Dobrodružná FRANCIE - expedice po divokých řekách

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
26. 7. - 4. 8. 2024 *
Expedice - poslední volná místa
10 dní
17 980 Kč / 17 260
Mikrobus
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Vydáme se na malý expediční okruh po divokých řekách francouzských Alp. Budeme objevovat, nejen rychle tekoucí řeky, ale také zapátráme, kde je dobré víno nebo farmářské trhy, kde je skryta nějaká přírodní zajímavost nebo pamětihodnost. Jste-li dobrodruzi tělem i duší, pak je EXPEDICE DO FRANCIE, ten pravý zážitek pro Vás. Těšíme se na společné vodácké i nevodácké zážitky. 

 • expedice pro pokročilé vodáky
 • krásné peřeje řeky Allier
 • velké vlny řeky Isère
 • úzká soutěska řeky Giffre
 • rychlý proud řeky Dranse

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

 

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, čeká nás noční cesta do Francie.
2. - 4.
den

Již ráno společně posnídáme u řeky Allier, kde strávíme 3 dny naší expedice.

Poté si rozdáme vodácké vybavení a zopakujeme si pravidla bezpečnosti pádlování na divoké vodě. První úsek této krásné řeky si pro nás připravil hned 50 peřejí, většinou o obtížnosti WW1-2, ale potkáme i místa s obtížností WW3. I další dny budeme pokračovat v plavbě po Allieru, obtížnost peřejek mírně stoupá a tak se s místy WW2-3 budeme potkávat častěji.

5.
den
Dopoledne se vydáme na výlet do nedalekého města Le Puy en Velay, které je vybudováno kolem vyhaslých sopouchů. Také v krajině okolo města uvidíme mnoho malých sopečných "Řípů". Po procházce městečkem, které je součástí památek UNESCO nás čeká delší přejezd autem k řece Isère.
6. - 7.
den

Řeka Isère si pro nás připravila vyhlášenou přírodní slalomovou trať (WW4). U této slalomové trati se ubytujeme na dvě noci a každý tak bude mít dost času prověřit na ní své vodácké dovednosti. Nejen slalomka je ale vodáckým lákadlem na řece Isère. Isére je také vodnatka s velkým spádem a 2 úseky,  které splujeme, budou řádnou prověrkou našich vodáckých dovedností. Úzký kaňon na závěr již je taková třešnička na dortu. 

8.
den

Hned na nástupu lehčí, ale o to krásnější řeky Giffre (WW1-2) na nás čeká svižný proud, který nás brzy donese ke vstupu do 500 m dlouhé a 30 m hluboké soutěsky. Voda se zde noří hluboko do skal a v nejužším místě má soutěska šířku pouhé 2 metry. Není se však čeho obávat, voda je zde klidná a soutěsku hravě proplujeme. Po zbytek plavby si budeme užívat příjemný proud a snadné peřejky.

9.
den

Poslední vodácký den naší expedice se vydáme na krátkou plavbu po řece Dranse, protékající zalesněným údolím poblíž Ženevského jezera. V první částí plavby si užijeme svižný proud a peřejky až do obtížnosti WW3. Brzy se proud uklidní a peřejky budou menší a menší (WW1-2). To znamená, že se blížíme nejen k Ženevskému jezeru, ale také ke konci našeho vodáckého dobrodružství. 

10.
den
Plni dojmů a zážitků se v dopoledních hodinách vrátíme zpět do České republiky.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: extrémě vysoká obtížnost

Obtížnost řek je od WW2 do WW3+. Účast na zájezdě lze doporučit pouze zkušeným vodákům (děti od 15-ti let). Účastníci by měli mít zkušenosti s pádlováním na divoké vodě, každá posádka musí umět zastavit ve vracáku!

Pokud si nejste jisti, zda tento zájezd zvládnete, zavolejte nám nebo nám pošlete email a my Vám rádi poradíme. Před zájezdem doporučujeme zúčastnit se naší jednodenní Vodácké školy pro pokročilé nebo Víkendového vodáckého kurzu pro pokročilé vodáky či vodácké školy na slalomovém kanále.

  Doprava: mikrobus

  Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy nabízí dostatek pohodlí.

  Místa srazu:
  • Divišov - možnost parkování aut
  • Praha - Zličín
  • Plzeň
  • další nástupní místa po dohodě
  Ubytování: kemp
  Ubytováni budeme v kempech, které jsou ve Francii na vysoké úrovni. Čekají na nás tedy plně vybavené kempy (wc, sprcha) s hezkým zázemím. Snažíme se vybírat spíše přírodní kempy, kde rádi uvítají partu vodáků.
  Jídlo a pití: vlastní

  Stravování si každý zajišťuje sám. Na nákup čerstvých sýrů, vína a jiných místních pochutin bude čas téměř každý den, není tedy třeba vozit jídlo na celou akci z ČR. Ceny některých surovin jsou ale ve Francii vyšší, než jsme zvyklí z ČR. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, a ešus nebo jiné skladné nádobí na vaření čaje k snídani a večeří.

  V ceně je zahrnuto:
  • doprava osob do Francie
  • služby vodáckých průvodců na vodě i na souši
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
  • 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
  V ceně není zahrnuto:

   Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

   Podobné zájezdy

   Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon
   8 dní
   Baraky
   Polopenze
   * Sleva
   29. 6. - 6. 7. 2024 *
   ŠVÝCARSKO a RAKOUSKO - divoká voda a vysoké hory
   Baraky
   V tomto roce nemá termín
   ITÁLIE a RAKOUSKO- tekoucí řeky a turistika u Lago di Garda
   8 dní
   Baraky
   Polopenze
   27. 7. - 3. 8. 2024
   BOSNA A HERCEGOVINA a řeka Tara v ČERNÉ HOŘE
   10 dní
   Baraky
   28. 6. - 7. 7. 2024
   DIVOKÉ PERLY BALKÁNU - Tara a Neretva
   6 dní
   Baraky
   19. - 24. 7. 2024
   Divoké řeky jarní ALBÁNIE
   12 dní
   Baraky
   Již proběhlo