WW2-3. Řeka Budeme si užívat výhledy na vápencové skály, kterými je řeka lemována.
Lesní říčka Thur je spíše technického rázu, tedy má méně vody, ale v peřejích je třeba najít nejlepší cestu a pěkně kličkovat. Náročnost WW2-

Dnes nás čeká rychlá a vodnatá Reuss, která si pro nás připravila jeden jez a krásné peřejky s obtížnosti WW2.

Budeme-li mít štěstí na vodu a dostatek sil můžeme se vydat ještě na krátké splutí řeky Muoty je sice krátký, ale o to výživnější. Po cestě splujeme i slalomku, kde se konalo mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě.

6. - 7.

Inn má pro nás připraveny velké vlny i zákeřné válce a tak prověří, co vše jsme se v předchozích dnech naučili. Nemusíme se však bát, po každém těžším úseku následuje klidná voda k odlovení plaváčků.

V plavbě po Innu budeme pokračovat i další den, kdy splujeme jeho rakouskou část.

Po této závěrečné plavbě se s vodou rozloučíme a vyrazíme na cestu domu, kam bychom měli dorazit před půlnocí.

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Vybrané řeky a jejich úseky jsou až do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kanoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na divoké vodě. Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

Pokud si nejste jisti, zda tento zájezd zvládnete, zavolejte nám nebo nám pošlete email a my Vám rádi poradíme. Před zájezdem doporučujeme zúčastnit se naší jednodenní Vodácké školy pro pokročilé nebo Víkendového vodáckého kurzu pro pokročilé vodáky či vodácké školy na slalomovém kanále.

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy nabízí dostatek pohodlí.  V případě zájmu se lze přidat také vlastní dopravou (sleva 2500 Kč / osoba), na místě Vám pomůžeme s převozem aut podél řeky a mezi kempy.

• Divišov - možnost parkování aut
  • Praha - Zličín
  • Plzeň
  • další nástupní místa po dohodě
Kempy v Rakousku a ve Švýcarsku jsou na dobré úrovni, plně vybavené s dobrým i hezkým zázemím.
Stravování si každý zajišťuje sám. V kempech nebo jejich okolí je vždy restaurace, zásoby na vaření budeme pravidelně dokupovat. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. My s sebou vezeme gril, který je k dispozici i pro vaše pochoutky.
  • doprava do Rakouska/Švýcarska (možnost využít vlastní dopravu se slevou 2500 Kč/ osoba)
  • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
  • 5x ubytování v kempu ve vlastním stanu, 1x bivak
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
  • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Vzhledem k charakteru splouvaných řek je dlouhý neopren nutný! Můžete si zajistit vlastní, nebo si zapůjčit od nás - více o půjčovně neoprenů zde.
  • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
  • v případě vlastní dopravy není zahrnuto parkování pro auta v kempech

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.