RAKOUSKO - letní alpské řeky Salza a Enns

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
9. - 11. 8. 2024
3 dny
4 980 Kč / 4 781
Mikrobus,Vlastní doprava

Popis zájezdu

3 krásné vodácké dny, během kterých nejprve nasbíráme mnoho zkušeností na Salze, řece označované často jako "řeka-učitelka" a poté si své dovednosti prověříme na horské řece Enns.

 • ideální seznámení s divokou vodou pro mírně pokročilé vodáky
 • náročnost se bude postupně zvyšovat, naučíme se, jak jezdit na divoké vodě, něco o záchraně i sebezáchraně
 • řeky Salza a Enns - krásné alpské řeky s rychlým proudem a peřejemi, které prověří naše vodácké dovednosti

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Odjezd z České republiky v brzkých ranních hodinách, čeká nás dopolední cesta do Rakouska, kam bychom měli dorazit okolo poledne.

U řeky Salzy v klidu poobědváme a poté si zopakujeme pravidla pádlování na divoké vodě, řekneme si něco o bezpečnosti na vodě či záchraně při převržení. Poté se již vydáme vstříc prvním vodáckým dobrodružstvím. Na rozpádlování nás čeká lehčí úsek, kde budeme trénovat a získávat nové dovednosti pro další vodácké úseky. 

2.
den

Podle zdatnosti skupiny vyrazíme buď proti proudu řeky Salza a splujeme si lehčí vrchní soutěsku (max WW2). Pokud nám naopak pádlování půjde a bude příznivý vodní stav, můžeme vyrazit i na klasický úsek z Wildalpenu do Palfau (včetně soutěsky WW3). Vhodný úsek pro Vaši skupinu zvolí instruktoři na místě po dohodě s vámi. 

3.
den

Ráno se přesuneme k řece Enns. Poté se již s chutí vydáme na krátký závěrečný úsek. Řeka Enns si pro nás připravila opravdu svižný proud s hezkými peřejkami s obtížností WW3. Na závěr naší plavby se s námi tato alpská řeka rozloučí opravdu pěknými vlnkami. Dnešní den si můžeme zpestřit krátkým výletem do kaňonu Bruckgraben.  

Předpokládaný konec akce u řeky Enns je 16 hodin. Potom můžete vyrazit buď domů, nebo za dalšími dobrodružstvími v Alpách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW3, zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky a děti od 15 let, případně i pro mladší děti v doprovodu zkušených zadáků. Náročnost splouvaných úseků pomalu stoupá, postupně si budete zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka.

Do Rakouska jezdíme v malých skupinách (10-20 osob), aby skupina na vodě nebyla příliš veliká a průvodci měli čas i prostor se každému věnovat.  

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Doprava je možná vlastním vozem nebo mikrobusem.

 • Pojedete-li vlastním vozem pomůžeme Vám s převozem aut podél řeky a mezi kempy
 • Můžete využít také dopravu mikrobusem (příplatek 1000 Kč/ osoba). Naše mikrobusy pro 9 až 19 osob nabízí dostatek pohodlí, kapacita míst je však omezena.
Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Opatov
 • České Budějovice
 • RAKOUSKO - Salza - Wildalpen (pravý břeh)
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme po celou dobu v jednom kempu. Jak je v Rakousku zvykem, teplá sprcha a celkově hezké zařízení kempu je samozřejmostí.

Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. V blízkosti kempu je možnost nákupu potravin v místní malém obchodě. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

V ceně je zahrnuto:
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • poplatky za kempy 2x
 • rakouské poplatky pro vodáky u řeky Salzy - Salzaline (za parkování povodího mikrobusu)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • doprava (možnost přiobjednat dopravu mikrobuse 1000 Kč/osoba)
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás.
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

RAKOUSKO - víkend na Salze
2 dny
Baraky
* Sleva
1. - 2. 6. 2024 *
22. - 23. 6. 2024
RAKOUSKO - letní alpské řeky Salza, Enns a Steyr
4 dny
Baraky
4. - 7. 7. 2024
+ všechny termíny
RAKOUSKO - prodloužený víkend na Salze
Baraky
V tomto roce nemá termín
NĚMECKO a RAKOUSKO - víkend na Tiroler Ache a Saalach
2 dny
Baraky
8. - 9. 6. 2024
+ všechny termíny
RAKOUSKO - Möll, Gail a Isel
5 dní
Baraky
12. - 16. 7. 2024
27. - 31. 7. 2024
ITÁLIE a RAKOUSKO- tekoucí řeky a turistika u Lago di Garda
8 dní
Baraky
Polopenze
27. 7. - 3. 8. 2024
NĚMECKO a RAKOUSKO - Lech, Ammer, Isar (Bavorská Kanada)
4 dny
Baraky
14. - 17. 6. 2024
20. - 23. 7. 2024