ITÁLIE a RAKOUSKO- tekoucí řeky a turistika u Lago di Garda

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
27. 7. - 3. 8. 2024
8 dní
15 980 Kč / 13 980
Autobus

Popis zájezdu

Teplé počasí, průzračná voda, příjemný proud, štěrkové pláže, příležitost ke koupání každý den - to je výběr italských a rakouských řek, který je ideální pro seznámení s divokou vodou. Naše vodácké putování nás zavede až jezeru Lago di Garda, kde se vyvezeme za výhledy otočnou lanovkou na Monte Baldo. Cestou domů nás čekají 2 rakouské řeky, Grossache nás zavede do skalní soutěsky a na Saalachu si užijeme zajímavé peřeje.  

 • rychle tekoucí italské řeky Piava, Brenta, Sarca a Rienza 
 • kaňon rakouské řeky Grossache
 • zajímavé peřeje rakouského Saalachu
 • 2 noci v kempu u jezera Logo di Corlo, 2 noci poblíž jezera Lago di Garda
 • vodácká polopenze
 • zájezd vhodný pro vodáky jako první seznámení s divokou vodou 

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
2.
den

Nad ránem dorazíme k řece Piavě (WW1), rozdělíme si vodácký materiál, proběhne zaškolení. Budeme si užívat mírný proud bez záludností, čeká na nás také mnoho příležitostí ke koupání na štěrkových plážích. Den zakončíme výbornou zmrzlinou v místní mlékárně, můžeme se zde zásobit i dobrými sýry.

3.
den

Řeka Brenta (WW2) má pro nás připraveny opravdu pěkné i když ne náročné peřeje a jednu slalomovou trať, na které trénují místní kajakáři.

4.
den

Vyrazíme na řeku Sarca (11 km, WW1), která se vlévá přímo do jezera Lago di Garda. Čeká nás nenáročná plavba s několika sjízdnými jezy, takže se můžeme bez problémů kochat přírodou v okolí. 

Doplujeme do kempu poblíž městečka Arco, které je vzdáleno asi 7 km od jezera Lago di Garda. 

5.
den

Výlet lanovkou na Monte Baldo (převýšení 1800m), odkud jsou překrásné výhledy na rozlehlé Lago di Garda. Pěší výlet po hřebeni - každý dle svých možností (můžete vystoupat třeba až na Cima Del Pozzete (2132 m.n.m.) Po návratu z Monte Baldo ještě navštívíme město Malcesine - jedno z nejmalebnějších městeček u jezera.

Alternativně odpočinek v kempu (k dispozici bazén, v blízkém městečku Arco stojí za návštěvu pevnost nebo botanická zahrada).

Je zde také možnost zapůjčit si ferratové sety a vyrazit na ferraty v okolí kempu či využít možnosti půjčení kol a užít si individuální výlet k jezeru Lago di Garda. 

6.
den

Dnes nás čeká přejezd do Rakouska, ale po cestě se zastavíme na splutí řeky Rienzy. Úzké horské říčky s rychlým proudem, na jejímž konci nás pohoupají pěkné vlny (15 km WW1-2, na konci peřej WW2+). Poslední 2 noci poté strávíme v kempu v Rakousku.

7.
den
Řeka Grossache, tekoucí po hranicích Rakouska a Německa nás zavede do  krásné skalní soutěsky Kössener Schlucht, užijeme si svižný proud a peřejky o obtížnosti WW2.
8.
den

Na závěr našeho vodáckého putování nás čeká řeka Saalach, s peřejemi obtížnosti WW2 až WW3. Voda už má větší sílu, ale peřeje jsou proloženy lagunami na odpočinek a případné odchytání plaváčků. Na klidnější úsecích se určitě nezapomeňte rozhlížet po okolí, protože krajina je zde také nádherná.

Po doplutí nasedneme do autobusu a vyrazíme zpět na cestu do České republiky, kam dorazíme ve večerních až nočních hodinách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Na tento zájezd potřebujete turistickou znalost ovládání kanoe, hodí se mít opakovanou vícedenní zkušenost s kanoí na českých řekách. Italské i rakouské řeky mají svižný proud bez větších záludností, pro vodáky-turisty jsou tak vhodné jako první seznámení s divokou vodou. Zájezd můžeme doporučit i rodinám s většími dětmi (ca. od 12 let, v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka, které se jen tak nepřevrátí. 

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autbus nahrazen mikrobusem. 

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Opatov
 • České Budějovice
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Nocovat budeme v kempech. Italské i rakouské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí, ve většině kempů je i síť WiFi. Vzhledem k teplému počasí nepotřebujete nijak dobrý spacák, ale stan by měl odolat dešti (doporučujeme mít dvouplášťový stan).
Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. 

Stravování začíná snídaní 2. den a končí snídaní 8. den a zahrnuje 7x snídani a 4x večeři. V kempu poblíž jezera Lago di Garda se dá velmi dobře najíst v místní pizzerii či v přilehlém městečku, 2 večeře budou tedy ve Vaší vlastní režii. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin a dobrého italského vína bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava autobusem do Itálie a po Itálii (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • nocleh v kempu 6x
 • vodácká polopenze (7x snídaně a 4x večeře)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.