RUMUNSKO - skutečný balkán pro dobrodruhy

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
27. 7. - 4. 8. 2024
9 dní
16 480 Kč / 12 480
Autobus
Obsazeno

Popis zájezdu

Máte rádi nejen vodáctví, ale také krásnou a nedotčenou přírodu? Pak se s námi vydejte poznávat divoké Rumunsko. 

 • 5 řek s příjemným proudem, bez jezů, nenáročné peřejky, v okolí divoké hory
 • Rimetea - označovaná za jednu z nejkrásnějších vesnic Tranylvánie
 • Turda - 2000 let staré solné doly a výlet do kaňonu
 • vodácká polopenze

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Odjezd z České republiky v odpoledních hodinách, čeká nás dlouhá cesta přes Slovensko a Maďarsko až do Rumunska.

2.
den

K ránu dorazíme do kempu, kde se ubytujeme a odpočineme si. Poté již nasedneme do lodí, pohodová říčka Dorna, nás dovede do lázeňského města Vatra-Dornei. Po prohlídce města a kolonády nás autobus odveze zpět do kempu. 

3.
den

Vyrazíme na řeku Bistrita Aurie, která je spolu s Dornou druhou zdrojnicí řeky Bistrita, po které budeme v naší plavbě pokračovat.

Čeká nás svižný proud a několik peřejek. Poté přejedeme autobusem zpět do našeho kempu.

4.
den
Dnes poplujeme dále po řece Bistrita. Autobusem přejedeme na místo, kde jsme končili druhý dena poplujeme dále po proudu. Bistrita je již široká řeka. Nemusíme příliš pádlovat, protože nás ponese její rychlý proud. Naše vodácké schopnosti prověří dvě krásné peřejky (WW2). Po doplutí se opět vracíme do kempu.
5.
den

Dnes nás čeká delší přejezd k jedné z nejkrásnějších vesnic Transylvánie - Rimetea. Projdeme se tradiční vesničkou a jelikož většina obyvatel vesnice je maďarské národnosti, pochutnáme si zde třeba na tradičních langoších. 

Poté nás čeká krátká procházka do našeho kempu, kde se ubytujeme na 2 noci. Kdo bude mít dostatek sil, může se vydat do kempu delší cestou přes vrchol Piatra Secuiului, odkud jsou krásné výhledy na vesnici a okolí. 

6.
den

Dnes je na pořadu říčka Aries. Svižně tekoucí vápencová říčka místy skoro alpského charakteru bez jezů a regulace nás překvapí několika peřejemi náročnosti WW2.

7.
den

Nedaleko od města Turda se ukrývá Důl Salina Turda, který bývá označován za nejkrásnější podzemní místo na zemi. Vydáme se tak společně 100 metrů pod zem, kde se nám otevře původně solný důl, dnes však největší důlní muzeum na světě. 

Odpoledne si prohlédneme místní krajinu naopak z výšky, čeká nás pěší výlet do kaňonu Turda. Poté již nasedneme do autobusu a přejedeme do kempu u naší polední řeky Crisul Repede.  

8.
den
Na závěr jsme si připravili vodácky nejkrásnější řeku Rumunska - Crisul Repede. Řeka teče vápencovou soutěskou a krásnou přírodou. Čekají nás peřeje až WW2. Po cestě si protáhneme nohy kraťoučkou procházkou do obrovité jeskyně. Po doplutí naložíme vodácké vybavení a vydáme se na noční cestu do Česka.
9.
den
V dopoledních hodinách příjezd do Čr

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Zájezd je určený pro mírně pokročilé vodáky. Pokud jste již někdy splouvali řeku na kanoi, měli byste program bez problémů zvládnout. Vybrané řeky a jejich úseky jsou za letní vody do obtížnosti WW2.  Budeme je splouvat na osvědčených plastových kanoích Samba (jsou stabilnější než kanoe jiných značek). Tento zájezd doporučujeme také pro děti ca od 12 let (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autbus nahrazen mikrobusem. 

Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Pokud je to možné, nocujeme v Rumunsku v kempech evropského standardu. 5x budeme spát ve vybaveném kempu, 1x budeme nocovat na divoko (bez sprchy a wc) 

Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 9. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou stejné nebo dokonce nižší než v ČR.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava autobusem do Rumunska a po Rumunsku (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (plastová kanoe Samba, pádlo, plovací vesta, barel)
 • nocleh v kempu 5x (1x budeme nocovat "na divoko")
 • vodácká polopenze 6x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí
 • obědy a pitný režim
 • vstupné do kulturních a přírodních památek (Salina Turda ca 30-50 LEI, tj. cca 150-250 Kč/osoba, Kaňon Turda ca 5-10 LEI, ca 25-50 Kč/ osoba)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

FRANCIE - pohodové řeky Provence s koupáním v moři
9 dní
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
* Sleva
6. - 14. 7. 2024 *
10. - 18. 8. 2024
Nejkrásnější řeky SLOVENSKA a POLSKA
7 dní
Plastové kanoe
Polopenze
10. - 16. 8. 2024
SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
6 dní
Plastové kanoe
16. - 21. 7. 2024
CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři a zastávkou u Vinnetoua
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO a SLOVINSKO s koupáním v moři
7 dní
Baraky
Polopenze
29. 6. - 5. 7. 2024
CHORVATSKO, SLOVINSKO a BOSNA - s koupáním v moři, na barace nebo paddleboardu
9 dní
Baraky,Paddleboardy
Polopenze
Rodiče s dětmi
2. - 10. 8. 2024
17. - 25. 8. 2024
ITÁLIE - tekoucí řeky a údolí Dolomit
8 dní
Baraky
Polopenze
2. - 9. 8. 2024