Dobrodružná FRANCIE - expedice po divokých řekách

Mikrobus
Probíhající
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Vydáme se na malý expediční okruh po divokých řekách francouzských Alp. Budeme objevovat, nejen rychle tekoucí řeky, ale také zapátráme, kde je dobré víno nebo farmářské trhy, kde je skryta nějaká přírodní zajímavost nebo pamětihodnost. Jste-li dobrodruzi tělem i duší, pak je EXPEDICE DO FRANCIE, ten pravý zážitek pro Vás. Těšíme se na společné vodácké i nevodácké zážitky.

• expedice pro pokročilé vodáky
  • krásné peřeje řeky Allier
  • velké vlny řeky Isère
  • úzká soutěska řeky Giffre
  • rychlý proud řeky Dranse

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, čeká nás noční cesta do Francie.
2. - 4.

Již ráno společně posnídáme u řeky Allier, kde strávíme 3 dny naší expedice.

Poté si rozdáme vodácké vybavení a zopakujeme si pravidla bezpečnosti pádlování na divoké vodě. První úsek této krásné řeky si pro nás připravil hned 50 peřejí, většinou o obtížnosti WW1-2, ale potkáme i místa s obtížností WW3. I další dny budeme pokračovat v plavbě po Allieru, obtížnost peřejek mírně stoupá a tak se s místy WW2-3 budeme potkávat častěji.

Dopoledne se vydáme na výlet do nedalekého města Le Puy en Velay, které je vybudováno kolem vyhaslých sopouchů. Také v krajině okolo města uvidíme mnoho malých sopečných "Řípů". Po procházce městečkem, které je součástí památek UNESCO nás čeká delší přejezd autem k řece Isère.
6. - 7.

Řeka Isère si pro nás připravila vyhlášenou přírodní slalomovou trať (WW4). U této slalomové trati se ubytujeme na dvě noci a každý tak bude mít dost času prověřit na ní své vodácké dovednosti. Nejen slalomka je ale vodáckým lákadlem na řece Isère. Isére je také vodnatka s velkým spádem a 2 úseky,  které splujeme, budou řádnou prověrkou našich vodáckých dovedností. Úzký kaňon na závěr již je taková třešnička na dortu.

Hned na nástupu lehčí, ale o to krásnější řeky Giffre (WW1-2) na nás čeká svižný proud, který nás brzy donese ke vstupu do 500 m dlouhé a 30 m hluboké soutěsky. Voda se zde noří hluboko do skal a v nejužším místě má soutěska šířku pouhé 2 metry. Není se však čeho obávat, voda je zde klidná a soutěsku hravě proplujeme. Po zbytek plavby si budeme užívat příjemný proud a snadné peřejky.

Poslední vodácký den naší expedice se vydáme na krátkou plavbu po řece Dranse, protékající zalesněným údolím poblíž Ženevského jezera. V první částí plavby si užijeme svižný proud a peřejky až do obtížnosti WW3. Brzy se proud uklidní a peřejky budou menší a menší (WW1-2). To znamená, že se blížíme nejen k Ženevskému jezeru, ale také ke konci našeho vodáckého dobrodružství.

Plni dojmů a zážitků se v dopoledních hodinách vrátíme zpět do České republiky.

Náročnost zájezdu: extrémě vysoká obtížnost

Obtížnost řek je od WW2 do WW3+. Účast na zájezdě lze doporučit pouze zkušeným vodákům (děti od 15-ti let). Účastníci by měli mít zkušenosti s pádlováním na divoké vodě, každá posádka musí umět zastavit ve vracáku!

Pokud si nejste jisti, zda tento zájezd zvládnete, zavolejte nám nebo nám pošlete email a my Vám rádi poradíme. Před zájezdem doporučujeme zúčastnit se naší jednodenní Vodácké školy pro pokročilé nebo Víkendového vodáckého kurzu pro pokročilé vodáky či vodácké školy na slalomovém kanále.

Doprava: mikrobus

Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy nabízí dostatek pohodlí.

• Divišov - možnost parkování aut
    • Praha - Zličín
    • ČR - Beroun
    • Plzeň
    • další nástupní místa po dohodě
    Ubytováni budeme v kempech, které jsou ve Francii na vysoké úrovni. Čekají na nás tedy plně vybavené kempy (wc, sprcha) s hezkým zázemím. Snažíme se vybírat spíše přírodní kempy, kde rádi uvítají partu vodáků.

Stravování si každý zajišťuje sám. Na nákup čerstvých sýrů, vína a jiných místních pochutin bude čas téměř každý den, není tedy třeba vozit jídlo na celou akci z ČR. Ceny některých surovin jsou ale ve Francii vyšší, než jsme zvyklí z ČR. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, a ešus nebo jiné skladné nádobí na vaření čaje k snídani a večeří.

• doprava osob do Francie
    • služby vodáckých průvodců na vodě i na souši
    • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
    • 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu
    • pojištění CK proti úpadku
    • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon
      Polopenze
      ŠVÝCARSKO a RAKOUSKO - divoká voda a vysoké hory
      Baraky