Prodloužený víkend na řekách SEVERNÍCH ČECH

Popis zájezdu

Přidej se k nám a poznej partu vodáckých přátel. Splujeme nekrásnější řeky severních Čech, vezmeme tě na zajímá místa v okolí, do nejlepších vodáckých hospůdek, budeme trénovat a zlepšovat vodácké dovednosti. My se postaráme o program i o veškerá úskalí a ty si užiješ pohodovou dovolenou na vodě.

 • řeky severních Čech, které nejsou přeplněny vodáky
 • pohodová plavba po řece Jizeře
 • divoká příroda a zarostlé meandrující říční koryto řeky Ploučnice 
 • jedinečná Průrva Ploučnice - proplutí skalním tunelem

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na miru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Ráno se vydáme autobusem na cestu k řece Jizeře, po příjezdu si rozdělíme vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz pro vodácké začátečníky - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Řeka Jizera nás příjemně pohoupe, čeká nás sjízdný jez, na kterém mohou pokročilí vodáci trénovat přejezdy proudu, a dále mírně tekoucí voda, která nás donese až do kempu.

2.
den
Další den budeme pokračovat v plavbě po Jizeře - lodě si na vleku odvezeme do Přísečnice a odsud poplujeme kolem svijanského pivovaru až do Mohelnice. Po cestě budeme obdivovat vysoké skalní stěny padající až do vody. Po doplutí přejedeme do kempu na řece Ploučnici.
3.
den

Ráno se vydáme nástup první úseku Ploučnice.

Hned po pár stech metrech plavby na nás čeká tzv. Průrva. Řeka se zde zařízne hluboko do pískovcového kaňonu a provede nás tunelem dlouhým okolo 100 m. Potom poplujeme divokými meandry a "pralesem" až do našeho kempu. 

4.
den

Sbalíme stany a vydáme se na vodu přímo z kempu. Řeka se v těchto místech kroutí divokým zalesněným údolím. Plavbu romantickými meandry nám zpestří nejen podplouvání nízkých lávek, čekají na nás také spadlé stromy a podobné překážky. Po doplutí se rozloučíme a vyrazíte zpět domu. 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Některé splouvané úseky meandrují divokou přírodou, proto zde často potkáme spadlé stromy, které je potřeba podplout, obeplout či přenést. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě a připomenou všem ovládání kánoe, po celou dobu plavby budou pomáhat na obtížných místech. Akce je proto vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním kánoe, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 7 let).

Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek plavby do Železného Brodu (vlaková zastávka "Železný Brod") a z jejího konce z Brenné (autobusová zastávka "Brenná, Zákupy, rozcestí" - zde je obtížnější spojení, proto Vás po předchozí domluvě můžeme za malý příspěvek na naftu přiblížit do Mimoňe či Zákup) je možná buď vlastními auty, nebo vlakem, případně autobusem. 

Je třeba však počítat s tím, že na nástup prvních dvou úseků budeme dojíždět (podél vody je dobré vlakové spojení). Přijedete-li vlakem nebo autobusem, převezeme Vám poslední den bagáž doprovodným vozidlem do cíle. Přijdete-li autem, odvezeme řidiče zpět k autům.

Ubytování: kemp
Po celou dobu budeme ubytováni v kempech ve vlastních stanech. Všechny kempy jsou plně vybaveny, nalezneme v nich wc, sprchy a kiosek nebo restauraci. V kempu Zrcadlová Koza na Jizeře je skvělé zázemí pro děti - trampolína, dětské hřiště atd. 
Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Při přípravě snídaní uvítáme, když každý vodák přiloží ruku k dílu. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu či vyrazit na něco dobrého do města. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • 3x snídaně
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování (obědy a večeře, snídaně jsou zahrnuty v ceně) 
 • pitný režim apod. 
 • dopravu osob
 • poplatky za kempování 

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Prodloužený víkend na řece DYJI
3 dny
Plastové kanoe
Snídaně
20. - 22. 7. 2024
PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice
3 dny
Plastové kanoe
Snídaně
17. - 19. 8. 2024
Prodloužený víkend na VLTAVĚ
3 dny
Plastové kanoe
3. - 5. 8. 2024
OHŘE
4 dny
Plastové kanoe
1. - 4. 8. 2024
OTAVA
4 dny
Plastové kanoe
15. - 18. 7. 2024
8. - 11. 8. 2024
LUŽNICE
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
MORAVA
5 dní
Plastové kanoe
24. - 28. 8. 2024
SÁZAVA
4 dny
Plastové kanoe
15. - 18. 8. 2024