ITÁLIE - po tekoucích řekách údolím Dolomit

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
20. - 26. 8. 2023
Poslední volná místa!
7 dní
14 480 Kč / 12 480
Autobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

Teplé počasí, příležitost ke koupání za každou zatáčkou, tekoucí řeky, lehká divoká voda - to je výběr italských řek, který je ideální pro seznámení s divokou vodou. Vybrané řeky jsou také vhodné pro sjíždění na paddleboardu, proto v tomto termínu máte jedinečnou volbu plavidla a je jen na Vás, zda se rozhodnete pro PADDLEBOARD nebo BARAKU? 

 • Volba plavidla - paddleboard nebo Baraka
 • Fella, TagliamentoPiava a Rienza
 • průzračná voda, příjemný proud, štěrkové pláže, příležitost ke koupání každý den
 • každodenní výhledy na majestátní vápencové štíty Dolomit
 • 1 noc u jezera Lago di Cavazzo a 3 noci u jezera Logo di Corlo
 • vodácká polopenze

Pokud si nejste jisti, zda jsou Vaše dovednosti na SUPu dostačující, můžete využít naši paddleboardovou školu

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu. 

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
2.
den

Nad ránem dorazíme do kempu u jezera Lago di Cavazzo, kde společně v klidu posnídáme. 

Paddlebordisté stráví dnešní den tréninkem a přípravou u jezera, Ti, co poplují na barakách se vydají k řece Felle, kde si rozdají vodácký materiál, proběhne zaškolení. Splujeme 18 km po řece Felle a Tagliamentu (WW1), do kterého se Fella vlévá. Čeká nás příjemný proud ve štěrkovém korytě, výhledy na parádní kopce v okolí i pár snadných peřejek, kde budeme moci procvičovat naše vodácké dovednosti. Po cestě navštívíme malebné městečko Venzone a impozantní bunkr stojící uprostřed řeky. 

3.
den

V plavbě po řece Tagliamento budeme pokračovat i další den, tentokrát již všichni (SUPy i baraky). Proud zde zrychluje a tak splujeme během pár hodin téměř 20 km. 

4.
den

Dnes na nás čeká svižný proud řeky Piavy (WW1), která je lemovaná skalkami a skálami a obklopena krásnou krajinou. Voda si pro nás připravila mimo jiné mnoho míst, vybízejících ke koupání. Nacvičit si tak můžeme plavání v tekoucí vodě či záchranu při převržení. 

5.
den
Užijeme si zasloužený odpočinek v kempu u jezera Lago di Corlo, čeká nás koupání či dovádění na paddlebordech. Kdo bude mít chuť a dostatek sil, může se vydat na pěší výlet po okolí jezera.
6.
den
Dnešní den se opět vydáme na řeku Piavu (WW1), tentokrát však na její horní část, kde si užijeme mírný proud bez záludností a mnoho příležitostí ke koupání na štěrkových plážích. Den zakončíme výbornou zmrzlinou v místní mlékárně, můžeme se zde zásobit i výbornými sýry.
7.
den

Na závěr splujeme řeku Rienzu, úzkou horskou říčku s rychlým proudem, na jejímž konci nás pohoupají pěkné vlny (15 km WW1-2, na konci peřej WW2+).

Poté nasedneme do autobusu a vyrazíme směrem k domovu. Do české republiky bychom měli dorazit okolo půlnoci.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Na tento zájezd potřebujete turistickou znalost ovládání kanoe či paddleboardu, hodí se mít opakovanou vícedenní zkušenost s kanoí / SUPem na českých řekách. Italské řeky mají svižný proud bez větších záludností, pro vodáky-turisty jsou tak vhodné jako první seznámení s rychle tekoucí vodou a jednoduchými peřejemi. Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka, které se jen tak nepřevrátí a na stabilních SUPech Tambo. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi cca od 7 let.

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autbus nahrazen mikrobusem. 

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Opatov
 • České Budějovice
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Nocovat budeme v kempech. Italské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí, ve většině kempů je i síť WiFi. Vzhledem k teplému počasí nepotřebujete nijak dobrý spacák, ale stan by měl odolat dešti (doporučujeme mít dvouplášťový stan).
Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. Stravování začíná snídaní 2. den a končí snídaní 7. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin a dobrého italského vína bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava autobusem do Itálie a po Itálii (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka / SUP, pádlo, plovací vesta, helma, loďák, možnost využít vlastní paddleboard se slevou 1000 Kč / osoba)
 • nocleh v kempu 5x
 • vodácká polopenze (6x snídaně a 5x večeře)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.