OTAVA - dětská voda

14. - 19. 7. 2024

Přidej se k nám a poznej partu vodáckých přátel. Splujeme nekrásnější část Otavy, vezmeme tě na zajímá místa v okolí, do nejlepších vodáckých hospůdek, naučíme tě jak sjíždět jezy (třeba i pozadu) a budeme trénovat vodácké dovednosti. My se postaráme o program i o veškerá úskalí a ty si užiješ pohodovou dovolenou na vodě.

• čistá a průzračná voda
  • mnoho sjízdných jezů
  • zábava i trocha adrenalinu na cvičné (ale lehké) peřeji ve Strakonicích
  • krásné okolí řeky, historické i technické zajímavosti (hrad Rabí, muzeum vorařství, Žižkův pomník u Sudoměře u Tábora,...)
  • tento program doporučujeme pro rodiny s dětmi

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Sejdeme se na loděnici Půjčovny lodí Samba v Sušici. Rozdělíme vodácké vybavení a proběhne zaškolení. Hned na úvod nás pohoupe pěkná šlajsna sušického jezu a poté nás svižně proudící řeka Otava odnese pod největší  zříceninu v Čechách – hrad Rabí. Zde zastavíme na oběd a návštěvu hradu. Odpoledne budeme pokračovat v plavbě až do Hydčic (12km), kde se ubytujeme v kempu.

Dnešní etapa, je dlouhá pouze 9 km, ale čeká na nás 8 jezů. Většinu z nich splujeme, některé jsou však nesjízdné, ale alespoň nám poskytnou skvělou ukázku nebezpečí na vodě. Voda nás donese do Střelských Hoštic, kde se ubytujeme v hezkém kempu. Děti mohou řádit na trampolíně nebo můžeme navštívit muzeum vorařství.
Dnešní, 12 km dlouhá etapa z Hoštic do Strakonic nám opět nabídne několik jezů. Kousek před naším kempem náš čeká krátká slalomová trať. I začátečníci tuto peřej, po tréninku v předchozích dnech, sjedou s "prstem v nose". Kdo bude mít dostatek sil může se vydat na procházku do Strakonic či prohlídku pivovaru.
Také dnes nám naši 10 km dlouhou plavbu zpestří několik jezů. Hned první, Pětikolský jez je nesjízdný a tak lodě spustíme po "klouzačce" dolů. Poslední jez nás čeká přímo u kempu ve Štěkni, kde se dnes utáboříme.
Po překonání několika jezů doplujeme do Žižkovy Sudoměře, kde zajdeme na oběd do místní rodinné hospůdky. Hned po obědě pro nás řeka Otava připravila prověrku našich dovedností v podobě dvousetmetrové peřejky. Zanedlouho poté doplujeme k soutoku Otavy s Blanicí a to znamená, že jsme ve Švejkově Putimi, kde se utáboříme (12 km).

Z Putimi doplujeme za dopoledne do historického města Písku (5 km), kde naši plavbu ukončíme. Rozloučíme se a vyrazíme k domovům.

Doporučujeme před odjezdem nevynechat prohlídku města Písku, ve kterém kromě nejstaršího kamenného mostu v ČR najdete každé léto i sochy z písku. Kdo bude chtít přespat do dalšího dne, může se vrátit do kempu v Putimi, jelikož v Písku není u řeky žádný kemp.

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Etapy v tomto termínu jsou o trochu kratší, a tak jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi (od 3 let).

Doprava účastníků na začátek akce do Sušice a zpět z Písku je možná buď vlastními auty (parkování v kempu v Sušici je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem.

• OTAVA - Sušice - loděnice
Vodácká tábořiště na Otavě jsou již na dobré úrovni. Všechny kempy (mimo jedné vyjímkyú, kde budeme nocovat, nabízí splachovací záchody i teplou sprchu.

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením, na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách.

Případné nákupy potravin jsou možné každý den - vždy je poblíž kempu i nějaký obchod.

• pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
  • převoz zavazadel po souši
  • pitný režim apod.
  • vstupné do památek