DYJE - meandry řeky Dyje a Zámecká Dyje

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
20. - 24. 7. 2024
5 dní
4 950 Kč / 4 450
Vlastní doprava

Popis zájezdu

Přidej se k nám a poznej partu vodáckých přátel. Splujeme nekrásnější úseky řeky Dyje, vezmeme tě na zajímá místa v okolí, do nejlepších vodáckých hospůdek, budeme trénovat a zlepšovat vodácké dovednosti. My se postaráme o program i o veškerá úskalí a ty si užiješ pohodovou dovolenou na vodě.

 • Zájezd doporučujeme pro RODINY S DĚTMI (ca od 4 let).  
 • řeky jižní Moravy, které nejsou přeplněny vodáky
 • písčité břehy a romantické meandry řeky Dyje
 • plavba Lednicko-Valtickým areálem po Zámecké Dyji

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

V dopoledních hodinách se sejdeme v kempu ve Znojmě, kde si rozdáme vodácký materiál, proběhne zaškolení začátečníků a zopakování pravidel bezpečnosti na vodě. Poté se již vydáme na první úsek naší plavby do Krhovic. Čeká na nás krásná příroda a několik sjízdných jezů, které překonáme pomocí dřevěných skluzavek. 


2. - 3.
den

I dnes poplujeme po Dyji, čeká nás divoká příroda vybízející ke koupání za každým kamenem. Plavbu zakončíme na tábořišti poblíž obce Hrádek, která má dlouholetou vinařskou tradicí. Kdo bude chtít, může si objednat ochutnávku vín ve sklepní uličce, dominantou Hrádku jsou především odrůdy: Muškát moravský a Veltínské zelené. 

Krásnou řeku Dyji si užijeme ještě následující den, kdy doplujeme do Hevlína, odkud se vydáme ke břehům Zámecké Dyje.  

4.
den

Úplně jinou plavbu si pro nás připravilo jedno z ramen řeky Dyje - Zámecké Dyje, které nás dovede přímo do Lednice. Lednický zámek, který je zapsán na seznam památek UNESCO a jeho okolí rozhodně stojí za návštěvu.

5.
den
Dyje má mnoho podob a tak dnes vyrazíme na plavbu zalesněným údolím řeky, která zde teče přímo po hranicích s Rakouskem. Jakmile doplujeme k místu, kde se Dyje stéká s řekou Moravou, budeme již téměř v cíli naší plavby, odkud se vydáme zpět na cestu domu.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy. Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších obtížnějších místech. Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé a děti ca od 4 let. 

Doprava: vlastní doprava
Dopravu na start do kempu ve Znojmě a z cíle našeho putovaní, z hraničního města Hohenau an der March (poblíž Břeclavi) si zajišťuje každý vodák sám. Na místě Vám pomůžeme s převozem aut mezi kempy. Podrobnou mapu a GPS souřadnice kempu Vám zašleme před odjezdem.
Místa srazu:
 • DYJE - Znojmo (kemp)
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech ve vlastních stanech. Jelikož vybrané úseky nejsou přeplněny vodáky, jako na jiných řekách, budeme nocovat také na tábořištích, která nejsou plně vybavena. Vždy na nás čekají WC (někdy pouze suchá), bez sprchy se budeme muset obejít 2 noci na řece Dyji.
Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Při přípravě snídaní oceníme, když každý vodák přiloží ruku dílu. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu či vyrazit na něco dobrého do města. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • 4x snídaně
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování (obědy a večeře, snídaně jsou zahrnuty v ceně) 
 • pitný režim apod. 
 • poplatky ze kempování 
 • doprava osob

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Prodloužený víkend na řece DYJI
3 dny
Plastové kanoe
Snídaně
20. - 22. 7. 2024
ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe a Úpa
5 dní
Plastové kanoe
Snídaně
17. - 21. 8. 2024
Prodloužený víkend na řekách SEVERNÍCH ČECH
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
VLTAVA s dvoudenním splutím v NP Šumava
5 dní
Plastové kanoe
3. - 7. 8. 2024
DUNAJEC - prodloužený víkend
4 dny
Plastové kanoe
4. - 7. 7. 2024
SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
6 dní
Plastové kanoe
16. - 21. 7. 2024