Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
29. 6. - 6. 7. 2024
8 dní
16 980 15 282 Kč / 16 301 14 671
Autobus

Popis zájezdu

Vydáme se po řekách tekoucích údolími francouzských Alp. Voda stékající ze svahů velikánů, jako je Mont Blanc je chladná, ale nabízí příjemný proud a nespočet krásných peřejek a peřejí. Na závěr vodáckého putování navštívíme kaňon Verdon, patřící mezi nejhlubší a nejkrásnější kaňony Evropy. 

 • divoké řeky pro mírně pokročilé vodáky
 • dechberoucí Grand canyon du Verdon
 • technické peřejky na řece Ubaye
 • příjemně tekoucí řeka Durance
 • horská říčka Guisane

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, čeká nás noční cesta do Francie.
2. - 3.
den

Ráno dorazíme k řece Durance (WW2), na které se rozhodně nebudeme nudit. Během dvoudenní plavby na nás čekají 2 přírodní slalomové tratě i vyhlášená rodeová vlna Rabioux. Postupně se budeme zdokonalovat v pádlování a připravovat, tak na další dny. U Durance strávíme 3 noci. 

4.
den

Dnes poplujeme úzkým korytem horské řeky Guisane (WW2-3), která nás rychlým tempem proveze zalesněným údolím i několika horskými vesničkami.

Vydáme se také do historické města Briançon, jednoho z nejvýše položených měst v Evropě, které leží na soutoku řeku Guisane a Durance.

5.
den

Dopoledne přejedeme autobusem k řece Ubaye, peřejky této krásné řeky jsou zde mohutnější (místy WW3) a proud silnější, než v předchozích dnech, ale po tréninku na slalomové trati, to pro nás nebude žádná překážka. Odpoledne pak přejede do dalšího kempu, u Grand canyonu du Verdon. 

6.
den

Grand canyon du Verdon - 700 m hluboký a v některých místech jen 6 metrů široký kaňon je největším kaňonem Evropy a také jedním z nejhlubších evropských kaňonů, proto jej rozhodně nemůžeme vynechat. 

Dnes si tedy odpočineme od vody a vydáme se na celodenní pěší výlet, který nás zavede do části kaňonu, kam se na lodích nedostaneme. Vystoupáme na horní hranu kaňonu, odkud si užijeme překrásné výhledy. Sestoupáme po několika stovkách kovových schodů úzkou skalní průrvou až na dno kaňonu k řece Verdon. Na závěr projdeme skalním tunelem a autobusem se vrátíme zpět do kempu 

7.
den

Poslední den našeho vodáckého putování se opět vrátíme do kaňonu Verdonu, tentokrát však ve vodáckém. Svižný proud (WW1-2) nás ponese úchvatnou scenérií skal, které se brzy začnou zužovat a my poplujeme hlouběji do kaňonu. Co jsme se v předchozích dnech naučili si prověříme na několika peřejkách (WW2-3). 

Po doplutí se rozloučíme nejen s hlubokým Verdonem, ale také s krásnou slunečnou Francií a vyrazíme na noční cestu domů.

8.
den
Plni dojmů a zážitků se v dopoledních hodinách vrátíme zpět do České republiky.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW2-3, zájezd je vhodný pro pokročilejší vodáky. Náročnost splouvaných úseků postupně stoupá, budete si zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka. Tento zájezd doporučujeme pro děti od 12 let v doprovodu zkušených rodičů (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

  Doprava: autobus

  Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

  Místa srazu:
  • Divišov - možnost parkování aut
  • Praha - Zličín
  • Plzeň
  • další nástupní místa po dohodě
  Ubytování: kemp
  Ubytováni budeme v kempech, které jsou ve Francii na vysoké úrovni. Čekají na nás tedy plně vybavené kempy (wc, sprcha) s hezkým zázemím. Snažíme se vybírat spíše přírodní kempy, kde rádi uvítají partu vodáků.
  Jídlo a pití: polopenze

  Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohaté snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 7. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou! Možnost nákupu potravin bude cca každý druhý den (někdy i častěji), proto není potřeba brát s sebou zásoby na celou dobu zájezdu. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR.

  V ceně je zahrnuto:
  • doprava osob do Francie
  • služby vodáckých průvodců na vodě i na souši
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
  • 5x ubytování v kempu ve vlastním stanu
  • polopenze 5x
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
  V ceně není zahrnuto:

   Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

   Podobné zájezdy

   ITÁLIE a RAKOUSKO- tekoucí řeky a turistika u Lago di Garda
   8 dní
   Baraky
   Polopenze
   27. 7. - 3. 8. 2024
   ITÁLIE - tekoucí řeky a údolí Dolomit
   8 dní
   Baraky
   Polopenze
   2. - 9. 8. 2024
   ITÁLIE - tekoucí řeky a koupání v moři
   9 dní
   Baraky
   Polopenze
   Rodiče s dětmi
   19. - 27. 7. 2024
   BOSNA A HERCEGOVINA a řeka Tara v ČERNÉ HOŘE
   10 dní
   Baraky
   28. 6. - 7. 7. 2024
   DIVOKÉ PERLY BALKÁNU - Tara a Neretva
   6 dní
   Baraky
   19. - 24. 7. 2024
   RUMUNSKO - skutečný balkán pro dobrodruhy
   9 dní
   Plastové kanoe
   Polopenze
   27. 7. - 4. 8. 2024
   CHORVATSKO, SLOVINSKO a BOSNA - s koupáním v moři, na barace nebo paddleboardu
   9 dní
   Baraky,Paddleboardy
   Polopenze
   Rodiče s dětmi
   2. - 10. 8. 2024
   17. - 25. 8. 2024