Prodloužený víkend na MORAVĚ

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
24. - 26. 8. 2024
3 dny
2 150 Kč / 1 700
Vlastní doprava

Popis zájezdu

Přidej se k nám a poznej partu vodáckých přátel. Za 3 dny splujeme nekrásnější část Moravy, vezmeme tě na zajímá místa v okolí, do nejlepších vodáckých hospůdek, naučíme tě jak sjíždět jezy (třeba i pozadu) a budeme trénovat vodácké dovednosti. My se postaráme o program i o veškerá úskalí a ty si užiješ pohodovou dovolenou na vodě.

 • víkendové plutí po Moravě
 • krásná příroda v okolí řeky - meandry, slepá ramena, lužní les, možnost potkat bobry, ledňáčka, volavky
 • nejsou zde davy vodáků jako na jiných řekách
 • CHKO Litovelské Pomoraví - původní koryto Moravy nám připraví dobrodružství jako v pralese
 • město Litovel protkané kanály - "Moravské Benátky"

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se okolo poledne v kempu „Pískáč” v Postřelmově. Rozdělíme si vodácké vybavení a na rozpádlování si dáme úsek z Postřelmova do Vily Háj.

Z počátku teče řeka bystře v kamenitém korytě, postupně se uklidňuje. Na občerstvení se zastavíme ve výborné hospůdce v Leštině a jez Lukavice bude první zkouškou naších vodáckých dovedností. Kemp u Vily Háj, kde budeme nocovat, se rozkládá v zahradě secesní vily (kulturní památky). Součástí areálu je i vodní elektrárna.

 

2.
den
Budeme pokračovat po proudu, během plavby zastavíme na koupání v Mohelnické pískovně s čistou a teplou vodou. Poté proplujeme náhonemna jehož vyústění je jednoduchá slalomka (peřejka). Odtud je to již kousek do kempu na Nových Mlýnech, kde budeme dnes nocovat.
3.
den
Dnes nás čeká krátká trasa, při které budeme plout CHKO Litovelské Pomoraví. Na začátku nás čeká jediný jez - Templ - a potom již vplujeme do nedotknuté moravské divočiny. Nocovat ještě můžeme ve velice pěkně vybaveném kempu v Litovli. Kdo bude chtít, přespí zde do rána, nebo se vydá na cestu domů.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Řeka však v některých úsecích meandruje divokou přírodou a často narazíme na spadlý strom či jinou překážku. Naši průvodci na začátku zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Základní dovednosti ovládání kánoe jsou však nezbytné. Zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky a rodiny s většími dětmi (ca od 7 let). 

Doprava: vlastní doprava

Do Postřelmova (vlaková zastávka "Postřelmov") je bezproblémový příjezd vlakem, stejně tak odjezd z Litovle (vlaková zastávka "Litovel-město"). Pokud přijedete autem, můžete jej po dobu plavby zaparkovat na příjezdové cestě ke kempu v Postřelmově, nebo pro větší bezpečí zanechat v cíli plavby v kempu v Litovli (za poplatek). Zpět pro auta lze dojet pohodlně vlakem.

Místa srazu:
 • MORAVA - Postřelmov
Ubytování: kemp
Morava leží stranou pozornosti hord vodáků, což je na jednu stranu krásné, ale na druhou stranu si to vybírá svoji daň v podobě méně rozvinutých služeb. V posledních letech zde ale došlo k výraznému zlepšení, díky tomu nás každý večer čeká kemp nebo tábořiště s teplou sprchou.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší režii. Na obědy budeme většinou zastavovat ve vytipovaných hospůdkách po cestě, snídaně a večeře si uvaříte v kempu nebo využijete místní hospůdky - téměř ve všech kempech, kde budeme nocovat je restaurace či kiosek. Možnost doplnit zásoby bude téměř každý den. Pokud by nebyl obchod přímo u kempu, kde budeme nocovat, můžete se domluvit s řidičem doprovodného auta, aby nakoupil potřebné přes den. 

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • přeprava bagáže po souši
 • služby průvodce na vodě
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování a pitný režim
 • doprava

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

MORAVA
5 dní
Plastové kanoe
24. - 28. 8. 2024
Prodloužený víkend na řece DYJI
3 dny
Plastové kanoe
Snídaně
20. - 22. 7. 2024
OHŘE
4 dny
Plastové kanoe
1. - 4. 8. 2024
LUŽNICE
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
SÁZAVA
4 dny
Plastové kanoe
15. - 18. 8. 2024
OTAVA
4 dny
Plastové kanoe
15. - 18. 7. 2024
8. - 11. 8. 2024
Prodloužený víkend na řekách SEVERNÍCH ČECH
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
VLTAVA s dvoudenním splutím v NP Šumava
5 dní
Plastové kanoe
3. - 7. 8. 2024