RAKOUSKO - Schwarza a Salza

Popis zájezdu

Skvělý vodácký zážitek pro mírně pokročilé vodáky, který je vhodný jako ideální seznámení s divokou vodou. Na první řece Schwarze si procvičíme potřebné vodácké dovednosti, které se nám při splutí Salzy budou určit hodit.  

 • náročnost se bude postupně zvyšovat, naučíme se, jak jezdit na divoké vodě, něco o záchraně i sebezáchraně
 • řeka Schwarza - plavba krásnou lesní soutěskou, lehká divoká voda
 • řeka Salza - rakouská klasika, řeka učitelka, peřeje od jednoduchých až po WW3
 • na tento vodácký zájezd jezdíme v malých skupinách 10-20 osob

Pro skupiny od 9 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
V brzkých ranních hodinách odjezd z České republiky, kolem poledne vystoupíme z mikrobusu na břehu řeky Schwarzy. Nafoukneme lodě, řekneme si něco k pádlování a bezpečnosti na divoké vodě a můžeme vyrazit do lesní soutěsky s mnoha pěknými skalními útvary a pár zajímavými, ale snadnými peřejemi. Po doplutí přejedeme do kempu u řeky Salzy, kde se ubytujeme na 2 noci
2.
den
Ráno se vypravíme proti proudu řeky Salza a splujeme si lehčí vrchní soutěskuPřed nástupem do lodí si zopakujeme pravidla pádlování na divoké vodě, řekneme si něco o bezpečnosti na vodě, záchraně při převržení. Tento den nás čeká voda do obtížnosti WW2 s parádními výhledy. Celý den se budeme zdokonalovat v pádlování a tím se připravovat na další úsek.
3.
den
Čeká nás klasický úsek Salzy z Wildalpenu do Palfau. Dnes si na nás řeka připravila peřeje obtížnosti WW3, které jsou proloženy lagunami na odpočinek, nebo případné odchytání plaváčků. Nejtěžší je závěrečná úzká a náročná soutěska před Palfau. Když se na ní nebudete cítit, tak můžete skončit u schodů před ní.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW3, zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky, kteří mají chuť se něco nového naučit. Náročnost splouvaných úseků postupně stoupá, postupně si budete zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka

Na Schwarzu a Salzu jezdíme v malých skupinách - 10-20 osob, aby skupina na vodě nebyla příliš veliká a aby průvodci měli čas a prostor se každému věnovat. 

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Doprava je možná vlastním vozem nebo mikrobusem.

 • Pojedete-li vlastním vozem pomůžeme Vám s převozem aut podél řeky a mezi kempy
 • Můžete využít také dopravu mikrobusem (příplatek 1000 Kč/ osoba). Naše mikrobusy pro 9 až 19 osob nabízí dostatek pohodlí, kapacita míst je však omezena.
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme po celou dobu v jednom kempu. Jak je v Rakousku zvykem, teplá sprcha a celkově hezké zařízení kempu je samozřejmostí.

Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. V blízkosti kempu je možnost nákupu potravin v místní malém obchodě. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

V ceně je zahrnuto:
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • rakouské poplatky pro vodáky u řeky Salzy - Salzaline (jsou zahrnuty pouze v případě dopravy mikrobusem)
 • 2x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • doprava (možnost přiobjednat dopravu mikrobusem 1000 Kč/osoba)
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás - více o půjčování neoprenů zde.
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • rakouské poplatky za parkování u řeky Salzy - Salzaline a v kempu (nejsou zahrnuty v případě vlastní dopravy)

  Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

  Podobné zájezdy

  RAKOUSKO - Salza
  3 dny
  Baraky
  9. - 11. 9. 2022
  RAKOUSKO - víkend na Salze
  2 dny
  Baraky
  Již proběhlo
  RAKOUSKO - Salza a Steyr
  4 dny
  Baraky
  18. - 21. 8. 2022
  RAKOUSKO a SLOVINSKO - Sáva a Möll
  5 dní
  Baraky
  10. - 14. 8. 2022
  NĚMECKO a RAKOUSKO - víkend na Tiroler Ache a Saalach
  Baraky
  V tomto roce nemá termín
  NĚMECKO a RAKOUSKO - Tiroler Ache a Saalach
  Baraky
  V tomto roce nemá termín
  Řeky jarní ITÁLIE za prodloužený víkend
  5 dní
  Baraky
  Již proběhlo