Vodácké zajímavosti:

Se psem na vodu

Volá nám často hodně pejskařů. zda si mohou vzít s sebou na vodu svého čtyřnohého kamaráda. Vždy se ptáme:

  • má pes rád lidi a nekouše? (na vodě nejste nikdy sami a spíte v často dost plných vodáckých kempech)
  • umí plavat?
  • vydrží delší dobu s pánem  v lodi?

Pes je rád se svým pánem za každých okolností a vodácká dovolená je pro něj pěkný zážitek. Přece jen několik dní v přírodě, spaní před stanem (nebo v předsíňce), potkávání dalších vodáckých pejsků.....to nezažívá každý běžný den :-)  Proto velice často pejskařům odpovídáme, ať si pejska vezmou na vodu ssebou.

Sezení v lodi pro psa 

Kanoe nemá hladké dno, kouká z ní pro psa velmi nepohodlný kýl. Sucho na dně kanoe také není a teplo již vůbec ne. Pokud se pes vykoupe (což je více než pravděpodobné), bude se vám v lodi brzy klepat zimou. Je proto dobré pod psa vzít buď cca 5 cm polystyren, nebo tlustý mirelon. Dostačující je i stará přehnutá karimatka. Prostě něco, co psa odizoluje ode dna kanoe, tedy od chladné vody. My používáme stařičkou vodáckou vestu.

Stabilita lodi se psem

Když máte malého psa, není co řešit. I když se pes v nečekaný okamžik přesune na druhou stranu kanoe podívat se na kačenky, tak s vámi, potažmo s kánoí to nehne. Musíme si ale uvědomit, že velké rasy v lodi dost pocítíme. Představte si třeba, jak se 40ti kilový pes v lodi přesune z jedné strany na druhou zrovna v okamžik, kdy se plně nevěnujete řízení lodi a otevíráte si lahváče :-) V takový nestřežený okamžik jste tam! Proto by se pes měl co nejdříve naučit v lodi ležet, případně sedět v klidu. Je to pro něj jako v autě. Tam také neskáče řidičovi pod nohy  :-) 

Vesty pro psa

Lidi se nás často ptají, zda půjčujeme pro psy vesty. Nepůjčujeme. Psi jsou výborní plavci a vesty na sobě rádi nemají. Snad jedinou výhodu vidím v tom, že mokrého psa výplň vesty zahřeje. Mnoho lidí zkouší psa obléci do lidských vest. Ale ty mu nesluší! Mají nevhodný střih, pes je v nich nepohyblivý. Navíc vesta po takovém použití je psem dost cítit a nejde vyprat.