POLSKO - meandry řeky Pilici - zálesácké putování (na těžko)

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
24. - 28. 8. 2024
5 dní
3 980 Kč / 2 980
Mikrobus,Vlastní doprava

Popis zájezdu

Přidej se k nám na (ne)skutečné vodácké dobrodružství. Poplujeme 4  dny meandry řeky Pilici, vše potřebné si povezeme v lodích, večer zakempujeme na břehu řeky, kde se nám bude líbit, uvaříme si večeři, postavíme stany a rozděláme oheň... Užijeme si pocit svobodného putování po řece, jako za starých časů (bez kempů, bez hospod, bez hord vodáků).

 • zájezd doporučujeme pro romantické vodácké duše i pro RODINY S DĚTMI (ca od 4 let).  
 • písčité břehy a romantické meandry řeky Pilici, mírný proud, žádné jezy
 • kempovat budeme na divoko u řeky, čekejte spaní pod korunami borovic, koupání na písčitých plážích
 • poradíme vám, co zabalit na plavbu na těžko, pomůžeme s tábornickými dovednostmi

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
V odpoledních hodinách se sejdeme na místě vyplutí v obci Maluszyn. Přespíme na přírodním tábořišti u řeky se zázemím našich vozů.

2. - 4.
den
Ráno se zabalíme do barelů a lodních pytlů a vyplujeme po proudu řeky Pilici. Čekají nás 4 dny plavby písčitými meandry, bez jezů, stále s mírným proudem. Nebudeme nikam spěchat, abychom si dosytosti užili koupání i okolní přírodu.
5.
den
Poslední den plavby nás přivede do města Sulejów, kde naši plavbu zakončíme.  Zde si můžeme konečně užít civilizace a v místní vyhlášené restauraci si dát třeba hovězí hamburger s hranolkami. Rozloučíme se, nasedneme do aut a vyrazíme směrem k domovu.

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy. Pro někoho může být náročné kempování v přírodě, ale naši průvodci vám rádi poradí a pomohou s tábornickými dovednostmi. Z vlastní zkušenosti víme, že takové dobrodružství zvládnou i předškolní děti, záleží spíše na odvaze rodičů podstoupit nevšední dobrodružství. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé a děti ca od 4 let. 

Doprava: mikrobus,vlastní doprava
Dopravu na start plavby si zajišťuje každý vodák sám nebo je možné za příplatek 800 Kč/osoba cestovat spolu s průvodci mikrobusem. Na místě si nevzájem pomůžeme s převozem aut mezi startem a cílem plavby. Podrobnou mapu a GPS souřadnice kempu Vám zašleme před odjezdem.
Místa srazu:
 • POLSKO - Pilica - Maluszyn
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Kempovat budeme na přírodních tábořištích podél řeky Pilice. Najdeme zde mnoho krásných pláží nebo vlídných borových lesů, kde se budeme moci vykoupat v řece a rozdělat oheň. Tato tábořiště nejsou nijak vybavena, nelze na ně dojet autem, vše si povezeme v lodích (stan, spacáky, karimatky).
Jídlo a pití: vlastní
Zásoby jídla povezeme v lodích. Proplouváme několika obcemi, proto bude možné zásoby jídla i vody po cestě doplnit. Na přírodních tábořištích nenajdeme kiosky ani hospody, proto budete potřebovat vařič a nádobí, abyste si připravili lahodné zálesácké pokrmy.
V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování (každý si vaří sám) 
 • pitný režim apod. 
 • spíme mimo kempy - poplatky ze kempování platit nebudeme
 • doprava osob na start a z cíle plavby (doprava mikrobusem do Polska a zpět za přípatek 800 kč/osoba - je třeba objednat, omezený opčet míst)

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.