ŘEKY VÝCHODNÍCH ČECH - Orlice, Labe a Úpa

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
17. - 21. 8. 2024
5 dní
4 950 Kč / 4 450
Vlastní doprava

Popis zájezdu

Přidej se k nám a poznej partu vodáckých přátel. Splujeme nekrásnější řeky východních Čech, vezmeme tě na zajímá místa v okolí, do nejlepších vodáckých hospůdek, budeme trénovat a zlepšovat vodácké dovednosti. My se postaráme o program i o veškerá úskalí a ty si užiješ pohodovou dovolenou na vodě.

 • krásné řeky, které nejsou přeplněny vodáky
 • meandry a písčité pláže Divoké, Tiché a ,,spojené" Orlice
 • příjemný proud a peřejky nás čekají na Labi a Úpě
 • minimum stavění a bourání stanů =)
 • snídaně

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

V dopoledních hodinách se sejdeme v kempu v Týništi nad Orlicí, odkud se společně vydáme vlakem na start, kde si rozdělíme vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Na rozpádlování splujeme asi 15 km Tiché Orlice. Řeka zde poklidně meandruje mezi vysokými břehy a donese nás až do našeho kempu.

2.
den

Druhý den ráno se vyveze opět vlakem na nástup, tentokrát však budeme splouvat Divokou Orlici. Až na pár sjízdných stupňů si pro nás řeka, i přes svůj název, nepřipravila žádné záludnosti. Naopak, čeká nás pohodová plavba a především krásné písčité pláže.  

Doplujeme opět do stejného kempu, kde strávíme další noc. 

3.
den

Nedaleko našeho kempu se Divoká a Tichá Orlice spojují a vytváří tak řeku Orlici. Dnes nasedneme do lodí přímo v kempu a vydáme se na plavbu po tzv. "spojené" Orlici. 

Cestou budeme pozorovat množství ptáků, kteří zde hnízdní na zarostlých březích, proplouvat budeme totiž Přírodním parkem Orlice. Po doplutí přejedeme do druhého kempu poblíž soutoku řek Labe a Úpa.

4.
den

Ráno se vyvezeme na nástup řeky Úpy, kdy budeme splouvat pohodový, asi 12 km dlouhý úsek, který nás překvapí svým příjemným proudem.

Kousek před soutokem s Labem plavbu zakončíme, přímo v kempu. 

5.
den

Poslední den si zabalíme stany a opět se vyvezeme na nástup další řeky, tentokrát poplujeme po Labi. Tento úsek Labe se pyšní příjemně tekoucím proudem a lehce peřejnatými místy, které později vystřídá množství jezů.

Plavbu po Labi nám zpestří několik zajímavých památek. Ve Šporkově Mlýně na jezu se můžeme občerstvit, dále poplujeme kolem barokní památky, Hospitalu v Kuksu či tvrze Hořenice. Doplujeme až do Jaroměře, odkud se vydáme na cestu domu.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Splouvané úseky meandrují divokou přírodou, proto zde často potkáme spadlé stromy, které je potřeba podplout, obeplout či přenést. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě a připomenou všem ovládání kánoe, po celou dobu plavby budou pomáhat na obtížných místech.

Akce je proto vhodná pro všechny, kteří mají alespoň základní zkušenost s ovládáním kánoe, případně i pro rodiny s dětmi (cca od 7 let).

Doprava: vlastní doprava

Dopravu na start do kempu v Týništi nad Orlicí a z cíle našeho putovaní, z Jaroměře, si zajišťuje každý vodák sám. Je třeba počítat také s 1 přejezdem mezi Orlicí a Labem s Úpou (ca 30km). Na místě Vám pomůžeme s převozem aut mezi kempy. Podrobnou mapu a GPS souřadnice kempu Vám zašleme před odjezdem. Podél řeky jezdí velmi dobře vlak, kterým se budeme dopravovat na start. 

Místa srazu:
 • ORLICE - Týniště nad Orlicí
Ubytování: kemp

Ubytováni budeme během celého zájezdu pouze ve 2 kempech, proto nás čeká minimum bourání a stavění stanů. Kempy jsou plně vybaveny, wc a sprcha jsou samozřejmostí, dále oba kempy nabízí občerstvení. Ve druhém kempu poté najdeme také možnost grilování, sportovní hřiště a koupaliště.

Pokud nemáte vlastní stan, můžete si jej za malý příplatek půjčit od Povody.

Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Při přípravě snídaní uvítáme, když každý vodák přiloží ruku k dílu. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami.

Jelikož vybrané úseky řek nepatří mezi "vodácké klasiky", na které jsme z Čech zvyklí, kiosek či jiné občerstvení zde obvykle nenajdeme. Na cestu na vodě je tedy dobré mít připraveno vlastní jídlo, ideálně takové, které si lze sníst na lodi. Večeři si poté lze koupit v kempu či vyrazit na něco dobrého do města. Budete-li si chtít vařit večeře sami, doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • doprava osob tam a zpět a podél řek
 • 4x snídaně
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • stravování (obědy a večeře, snídaně jsou zahrnuty v ceně) 
 • pitný režim apod.
 • poplatky ze kempování 

  Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

  Podobné zájezdy

  PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice
  3 dny
  Plastové kanoe
  Snídaně
  17. - 19. 8. 2024
  DYJE - meandry řeky Dyje a Zámecká Dyje
  5 dní
  Plastové kanoe
  Snídaně
  20. - 24. 7. 2024
  Prodloužený víkend na řekách SEVERNÍCH ČECH
  Plastové kanoe
  Snídaně
  V tomto roce nemá termín
  VLTAVA s dvoudenním splutím v NP Šumava
  5 dní
  Plastové kanoe
  3. - 7. 8. 2024
  DUNAJEC - prodloužený víkend
  4 dny
  Plastové kanoe
  4. - 7. 7. 2024
  SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
  6 dní
  Plastové kanoe
  16. - 21. 7. 2024
  Nejkrásnější řeky SLOVENSKA a POLSKA
  7 dní
  Plastové kanoe
  Polopenze
  10. - 16. 8. 2024
  OTAVA
  4 dny
  Plastové kanoe
  15. - 18. 7. 2024
  8. - 11. 8. 2024