OHŘE

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
1. - 4. 8. 2024
4 dny
2 550 Kč / 2 100
Vlastní doprava

Popis zájezdu

Přidej se k nám a poznej partu vodáckých přátel. Za 4 dny splujeme nekrásnější část Ohře, vezmeme tě na zajímá místa v okolí, do nejlepších vodáckých hospůdek, naučíme tě jak sjíždět jezy (třeba i pozadu) a budeme trénovat vodácké dovednosti. My se postaráme o program i o veškerá úskalí a ty si užiješ pohodovou dovolenou na vodě.

 • zajímavé sjízdné jezy a peřejky
 • kratší etapy, díky kterým stihneme navštívit historické památky i přírodní zajímavosti
 • Karlovy Vary, hrad Loket, skalní věže Svatošských skal
 • naši vodáčtí průvodci Vás zaškolí a budou se starat o bezpečnost, radit a pomáhat na jezech

Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se první den před polednem v Lokti, kde si rozdělíme vodácké vybavení a proběhne úvodní kurz - řekneme si něco k pádlování, bezpečnosti a organizaci plavby. 

Do Lokte doporučujeme přijet o něco dříve a vyrazit na krátkou prohlídku města. Pokud budete chtít přijet již večer předem, oba kempy v Lokti jsou vzdáleny ca 1 km od startovního místa. 

Cestou z Lokte nás čeká národní přírodní památka –Svatošské skály. Působivý „zkamenělý průvod“ bizarních skalních věží vyzývá ke krátké procházce skalami. Od Svatošských skal je to již kousek do kempu Liapor, kde budeme dnes nocovat.

2.
den

Dnes nás čeká plavba se zastávkou v lázeňském městě v Karlových Varech. Cílem dnešní plavby je přírodní tábořiště Hubertus, ležící přímo u stejnojmenné peřeje. Po doplutí se tedy můžeme na peřejce procvičit v pádlování, naučit se něco nového nebo si jen tak ,,zablbnout“ v lodích.

Krásné přírodní tábořiště v lese má jednu výhodu i nevýhodu - nesmí sem jezdit auta! Je tu tedy krásný klid, ale naši bagáž si musíme převést na lodích z druhého břehu.

3.
den
Dopoledne sbalíme opět stany a vydáme se na další etapu naší plavby. Cestou se zastavíme Dubině v hospůdce U Dvořáků, kde si dáme něco dobrého k jídlu a u chátrajících lázní Kyselka se napijeme z Ottova pramene. Odtud už je to jen kousek do kempu "Na špici" v Radošově, kde dne přenocujeme.
4.
den
V Radošově proplujeme pod krytým dřevěným mostem a zastavíme u jezu. Jez musíme přenést, protože patří mezi ty nebezpečné, ale alespoň si zde řekneme něco o nebezpečných jezech. Příjemně tekoucí řeka nás donese až do Velichova, kde si zajdeme na oběd. Odtud už to je jenom kousek do Vojkovickde ukončíme naše putování po Ohři, rozloučíme se a vyrazíme k domovům.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Naši průvodci na začátku zaškolí začátečníky a zopakují pravidla bezpečnosti na vodě, po celou dobu plavby budou pomáhat na jezech a dalších těžkých místech. Akce je proto vhodná i pro začátečníky a děti (ca od 4 let).
Doprava: vlastní doprava

Doprava účastníků na začátek akce do Lokte (vlaková zastávka "Loket, předměstí" popř. "Loket") a poté zpět z Vojkovic (vlaková zastávka "Vojkovice nad Ohří") je možná buď vlastními auty nebo vlakem či autobusem. Pro auta se lze vrátit pohodlně vlakem. 

Místa srazu:
 • OHŘE - Loket - výdejna
Ubytování: kemp
Vodácká tábořiště a kempy na Ohři jsou na dobré úrovni, bohužel bývají občas přeplněné. Vybíráme ale kempy, ve kterých očekáváme větší pohodu a klid. Ve většině kempů najdeme dobré sociální zařízení (záchody, sprchy) i kiosek nebo hospůdku. Na tábořišti u cvičné peřeji Hubertus na nás čekají pouze suchá WC, ale je zde však velmi hezky a dobře tu vaří.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší vlastní režii. Ve všech kempech, kde budeme nocovat, je i stánek s občerstvením nebo hospůdka. Na oběd budeme zastavovat ve vytipovaných hospodách. Případné nákupy potravin jsou možné téměř každý den - téměř vždy je poblíž kempu i nějaký obchod. 
V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barel)
 • služby vodáckého průvodce na vodě 
 • převoz zavazadel mezi kempy po souši
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • poplatky za kempování
 • stravování
 • pitný režim apod. 

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

OHŘE
3 dny
Plastové kanoe
5. - 7. 7. 2024
OTAVA
4 dny
Plastové kanoe
15. - 18. 7. 2024
8. - 11. 8. 2024
LUŽNICE
Plastové kanoe
V tomto roce nemá termín
MORAVA
5 dní
Plastové kanoe
24. - 28. 8. 2024
SÁZAVA
4 dny
Plastové kanoe
15. - 18. 8. 2024
Prodloužený víkend na řekách SEVERNÍCH ČECH
Plastové kanoe
Snídaně
V tomto roce nemá termín
PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA ORLICI - Divoká, Tichá a spojená Orlice
3 dny
Plastové kanoe
Snídaně
17. - 19. 8. 2024
VLTAVA s dvoudenním splutím v NP Šumava
5 dní
Plastové kanoe
3. - 7. 8. 2024