Pohodové CHORVATSKO a divoká BOSNA

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
27. 7. - 3. 8. 2024 *
8 dní
17 800 Kč / 17 800
Autobus
Obsazeno
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Chorvatské řeky se nedají charakterem srovnat s ničím, co známe z Rakouska nebo třeba z Česka. Voda je zde průzračná, takže budeme pozorovat vodní rostliny i ryby pod hladinou. Většinou je spíše klidná, ale každou chvíli doplujeme k nějakému travertinovému či krasovému stupni, který prověří naši vodáckou šikovnost. Naštěstí ani pod stupněm řeka nijak rychle neteče a navíc je teplo, takže případné převrhnutí není žádné drama. V Bosně se naopak vydáme na rychle tekoucí řeky s krásnými peřejemi. 

 • průzračná chorvatská řeka Mrežnica
 • 17-metrový vodopád Strbački Buk a divoké peřeje na řece Uně
 • kaňon Tjesno a peřej Biely Buk na řece Vrbas - dějiště raftových a kajakářských závodů
 • vhodné pro mírně pokročilé vodáky
 • poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích baraka
 • vodácká polopenze

Pro skupiny od 12 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, noční přejezd do Chorvatska.
2.
den

Ráno dorazíme k řece Mrežnici, kde nasedneme do lodí a vydáme se na plavbu zalesněným údolím. Po cestě nás čekají krasové stupně různé výšky. Doplujeme přímo do kempu, kde strávíme 1 noc. 

3.
den
Vyrazíme do kaňonu na horním toku řeky Mrežnice. Na tomto krátkém úseku si budeme připadat jak v akvaparku, budeme si užívat především koupání, skoky z převisů, kamennou skluzavku a průzračné laguny. Odpoledne přejedeme do kempu v Bosně
4. - 5.
den

Řeka Una nás mile překvapí svým svižným proudem. Krásné peřejky (až do obtížnosti WW2) nás provedou mezi labyrintem ostrůvků. Během dne se zastavíme na oběd a pochutnáme si třeba na čerstvé rybě z Uny. 

V plavbě po Uně budeme pokračovat také další den.

6.
den
Ráno přejedeme do národního parku Lohovo, kde  nasedneme do lodí přímo pod 17-timetrovým vodopádem Strbački Buk. Tato část Uny je již náročnější - čeká nás několik peřejí obtížnosti WW3. Naštěstí je pod každou peřejí klidná voda, kde případné plaváčky a jejich vybavení pochytáme. Po doplutí se přesuneme do kempu poblíž řeky Vrbas, kde strávíme poslední noc.
7.
den

Budeme splouvat řeku Vrbas - dějiště mnoha raftových a v minulosti i kajakářských závodů (kajakáři nyní již téměř bez výjimky závodí na umělých kanálech). Pokud vodní stav dovolí a pokud si troufneme, splujeme vyhlášenou peřej Biely Buk s velikými nepravidelnými vlnami. V kaňonu Tiesno nás čeká pěkný cvičný terén, který na závěr prověří naše vodácké dovednosti.

Po doplutí se vydáme na cestu zpět do České republiky.

8.
den
V časných ranních hodinách příjezd do České republiky.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Stačí základní znalosti ovládání kanoe. Pokud jste již pluli na kanoi například na Sázavě, na Otavě nebo na Vltavě, měli byste program hravě zvládnout. Zájezd je vhodný i pro sportovní začátečníky a rodiny s většími dětmi (ca od 7 let, v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit). Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka.

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

Místa srazu:
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Kempy v Chorvatsku a Bosně jsou na překrásných místech, ne vždy jsou ale vybavené tak, jak jsme zvyklí z Česka. První a poslední noc strávíme v plně vybavených kempech, prostřední 3 noci strávíme v krásném kempu u řeky Uny, kde je k dispozici restaurace a wc, není zde sprcha (řeka Una je však křišťálová čistá a tak nabízí krásné koupání).
Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohaté snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 8. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin bude cca každý druhý den (někdy i častěji), proto není potřeba brát s sebou zásoby na celou dobu zájezdu. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR. 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Chorvatska i po Chorvatsku autobusem (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • ubytování v kempech 5x
 • vodácká polopenze 5x
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • poplatky za splutí Mrežnice a Uny 
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • obědy a pitný režim 

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

CHORVATSKO, SLOVINSKO a BOSNA - s koupáním v moři, na barace nebo paddleboardu
9 dní
Baraky,Paddleboardy
Polopenze
Rodiče s dětmi
2. - 10. 8. 2024
17. - 25. 8. 2024
CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři a zastávkou u Vinnetoua
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO a SLOVINSKO s koupáním v moři
7 dní
Baraky
Polopenze
29. 6. - 5. 7. 2024
CHORVATSKO A SLOVINSKO s koupáním v moři a zastávkou u Vinnetoua
8 dní
Baraky
Polopenze
9. - 16. 8. 2024
DIVOKÉ PERLY BALKÁNU - Tara a Neretva
6 dní
Baraky
19. - 24. 7. 2024
BOSNA A HERCEGOVINA a řeka Tara v ČERNÉ HOŘE
10 dní
Baraky
28. 6. - 7. 7. 2024
RUMUNSKO - skutečný balkán pro dobrodruhy
9 dní
Plastové kanoe
Polopenze
27. 7. - 4. 8. 2024