Nejkrásnější řeky SLOVENSKA a POLSKA

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
10. - 16. 8. 2024
Poslední volná místa
7 dní
12 980 Kč / 10 980
Autobus

Popis zájezdu

Vodácký okruh vedoucí po hranicích Slovenska a Polsko, proložený turistickým výletem v okolí Liptovské Mary nebo odpočinkem v lázních s termálními prameny Bešeňová, Vás provede nejkrásnějšími řekami tohoto kraje. 

 • příjemný proud, hezké peřeje, téměř žádné jezy
 • překrásné okolí řek - Pieninská soutěska, Trzy Koruny, Oravský hrad, NP Slovenský Ráj 
 • akce je určena pro mírně pokročilé vodáky
 • nocovat budeme pouze ve 2 kempech - minimum stavění a bourání stanu

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1. - 2.
den

Odjezd z České republiky v brzkých ranních hodinách.

Po příjezdu nás čeká krátká plavba do Oravského Podzámoku, kde se ubytujeme. Orava je v tomto úseku široká příjemně tekoucí řeka bez větších záludností, s několika snadnými peřejemi na rozcvičení. Kempovat budeme nedaleko impozantního Oravského Hradu, kdo bude chtít, může ho i navštívit. Druhý den vyplujeme z Oravského Podzámku do Kraľovan. Po doplutí se vrátíme zpět do našeho kempu.

3.
den

Ráno se vydáme na řeku Váh, splujeme si pěkný úsek v okolí Ružomberoku. Čeká nás rychlý proud a hezké vlnky, na oběd zastavíme ve výborné restauraci, kde si pochutnáme na slovenských specialitách všeho druhu.

4.
den

Dnes si odpočineme od pádlování, čeká na nás Liptovská Mara, největší vodní nádrž na Slovensku. Kdo bude chtít odpočívat, může si užít den koupáním v přehradě. Ti, kteří budou mít dostatek sil a huť mohou vyrazit na pěší výlet okolo přehrady nebo za výhledy do okolních kopců. 

Pokud by nám počasí nepřálo, nemusíme věšet hlavu, neboť je zde také možný odpočinek v lázních Bešeňová, kde se zahřejeme v termálních pramenech. 

5.
den

Brzy ráno vyrazíme do NP Slovenský ráj, kde se vydáme na splutí Prielomu Hornádu. Svižný proud nás ponese krásnou krajinou. Řeka zde meandruje přes louky, občas budeme muset překonat spadlý strom nebo lávku. Brzy se řeka zařízne do hlubokého vápencového kaňonu, skalní stěny zde sahají až do výšky 300m. 

Po splutí tohoto krásného úseku přejedeme k řece Dunajec. 

6. - 7.
den

Další dva dny strávíme plavnou po Dunajci. První den proplujeme Pieninskou soutěskou, která vás jistě uchvátí kolmými skalami, které končí až v řece i zajímavými stupni, které prověří naše vodácké umění. 

Řeka i nadále příjemně teče a donese nás do příjemného kempu u slalomové trati ve vesničce Zabrzez. Odvážlivci mohou na slalomové trati vyzkoušet svoje vodácké umění (platí se zde poplatek za užívání trati, není v ceně akce).

Po doplutí nasedneme do autobusu a vyrazíme zpět do České republiky, kam bychom měli dorazit v nočních hodinách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané řeky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi o maximálně náročnosti WW2. Akce je vhodná pro mírně pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci a rodiny s dětmi ca od 7 let. 
Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká.

Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

 

Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • Sadská - Husínek
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech ve vlastních stanech (v případě zájmu lze stan zapůjčit od Povody). První 4 noci strávíme na vodáckém tábořišti u fotbalového hřiště, kemp je hezký, ale nabízí pouze základní vybavení (wc, sprcha je součástí fotbalového hřiště). Další 2 noci strávíme v plně vybaveném kempu.
Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohaté snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. Stravování začíná večeří 1. den a končí snídaní 7. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin bude cca každý druhý den (někdy i častěji), proto není potřeba brát s sebou zásoby na celou dobu zájezdu. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR. 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava autobusem na a po Slovensku/Polsku (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
 • ubytování v kempu (6x)
V ceně není zahrnuto:
 • obědy a pitný režim
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • vstupné do lázní Bešeňová (cca 22-32 € pro dospělé a 16-23 € pro děti, dle druhu vstupného - podrobný ceník k dispozici ZDE)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

DUNAJEC - prodloužený víkend
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
6 dní
Plastové kanoe
16. - 21. 7. 2024
RUMUNSKO - skutečný balkán pro dobrodruhy
9 dní
Plastové kanoe
Polopenze
27. 7. - 4. 8. 2024
FRANCIE - pohodové řeky Provence s koupáním v moři
9 dní
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
* Sleva
10. - 18. 8. 2024
ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe a Úpa
5 dní
Plastové kanoe
Snídaně
17. - 21. 8. 2024
DYJE - meandry řeky Dyje a Zámecká Dyje
5 dní
Plastové kanoe
Snídaně
20. - 24. 7. 2024
VLTAVA s dvoudenním splutím v NP Šumava
5 dní
Plastové kanoe
3. - 7. 8. 2024
Prodloužený víkend na řekách SEVERNÍCH ČECH
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín