Divoké řeky FRANCOUZSKÝCH ALP - pro pokročilé vodáky

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
25. 8. - 1. 9. 2024 *
1 volné místo
8 dní
15 980 Kč / 15 340
Mikrobus
Obsazeno
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Vydáme se po řekách tekoucích údolími francouzských Alp. Voda tekoucí ze svahů velikánů jako je Mont Blanc je sice chladná, ale nabízí rychlý proud a nespočet krásných peřejí, vln i výhledů na okolní hory.

 • divoké řeky pro pokročilé vodáky
 • příjemně tekoucí řeka Durance
 • rychlý proud horské říčky Guisane
 • technické peřejky na řece Ubaye
 • velké vlny řeky Isère

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky v odpoledních hodinách, čeká nás noční cesta do Francie.
2.
den

Ráno přijedeme k řece Giffre, v klidu posnídáme a rozdělíme si vodácké vybavení. Zopakujeme si pravidla bezpečnosti a pádlování na divoké vodě a vydáme se vstříc prvnímu úseku (WW1-2). Čeká nás svižný proud, který nás brzy donese ke vstupu do 500 m dlouhé a 30 m hluboké soutěsky. Voda se zde noří hluboko do skal a v nejužším místě má soutěska šířku pouhé 2 metry. Není se však čeho obávat, voda je zde klidná a soutěsku hravě proplujeme. Po zbytek plavby si budeme užívat příjemný proud a snadné peřejky.

3. - 4.
den

Na Durance (WW2) se rozhodně nebudeme nudit, ve dvou dnech nás čekají dvě přírodní slalomové traťe a také vyhlášená rodeová vlna Rabioux. Proud řeky se postupně zrychluje, vlny se zvětšují a peřeje nabírají na intezitě, díky čemuž se dobře rozcvičíme na náročnější řeky, které přijdou v příštích dnech.   

5.
den

Dnes poplujeme úzkým korytem horské řeky Guisane (WW2-3), která nás rychlým tempem proveze zalesněným údolím i několika horskými vesničkami.

Po skončení plavby navštívíme historické město Briançon, jedno z nejvýše položených měst v Evropě, které leží na soutoku řeku Guisane a Durance.

6. - 7.
den

Poslední dva dny se společně vydáme na řeku Isère. Na řece je zajištěna voda díky každodennímu upouštění vody z přehrady, kterou využívají nejen kajakáři, barakisti a raftaři, ale také slalomáři, kteří zde trénují na vyhlášené přírodní slalomové trati (WW4). U této slalomové trati se ubytujeme na dvě noci a každý tak bude mít dost času prověřit na ní své vodácké dovednosti.

Nejen slalomka je ale vodáckým lákadlem na řece Isère. Isére je také vodnatka s velkým spádem a 2 úseky,  které splujeme, budou řádnou prověrkou našich vodáckých dovedností. Úzký kaňon na záver již je taková třesnička na dortu, po jehož splutí nasedneme do mikrobusů a vyrazíme zpátky k domovu. 

8.
den
Své vodácké zážitky a vzpomínky si přivezeme do České republiky, kam dorazíme v dopoledních hodinách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: extrémě vysoká obtížnost

Obtížnost řek je od WW2 do WW3+. Účast na zájezdě lze doporučit pouze zkušeným vodákům (děti od 15-ti let). Účastníci by měli mít zkušenosti s pádlováním na divoké vodě, každá posádka musí umět zastavit ve vracáku!

Pokud si nejste jisti, zda tento zájezd zvládnete, zavolejte nám nebo nám pošlete email a my Vám rádi poradíme. Před zájezdem doporučujeme zúčastnit se naší jednodenní Vodácké školy pro pokročilé nebo Víkendového vodáckého kurzu pro pokročilé vodáky či vodácké školy na slalomovém kanále.

Doprava: mikrobus

Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy nabízí dostatek pohodlí.

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Zličín
 • Plzeň
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech, které jsou ve Francii na vysoké úrovni. Čekají na nás tedy plně vybavené kempy (wc, sprcha) s hezkým zázemím. Snažíme se vybírat spíše přírodní kempy, kde rádi uvítají partu vodáků.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. Na nákup čerstvých sýrů, vína a jiných místních pochutin bude čas téměř každý den, není tedy třeba vozit jídlo na celou akci z ČR. Ceny některých surovin jsou ale ve Francii vyšší, než jsme zvyklí z ČR. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, a ešus nebo jiné skladné nádobí na vaření čaje k snídani a večeří.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava osob do Francie
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 5x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon
8 dní
Baraky
Polopenze
* Sleva
29. 6. - 6. 7. 2024 *
Dobrodružná FRANCIE - expedice po divokých řekách
10 dní
Baraky
Expedice
26. 7. - 4. 8. 2024
ŠVÝCARSKO a RAKOUSKO - divoká voda a vysoké hory
Baraky
V tomto roce nemá termín
Divoké řeky jarní ALBÁNIE
12 dní
Baraky
Již proběhlo
ITÁLIE a RAKOUSKO- tekoucí řeky a turistika u Lago di Garda
8 dní
Baraky
Polopenze
27. 7. - 3. 8. 2024
Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon
8 dní
Baraky
7. - 14. 7. 2024