DIVOKÉ PERLY BALKÁNU - Tara a Neretva

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
19. - 24. 7. 2024 *
6 dní
12 980 Kč / 12 461
Mikrobus
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Dovolené máte málo, ale chuti něco zažít máte hodně? Právě pro vás jsme připravili tuto údernou vodáckou pecku! Vybrané řeky a úseky patří mezi nekrásnější vodácké zážitky na Balkáně, na většině řek se tak platí poplatky za splutí. Do ceny zájezdu jsme pro Vás zahrnuli veškeré poplatky za splouvané úseky, abyste na místě nemuseli již nic řešit a doplácet. 

 • vodácký zájezd pro zkušené vodáky
 • komorní atmosféra v malé skupině
 • dvoudenní expediční splutí kaňonu řeky Tary, mnohými považovaný za nejkrásnější evropský kaňon
 • houpavé vlnky řeky Driny
 • úžasný, úzký a divoký kaňon krásné Neretvy - skály se zvedají do výšky přímo z vodní hladiny 

POZOR! Tento zájezd má příchuť expedice. Pro zdárný průběh je nutná spolupráce všech účastníků na suchu i na vodě. Naše mikrobusy nás rychle dopraví na místo a také nám umožňují operativně měnit program podle aktuálního stavu vody, schopností a přání našich vodáků.

Pro skupiny od 12 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách a noční přejezd do Bosny a Hercegoviny.
2. - 3.
den

Ráno dorazíme k řece Taře, kde nás čeká balení do loďáků a poté již první zlatý hřeb tohoto zájezdu - dvoudenní splutí kaňonu Tary. Pojedeme na těžko s věcmi nezbytnými pro bivak v kaňonu. První den náš čekají úžasné výhledy, hluboký kaňon, pěkné ale nenáročné peřeje. Nocleh v kempu v kaňonu.  

Další den ráno budeme pokračovat v plavbě kaňonem Tary. Náročnost plavby se postupně zvyšuje, řeka Tara si na závěr prověřuje naše vodácké schopnosti. Plavbu zakončíme v kempu kousek před soutokem Tary a Pivy, kde se opět setkáme s našimi mikrobusy.

4.
den
Zopakujeme si pěknou závěrečnou pasáž kaňonu Tary o náročnosti WW3 a budeme pokračovat plavbou po řece Drině, která vzniká soutokem řek Tara a Piva (pohoupají nás pěkné, ale už méně náročné vlny WW2). Opoledne přejezd do kempu k řece Neretvě.
5.
den
Na závěr druhý zlatý hřebík: Sjezd kaňonu řeky Neretvy. Vápencový kaňon se v  některých místech zužuje až na dva metry a z různých otvorů ve skále tryská průzračná voda. Čekají nás náročné peřeje s hrozivými jmény jako třeba Ďáblův chřtán. Večer se zabalíme a vyrazíme na cestu domů.
6.
den
Příjezd do České republiky v dopoledních hodinách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Vybrané řeky a jejich úseky jsou až do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kanoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na tekutějších vodáchMinimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

Pokud si nejste jisti, zda tento zájezd zvládnete, zavolejte nám nebo nám pošlete email a my Vám rádi poradíme. Před zájezdem doporučujeme zúčastnit se naší jednodenní Vodácké školy pro pokročilé na Sázavě nebo Víkendového kurzu pro pokročilé vodáky na Ohři či Víkendového kurzu pro pokročilé na slalomovém kanále.

Doprava: mikrobus
Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy nabízí dostatek pohodlí.) V Bosně nejsou příliš kvalitní silnice, přesto nás mikrobusy dovezou všude, kam potřebujeme, mnohem rychleji, než by to zvládl autobus.
Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Po celou dobu zájezdu budeme ubytováni v kempech evropského standardu, tedy se splachovacím záchodem i se sprchou. Výjimkou je bivak v kaňonu Tary, kde sprcha k dispozici nebude.
Jídlo a pití: vlastní

Nákup základních potravin je v Bosně a Hercegovině bez problémů. Navíc je zde mnoho restaurací a stánků rychlého občerstvení, kde si můžete dát vyhlášené místní čevabčiči nebo burek (listové těsto plněné mletým masem nebo sýrem).

Pokud to bude možné, zastavíme vždy na jídlo v některé z místních restauracích. Zbylé dny si budete muset uvařit sami. Ceny jídla i pití jsou zde podobné jako v Česku a možností nákupu je mnoho, proto není nutné vozit s sebou jídlo na celou akci - ani by se nám nevešlo do mikrobusu.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava mikrobusem do Bosny a po Bosně
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem vodáckého vybavení (nafukovací kanoe  Baraka, pádlo, plovací vesta, helma,  loďák)
 • doprava vodáckého vybavení
 • nocleh v kempu 3x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • poplatky za splutí (ca. 50 € na Taře a ca. 6 € na Neretvě)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • stravování
 • vstupné do různých památek
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

BOSNA A HERCEGOVINA a řeka Tara v ČERNÉ HOŘE
10 dní
Baraky
28. 6. - 7. 7. 2024
Divoké řeky jarní ALBÁNIE
12 dní
Baraky
Již proběhlo
CHORVATSKO, SLOVINSKO a BOSNA - s koupáním v moři, na barace nebo paddleboardu
9 dní
Baraky,Paddleboardy
Polopenze
Rodiče s dětmi
2. - 10. 8. 2024
17. - 25. 8. 2024
CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři a zastávkou u Vinnetoua
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
ŠVÝCARSKO a RAKOUSKO - divoká voda a vysoké hory
Baraky
V tomto roce nemá termín
Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon
8 dní
Baraky
Polopenze
* Sleva
29. 6. - 6. 7. 2024 *
RAKOUSKO - Möll, Gail a Isel
5 dní
Baraky
12. - 16. 7. 2024
27. - 31. 7. 2024