SLOVENSKO - Orava, Váh

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
8. - 10. 7. 2024 *
3 dny
3 980 Kč / 3 980
Vlastní doprava
Obsazeno
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

 • Orava, Váh - dvě slovenské řeky, které stojí za návštěvu. 
 • po celou dobu plavby příjemně tečou, téměř žádné jezy
 • několik pěkných peřejí, ale nic těžkého
 • překrásné okolí řek - Tatry i Fatra na obzoru, Oravský Hrad, Starhrad, Strečno
 • akce je určena pro mírně pokročilé vodáky

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

První den strávíme na řece Oravě, poplujeme z Nižnej do Oravského Podzámku. Orava je v tomto úseku široká příjemně tekoucí řeka bez větších záludností, s několika snadnými peřejemi na rozcvičení. Kempovat budeme nedaleko impozantního Oravského hradu, který stojí určitě za návštěvu.

 

2.
den
Ráno se přesuneme na Váh, splujeme si pěkný úsek v okolí Ružomberoku. Čeká nás rychlý proud a hezké vlnky, na oběd zastavíme ve výborné restauraci, kde si pochutnáme na slovenských specialitách všeho druhu. Po doplutí do Kraľovan se vrátíme do našeho kempu u Oravy.
3.
den

Ráno sbalíme stany a vydáme se do Vrůtek. Poslední den opět vyplujeme na Váh, tentokrát poplujeme z Vrůtok do Strečna. Bude to pěkné vyvrcholení našeho vodáckého putování - proud znovu zrychlí, pohoupají nás velké vlny a naše vodácké schopnosti prověří několik peřejí, třeba peřej Markita, která může mít náročnost až WW2. Na závěr nás čeká bonus v podobě vyhlídky na dva hrady - Starhrad a Strečno, které můžeme i navštívit. Po doplutí vyrazíme k domovu.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané řeky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi o maximálně náročnosti WW2. Akce je vhodná pro mírně pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci a rodiny s dětmi ca od 7 let. 
Doprava: vlastní doprava

Na tento zájezd se můžete vydat vlastní dopravou. My Vám přivezeme vybavení a pomůžeme s převážením aut mezi řekami. 

Vaše možnosti dopravy jsou:

 • vlastním autem (auto použijete i k přesunům mezi jednotlivými řekami v průběhu akce)
 • hromadnou dopravou - vlakem/autobusem (na začátek akce do Nižné se dostanete snadno přes Banskou Bystrici, dobré spojení je i zpět ze Strečna s přestupem v Žilině).

Přesuny mezi řekami pak probíhají společně podle možností skupiny - kdo přijel vlastním autem, jede svým autem, kdo přijel vlakem/autobusem využije veřejnou dopravu - etapy jsou plánovány tak, aby vždy existoval vhodný vlakový nebo autobusový spoj pro přesun mezi řekami, na nástupní nebo z výstupního místa.  

Místa srazu:
 • SK - Orava_Oravský Podzámok
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme po celou dobu na vodáckém tábořišti ve vlastních stanech (v případě zájmu lze stan zapůjčit od Povody). Kemp je hezký, ale nabízí pouze základní vybavení (wc, sprcha je součástí fotbalového hřiště).

Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V kempech je téměř vždy možnost dát si něco k jídlu. Doplnění zásob bude možné téměř každý den.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempy
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • vstupné do hradů a zámků
 • doprava osob

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
6 dní
Plastové kanoe
16. - 21. 7. 2024
Nejkrásnější řeky SLOVENSKA a POLSKA
7 dní
Plastové kanoe
Polopenze
10. - 16. 8. 2024
DUNAJEC - prodloužený víkend
4 dny
Plastové kanoe
4. - 7. 7. 2024
POLSKO - meandry řeky Pilici - zálesácké putování (na těžko)
5 dní
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
24. - 28. 8. 2024