DUNAJEC - prodloužený víkend

Popis zájezdu

Prodloužený víkend na Dunajci je akce připravená specielně pro ty vodáky, kteří nemají čas strávit na vodě celý týden. Za prodloužený víkend splujeme "celý" splavný úsek Dunajce a stihneme i výlet po kopcích pieninského národního parku.   

 • příjemný proud, hezké peřeje, téměř žádné jezy
 • cvičná slalomová trať, ale nic těžkého
 • překrásné okolí řek - Pieninská soutěska, Trzy Korony 
 • akce je určena pro mírně pokročilé vodáky

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se v kempu Sromowce-Wyzne na místo doporučujeme přijet večer před vyplutím nebo dopoledne v den vyplutí - nejpozději do 11 hodin.

Rozdělíme si vodácký materiál, nováčky naučíme základnímu ovládání kanoe a vyrazíme vstříc vodáckým dobrodružstvím. Proplujeme Pieninskou soutěskou do Kroscienka. Pieninská soutěska vás jistě uchvátí kolmými skalami, které končí až v řece i zajímavými stupni, které prověří naše vodácké umění. Cestou se zastavíme na oběd v jediné slovenské restauraci, kterou tento týden potkáme, v Červeném Kláštore.

2.
den
Dnes necháme stát stany v kempu v Kroscienku a vyrazíme na pěší výlet do kopců pieninského NP, odkud se podíváme na Pieninskou soutěsku shora. Navštívíme skalní systém Trzy Korony, odkud je krásný výhled. V případě zájmu vám přivezeme lodě do Červeného Kláštora, odkud si můžete projet Pieninskou soutěsku podruhé.
3.
den
Poplujeme opět po Dunajci do příjemného kempu u slalomové trati ve vesničce Zabrzez. Odvážlivci mohou na slalomové trati zkoušet svoje vodácké umění (platí se zde poplatek za užívání trati, není v ceně akce).
4.
den
Rychlý proud a hezké peřejky nás donesou do městečka Stary Sacz, kde se rozloučíme s Dunajcem a vydáme se na cestu domu.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Splouvané úseky jsou bez větších záludností, vyznačují se příjemně tekoucím proudem bez jezů s občasnými peřejemi o maximálně náročnosti WW2. Akce je vhodná pro mírně pokročilé vodáky, ale zvládnou ji i odvážní začátečníci a rodiny s dětmi ca od 7 let. 
Doprava: vlastní doprava

Doprava na místo srazu je možná buď vlastním autem (možnost využít hlídané parkoviště), nebo kombinací vlak - autobus. Nejjednodušší je jet přímým vlakem do Popradu, odkud jezdí přímý autobus do Spišské Staré Vsi, která je již nedaleko od našeho nástupního místa. Doprava zpět domů je ideální vlakem ze Starého Saczu, který jezdí s jedním přestupem do ČR přes Krakow.

Majitele automobilů na konci (nebo během) týdne odvezeme zpět k jejich autům. Pro velké skupiny rádi zajistíme i dopravu autobusem.

Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech ve vlastních stanech (v případě zájmu lze stan zapůjčit od Povody). Kempy nabízí hezké zázemí. Ceny kempů jsou o něco vyšší, než je tomu v Čechách, rozdíl není však tak výrazný.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V kempech je téměř vždy možnost dát si něco k jídlu. Doplnění zásob bude možné téměř každý den.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
 • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempy
 • stravování a pitný režim
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • doprava osob

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
6 dní
Plastové kanoe
Nejkrásnější řeky SLOVENSKA a POLSKA
7 dní
Plastové kanoe
Polopenze
10. - 16. 8. 2024
ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe a Úpa
5 dní
Plastové kanoe
Snídaně
17. - 21. 8. 2024
Prodloužený víkend na řece DYJI
3 dny
Plastové kanoe
Snídaně
20. - 22. 7. 2024
Prodloužený víkend na řekách SEVERNÍCH ČECH
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
VLTAVA s dvoudenním splutím v NP Šumava
5 dní
Plastové kanoe
3. - 7. 8. 2024