VLTAVA s dvoudenním splutím v NP Šumava

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
3. - 7. 8. 2024
5 dní
2 950 Kč / 2 500
Vlastní doprava

Popis zájezdu

Přidej se k nám a poznej partu vodáckých přátel. Splujeme nekrásnější úseky řeky Vltavy, vezmeme tě na zajímá místa v okolí, do nejlepších vodáckých hospůdek, budeme trénovat a zlepšovat vodácké dovednosti. My se postaráme o program i o veškerá úskalí a ty si užiješ pohodovou dovolenou na vodě.

 • Nejoblíbenější řeka českých vodáků
 • splujeme i krásný úsek Vltavy v NP Šumava - Soumarský Most - Pěkná
 • svižný proud, sjízdné jezy, historické památky a krásná okolní krajina
 • kempy a hospody na dobré úrovni
 • návalům na řece se vyhýbáme - na Vltavu jedeme v termínech, kdy bude vodáků méně 

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Sejdeme se v dopoledních hodinách v kempu ve Vyšším Brodě. Rozdáme si vodácký materiál a proběhne zaškolení začátečníků a zopakování pravidel bezpečnosti na vodě. Čeká nás příjemný proud, který nás donese až do hezkého vodáckého kempu v Branné, kde budeme dnes spát. Během plavby zdoláme tři jezy. Po cestě zastavíme na oběd v Rožmberku, kdo chce, může vyrazit i na hrad.
2.
den
Cílem dnešní etapy je Český Krumlov. Řeka zde meandruje krásnou přírodou, ke konci cesty nás čekají i dva jezy. Po doplutí vám ještě zbude dostatek času na prohlídku tohoto překrásného města (zapsaného na seznamu UNESCO).
3.
den
Dnes nás čeká plavba skrz Český Krumlov, zajímavé 4 jezy spojené s výhledy na staré měšťanské domy a českokrumlovský zámek. Plavbu zakončíme ve Zlaté Koruně. 
4.
den
Dopoledne nás čeká přejezd do kempu Soumarský most, odkud společně vyjedeme vláčkem proti proudu na nástupní místo v Lenoře. Splujeme krásný 6 km dlouhý úsek zpět na tábořiště Soumarský Most.
5.
den

Poplujeme překrásný úsek srdcem NP Šumava ze Soumarského Mostu k mostu u obce Pěkná. Po doplutí se rozloučíme s Vltavou a vyrazíme zpět domu. 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je WWI (s pár místy ZW). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (ca od 4 let)

Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Vyššího Brodu  (vlaková zastávka "Vyšší Brod, klášter") a poté zpět z Lenory (vlaková zastávka "Lenora") vlastními auty (parkování na více dní v kempu ve Vyšším Brodě a na Soumarském Mostě je možné za malý poplatek), nebo vlakem, případně autobusem.

Přijedete-li vlakem nebo autobusem, převezeme Vám poslední den bagáž doprovodným vozidlem do cíle. Přijdete-li autem, odvezeme řidiče zpět k autům do kempu.

Místa srazu:
 • Vltava - Vyšší Brod
Ubytování: kemp
Vodácké kempy na Vltavě jsou velice dobře vybavené. Na každé zastávce najdete sprchu s teplou vodou (mimo tábořiště Soumarský Most), která je sice zpoplatněná, ale určitě potěší. V mnoha kempech či tábořištích je možnost sportovního vyžití v podobě volejbalu, nohejbalu a jiných aktivit.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. Případné nákupy potravin jsou možné každý den.

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování a pitný režim 
 • doprava
 • splavenky za plavbu NP Šumava (350 Kč/osoba)

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Prodloužený víkend na VLTAVĚ
3 dny
Plastové kanoe
3. - 5. 8. 2024
OTAVA
4 dny
Plastové kanoe
15. - 18. 7. 2024
8. - 11. 8. 2024
OHŘE
3 dny
Plastové kanoe
5. - 7. 7. 2024
LUŽNICE
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
SÁZAVA
4 dny
Plastové kanoe
15. - 18. 8. 2024
MORAVA
5 dní
Plastové kanoe
24. - 28. 8. 2024
ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe a Úpa
5 dní
Plastové kanoe
Snídaně
17. - 21. 8. 2024
DYJE - meandry řeky Dyje a Zámecká Dyje
5 dní
Plastové kanoe
Snídaně
20. - 24. 7. 2024