RAKOUSKO - prodloužený víkend na řekách Möll a Isel

Popis zájezdu

Prodloužený víkend na řekách "velkých Alp", který je vhodný pro pokročilé vodáky. 

 • 2 dny na příjemně tekoucí řece Möll
 • 1 den na vodnatém Iselu s velkými vlnami
 • bobová dráha
 • žádné stavění a bourání stanů - všechny noci strávíme v jednom kempu

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme zájezd na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Odjezd z České republiky ve odpoledních hodinách, čeká nás cesta do Rakouska do kempu u řeky Möll, kam dorazíme okolo půlnoci.

Pokud pojedete vlastní dopravou, sejdeme se v kempu poblíž města Obervellach (GPS souřadnice s mapkou Vám zašleme před zájezdem).

2. - 3.
den

Na rozpádlování splujeme nenáročný houpavý úsek řeky Möll. Budeme mít možnost si zopakovat a procvičit pádlování na divoké vodě, abychom se mohli vydat na náročnější řeky, které nás čekají v příštích dnech. Určitě si také zopakujeme pravidla bezpečnosti na divoké vodě. 

V plavbě po Möllu budeme pokračovat i další den, tentokrát se vydáme na jeho horní úsek. Řeka je tu užší a budeme muset často kličkovat mezi kameny, prověříme tedy naše dovednosti z předchozího dne.

Kdo bude mít dostatek sil, může se po vodě vydat také na krátkou pěší túru po okolních kopcích, tyčících se přímo nad kempem. 

4.
den

Poslední den na nás čeká řeka Isel, kde se můžeme těšit na velké vlny, široké koryto a na závěr i sem-tam nějaký skok. Strmé stěny rakouských Dolomit vás též nenechají chladnými. Pokud budete mít chuť můžeme na závěr navštívit ještě bobovou dráhu. 

Po doplutí nasedneme do mikrobusu a vydáme se k domovu. Předpokládaný příjezd do Prahy ve 22:00.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kánoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na tekutějších vodách (například úsek Týnec-Pikovice na Sázavě, Divoká Orlice v době vypouštění Pastvinské přehrady). Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let.

Na tento vodácký zájezd jezdíme v malých skupinách (10-20 osob), aby skupina na vodě nebyla příliš veliká a průvodci měli čas a prostor věnovat se každému.  

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Doprava je možná vlastním vozem nebo mikrobusem.

 • Pojedete-li vlastním vozem, pomůžeme Vám s převozem aut podél řeky a mezi kempy
 • Můžete využít také dopravu mikrobusem (příplatek 1000 Kč/ osoba). Naše mikrobusy pro 9 až 19 osob nabízí dostatek pohodlí, kapacita míst je však omezena
Ubytování: kemp

Ubytováni bude v česko-rakouském kempu - teplá sprcha a celkově hezké zařízení kempu je samozřejmostí a navíc si zde dáte točené pivo Ostravar i dobré jídlo.

Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Po dohodě s průvodci bude možnost zastavit v obchodě a doplnit zásoby. V kempu je kiosek, kde je možné dát si české pivo, nealko i něco k jídlo (pizza, koleno...). Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

V ceně je zahrnuto:
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 3x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • doprava (možnost přiobjednat dopravu mikrobusem 1000 Kč/osoba)
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od Povody. 
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí
 • v případě vlastní dopravy nejsou zahrnuty poplatky za parkování v kempu

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.