ŠVÝCARSKO a RAKOUSKO - divoká voda a vysoké hory

Popis zájezdu

Vodácký zájezd do srdce Švýcarska pro zkušené vodáky.

 • 6dní na divoké vodě
 • výběr ze švýcarských řek - vyrážíme i na méně známé toky
 • Muota - přírodní slalomová trať - dějiště MS ve sjezdu na divoké vodě
 • úžasné scenérie v okolí švýcarských řek Vorderrhein a Hinterrhein
 • obří vlny na Innu

POZOR! Tento zájezd bude mít příchuť expedice. Pro zdárný průběh je nutná spolupráce všech účastníků na suchu i na vodě. Naše mikrobusy nás rychle dopraví na místo a také nám umožňují operativně měnit program podle aktuálního stavu vody, schopností a přání našich vodáků.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd v odpoledních hodinách a přejezd do kempu u řeky Reuss.
2.
den
Po snídani si rozdáme vodácké vybavení a připomene si zásady pádlování a bezpečnosti na divoké vodě. Poté nás již čeká první řeka našeho programu, je jí vodnatá Hinterrhein, ta si pro nás opět připravila dávku peřejí s obtížnosti WW2-3.
3.
den
Na řece Vorderrhein, na nás čekají pěkné peřeje s obtížnosti WW2-3. Řeka Budeme si užívat výhledy na vápencové skály, kterými je řeka lemována.
4.
den
Lesní říčka Thur je spíše technického rázu, tedy má méně vody, ale v peřejích je třeba najít nejlepší cestu a pěkně kličkovat. Náročnost WW2-
5.
den

Dnes nás čeká rychlá a vodnatá Reuss, která si pro nás připravila jeden jez a krásné peřejky s obtížnosti WW2.

Budeme-li mít štěstí na vodu a dostatek sil můžeme se vydat ještě na krátké splutí řeky Muoty je sice krátký, ale o to výživnější. Po cestě splujeme i slalomku, kde se konalo mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. 

6. - 7.
den

Inn má pro nás připraveny velké vlny i zákeřné válce a tak prověří, co vše jsme se v předchozích dnech naučili. Nemusíme se však bát, po každém těžším úseku následuje klidná voda k odlovení plaváčků.

V plavbě po Innu budeme pokračovat i další den, kdy splujeme jeho rakouskou část.

Po této závěrečné plavbě se s vodou rozloučíme a vyrazíme na cestu domu, kam bychom měli dorazit před půlnocí. 

 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: extrémě vysoká obtížnost

Vybrané řeky a jejich úseky jsou až do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kanoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na divoké vodě. Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

Pokud si nejste jisti, zda tento zájezd zvládnete, zavolejte nám nebo nám pošlete email a my Vám rádi poradíme. Před zájezdem doporučujeme zúčastnit se naší jednodenní Vodácké školy pro pokročilé na Sázavě nebo Víkendového kurzu pro pokročilé vodáky na Ohři či Víkendového kurzu pro pokročilé na slalomovém kanále.

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Doprava je možná mikrobusem nebo vlastním vozem.

 • Naše mikrobusy pro 9 až 19 osob nabízí dostatek pohodlí, kapacita míst je však omezena.
 • V případě vlastní dopravy (sleva 2500 Kč / osoba) Vám pomůžeme s převozem aut podél řeky a mezi kempy.
Ubytování: kemp
Kempy v Rakousku a ve Švýcarsku jsou na dobré úrovni, plně vybavené s dobrým i hezkým zázemím.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování si každý zajišťuje sám. V kempech nebo jejich okolí je vždy restaurace, zásoby na vaření budeme pravidelně dokupovat. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. My s sebou vezeme gril, který je k dispozici i pro vaše pochoutky.
V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Rakouska/Švýcarska (možnost využít vlastní dopravu se slevou 2500 Kč/ osoba)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 5x ubytování v kempu ve vlastním stanu, 1x bivak
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Vzhledem k charakteru splouvaných řek je dlouhý neopren nutný! Můžete si zajistit vlastní, nebo si zapůjčit od nás - více o půjčovně neoprenů zde.
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon
8 dní
Baraky
Polopenze
* Sleva
29. 6. - 6. 7. 2024 *
RAKOUSKO - Möll, Gail a Isel
5 dní
Baraky
12. - 16. 7. 2024
27. - 31. 7. 2024
DIVOKÉ PERLY BALKÁNU - Tara a Neretva
6 dní
Baraky
19. - 24. 7. 2024
BOSNA A HERCEGOVINA a řeka Tara v ČERNÉ HOŘE
10 dní
Baraky
28. 6. - 7. 7. 2024