CHORVATSKO, SLOVINSKO a BOSNA - s koupáním v moři, na barace nebo paddleboardu

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
2. - 10. 8. 2024
9 dní
16 980 Kč / 14 980
Autobus
Obsazeno
17. - 25. 8. 2024
9 dní
16 980 Kč / 14 980
Autobus

Popis zájezdu

Chorvatské řeky se nedají charakterem srovnat s ničím, co známe z Rakouska nebo třeba z Česka. Voda je zde průzračná, takže budeme pozorovat vodní rostliny i ryby pod hladinou. Většinou je spíše klidná, ale každou chvíli doplujeme k nějakému travertinovému či krasovému stupni, který prověří naši vodáckou šikovnost. Naštěstí ani pod stupněm řeka nijak rychle neteče a navíc je teplo, takže případné převrhnutí není žádné drama. Řeky Una a Sáva nás naopak potěší svým svižným proudem a krásnými peřejemi.

Pro všechny účastníky vezmeme nafukovací kánoe baraka, zájemci mohou také vyzkoušet paddleboard. Pokud si nejste jistí, můžete si SUP vyzkoušet pouze na některých řekách =). 

 • průzračná chorvatská řeka Mrežnica (baraky)
 • příjemně tekoucí řeka Una v Bosně (vhodní i pro paddleboardy)
 • svižná Sáva se Slovinsku (vhodní i pro paddleboardy)
 • vhodné pro sportovní začátečníky i pro rodiny s většími dětmi
 • vodácká polopenze

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, noční přejezd do Chorvatska.
2.
den

Brzy ráno dorazíme k řece MrežniciKoraně. Vydáme  se na dobrodružnou cestu zalesněným údolím. Po cestě nás čekají krasové stupně různé výšky. Doplujeme přímo do kempu, kde strávíme 1 noc. 

3.
den
Vyrazíme do kaňonu na horním toku řeky Mrežnice. Na tomto krátkém úseku si budeme připadat jak v akvaparku, budeme si užívat především koupání, skoky z převisů, kamennou skluzavku a průzračné laguny. Odpoledne přejedeme do kempu u moře.
4.
den
Dnes si odpočineme od lodí a užijeme si den volna u moře. můžeme zde také potrénovat základy na paddleboardu, které se nám budou v dalších dnech hodit.
5. - 6.
den

Dnes nás čeká lehčí úsek řeky Uny, kde se naučíme nebo si připomeneme pádlování na tekoucí vodě. Po doplutí vyrazíme na večerní procházku přilehlého městaečka.

V plavbě po Uně budeme pokračovat i další den, proud se zde mírně zrychlí a čekají nás také krásné peřejky, které po předchozích dnech již hravě zvládneme. 

7.
den

Čeká nás, o něco náročnější, 6-ti kilometrový úsek řeky Uny, kde se řeka proplétá mezi ostrůvky a překvapí nás krásnými peřejkami. 

Po doplutí se vydáme na cestu do Slovinska. 

8.
den

Dopoledne vyrazíme na procházku do soutěsky Vintgar, kde na nás čekají hluboké tůně plné zpěněné vody a také nejvyšší slovinský vodopád Šum. 

Poté na nás čeká již příjemný proud a lehké peřejky řeky Sávy Dolinky, kde se naučíme nebo si připomeneme základní dovednosti na tekoucí vodě, které se nám určitě budou hodit. 

9.
den

Ráno se vydáme na poslední řeku našeho zájezdu, necháme se unášet opět svižným proudem řeky Sávy. 

Po doplutí nasedneme do autobusu a vyrazíme zpět do České republiky, kam bychom měli dorazit ve večerních až nočních hodinách. 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Stačí základní znalosti ovládání kanoe. Pokud jste již pluli na kanoi například na Sázavě, na Otavě nebo na Vltavě, měli byste program hravě zvládnout. Zájezd je vhodný i pro sportovní začátečníky a rodiny s většími dětmi (ca od 7 let, v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit). Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka. Kdo bude chtít může si u moře nebo na Uně či na Sávě vyzkoušet také paddleboard. 

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Kempy v Chorvatsku jsou na překrásných místech, ne vždy jsou vybaveny pro náročné. V kempu u řeky Mrežnice se budeme muset místo sprchy spokojit s koupelí pod vodopádkem a se suchým WC. V kempu u moře na nás čeká plně vybavený kemp s teplou sprchou. Kemp u řeky Uny je v blízkosti restaurace, ale není zde možnost sprchy. U řeky Sávy na nás čeká opět plně vybavený kemp. 

Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohaté snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 9. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin bude cca každý druhý den (někdy i častěji), proto není potřeba brát s sebou zásoby na celou dobu zájezdu. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR. 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Chorvatska i po Chorvatsku autobusem (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • ubytování v kempech 6x
 • vodácká polopenze 6 x
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák, v případě zájmu paddleboard)
 • poplatky za splutí Mrežnice a Sávy
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • obědy a pitný režim 

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

PADDLEBOARDOVÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro začátečníky
1 den
Paddleboardy
21. 7. 2024
CHORVATSKO a SLOVINSKO s koupáním v moři
7 dní
Baraky
Polopenze
Již proběhlo
CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři a zastávkou u Vinnetoua
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO A SLOVINSKO s koupáním v moři a zastávkou u Vinnetoua
8 dní
Baraky
Polopenze
9. - 16. 8. 2024
ITÁLIE - tekoucí řeky a koupání v moři
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
FRANCIE - pohodové řeky Provence s koupáním v moři
9 dní
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
10. - 18. 8. 2024
DIVOKÉ PERLY BALKÁNU - Tara a Neretva
6 dní
Baraky
* Sleva
BOSNA A HERCEGOVINA a řeka Tara v ČERNÉ HOŘE
10 dní
Baraky
Již proběhlo