PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
17. - 19. 8. 2024
3 dny
3 450 Kč / 2 950
Vlastní doprava

Popis zájezdu

Přidej se k nám a poznej partu vodáckých přátel. Splujeme nekrásnější řeky východních Čech, vezmeme tě na zajímá místa v okolí, do nejlepších vodáckých hospůdek, budeme trénovat a zlepšovat vodácké dovednosti. My se postaráme o program i o veškerá úskalí a ty si užiješ pohodovou dovolenou na vodě.

 • krásné řeky, které nejsou přeplněny vodáky
 • meandry a písčité pláže Divoké a Tiché Orlice
 • divoká příroda Přírodního parku Orlice
 • snídaně

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Dopoledne se sejdeme v Týništi nad Orlicí, odkud společně vyrazíme (vlakem) do Kostelce nad Orlicí. Rozdělíme si vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Na rozpádlování splujeme Divokou Orlici. Až na pár sjízdných stupňů si pro nás řeka, i přes svůj název, nepřipravila žádné záludnosti. Naopak, čeká nás pohodová plavba a především krásné písčité pláže.  

2.
den

Druhý den ráno nás vláček vyveze opět na nástup, tentokrát však budeme splouvat Tichou Orlici. Ŕeka poklidně meandruje mezi vysokými břehy a donese nás až do kempu, kde strávíme další noc. 

3.
den

Nedaleko našeho kempu se Divoká a Tichá Orlice spojují a vytváří tak řeku Orlici. Dnes nasedneme do lodí přímo v kempu a vydáme se na plavbu po tzv. "spojené" Orlici. 

Cestou budeme pozorovat množství ptáků, kteří zde hnízdní na zarostlých březích, proplouvat budeme totiž Přírodním parkem Orlice. Po doplutí se rozloučíme a vyrazíme zpět k našim domovům. 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Splouvané úseky meandrují divokou přírodou, proto zde často potkáme spadlé stromy, které je potřeba podplout,obeplout či přenést. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě a připomenou všem ovládání kánoe, po celou dobu plavby budou pomáhat na obtížných místech. Akce je proto vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním kánoe, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 7 let).

Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek plavby do Týniště nad Orlicí (vlaková zastávka "Týniště nad Orlicí") a z jejího konce v Krňovicích (vlaková zastávka "Třebechovice pod Orebem) je možná buď vlastními auty (parkování je možné v kempu Rampa-sport), nebo vlakem, případně autobusem. 

Je třeba však počítat s tím, že na nástup prvních dvou úseků budeme dojíždět (podél vody je dobré vlakové spojení). Přijedete-li vlakem nebo autobusem, převezeme Vám poslední den bagáž doprovodným vozidlem do cíle. Přijdete-li autem, odvezeme řidiče zpět k autům do kempu v Týništi nad Orlicí.

Místa srazu:
 • ORLICE - Týniště nad Orlicí
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme všechny noci v jednom kempu. Kemp je plně vybaven, najdeme zde wc, sprchu i restauraci a celkově hezké zázemí. Pokud nemáte vlastní stan, můžete si jej za malý příplatek půjčit od Povody.

Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Při přípravě snídaní oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • 2x snídaně
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování (obědy a večeře, snídaně jsou zahrnuty v ceně) 
 • pitný režim apod. 
 • dopravu osob
 • poplatky za kempování

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe a Úpa
5 dní
Plastové kanoe
Snídaně
17. - 21. 8. 2024
Prodloužený víkend na řece DYJI
3 dny
Plastové kanoe
Snídaně
20. - 22. 7. 2024
Prodloužený víkend na řekách SEVERNÍCH ČECH
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
Prodloužený víkend na VLTAVĚ
3 dny
Plastové kanoe
3. - 5. 8. 2024
DUNAJEC - prodloužený víkend
4 dny
Plastové kanoe
4. - 7. 7. 2024
Nejkrásnější řeky SLOVENSKA a POLSKA
7 dní
Plastové kanoe
Polopenze
10. - 16. 8. 2024
SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
6 dní
Plastové kanoe
16. - 21. 7. 2024
OHŘE
3 dny
Plastové kanoe
5. - 7. 7. 2024