Divoké řeky NĚMECKA a RAKOUSKA pro mírně pokročilé vodáky

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
18. - 24. 8. 2024
Pouze vlastní doprava
7 dní
11 980 Kč / 9 980
Mikrobus,Vlastní doprava

Popis zájezdu

Svižný proud, hezké peřejky a především krásné okolí německých a rakouských řek, to vše na nás čeká na tomto pohodovém zájezdu. 

 • ideální seznámení s divokou vodou pro mírně pokročilé vodáky
 • náročnost se bude postupně zvyšovat, naučíme se, jak jezdit na divoké vodě, něco o záchraně i sebezáchraně
 • minimum přejezdů

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky v poledních až odpoledních hodinách, čeká nás cesta do Rakouska, kde se ubytujeme v hezkém kempu.
2. - 3.
den

Ráno se vypravíme na řeku Lech, první den na této svižné řece si zopakujeme pravidla bezpečnosti na vodě a poté splujeme nepříliš obtížný úsek (max. WW2), se středně velkými vlnami a rychlým proudem.

V plavbě po řece Lech budeme pokračovat i další den, kdy nás rychlý proud proveze údolím s překrásnými výhledy na okolní hory.

4.
den
Řeka Ammer teče lesní soutěskou, kromě několika náročnějších míst (až WW3) se budeme moci kochat pohledem na krásná místa s malými bočními vodopády stékajícími po mechu.
5.
den
Poplujeme po řece Isar v úseku, kterému se přezdívá Bavorská Kanada. Hory v okolí, široké štěrkové koryto, kterým se řeky vine jako had a zakrslé břízky a jiné stromy opravdu evokují pocit dalekého severu.
6.
den
Dnes se vypravíme na řeku Tiroler Ache a splujeme si nepříliš obtížnou (max. WW2), ale o to krásnější soutěsku Kössener Schlucht.
7.
den
Poslední den nás čeká řeka Saalach s peřejemi obtížnosti WW2 až WW3. Voda už má větší sílu, ale peřeje jsou proloženy lagunami na odpočinek a případné odchytání plaváčků. Na klidnější úsecích se určitě nezapomeňte rozhlížet po okolí, protože krajina je i zde nádherná.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW2, zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky, kteří mají chuť se něco nového naučit. Náročnost splouvaných úseků postupně stoupá, postupně si budete zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka. Tento zájezd doporučujeme pro děti od 12 let v doprovodu zkušených rodičů (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Doprava je možná vlastním vozem nebo mikrobusem.

 • Pojedete-li vlastním vozem pomůžeme Vám s převozem aut podél řeky a mezi kempy
 • Můžete využít také dopravu mikrobusem (příplatek 1500 Kč/ osoba). Naše mikrobusy pro 9 až 19 osob nabízí dostatek pohodlí, kapacita míst je však omezena.
Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Zličín
 • Plzeň
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme postupně ve 3 kempech. Ve všech kempech je pěkné sociální zařízení i teplá sprcha, restaurace. 

Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. V kempech nebo jejich okolí je vždy restaurace, ceny jsou ale vyšší, než jsme zvyklí z ČR. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. Po domluvě s instrukotory budete pravidelně zastavovat v obchodech, abyste doplnili zásoby potravin, není tedy třeba vozit jídlo na celou akci. 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Rakouska/Německa (možnost vlastní dopravy, sleva 500 Kč/osoba)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 6x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si zapůjčit od nás - více o půjčovně neoprenů zde.
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

NĚMECKO a RAKOUSKO - víkend na Tiroler Ache a Saalach
2 dny
Baraky
8. - 9. 6. 2024
+ všechny termíny
NĚMECKO a RAKOUSKO - Lech, Ammer, Isar (Bavorská Kanada)
4 dny
Baraky
14. - 17. 6. 2024
20. - 23. 7. 2024
RAKOUSKO - letní alpské řeky Salza, Enns a Steyr
4 dny
Baraky
4. - 7. 7. 2024
+ všechny termíny
RAKOUSKO - víkend na Salze
2 dny
Baraky
* Sleva
1. - 2. 6. 2024 *
22. - 23. 6. 2024
RAKOUSKO - prodloužený víkend na Salze
Baraky
V tomto roce nemá termín
RAKOUSKO - Möll, Gail a Isel
5 dní
Baraky
12. - 16. 7. 2024
27. - 31. 7. 2024