VODÁCKÝ TÁBOR- putování po řece Ohři

Poslední volná místa
Autobus,Vlastní doprava
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Co jiného podniknou o prázdninách, než vyrazit na vodu? Pojeď si s námi užít týden v přírodě na vodě a spousta zábavy k tomu! Co na tebe čeká?

• nezapomenutelné ZÁŽITKY...na vodě nasbíráš spoustu zážitků a veselých příhod
  • super ZÁBAVA...s námi se rozhodně nebudeš nudit, čekají na tebe hry na suchu i na vodě nebo spíš ve vodě =)
  • trocha ADRENALINU...sjíždět jezy po předu umí každý, co to zkusit pozadu nebo bokem
  • bezva KAMARÁDI...díky malé skupině (max. 29 táborníků) poznáš dobře všechny nové kamarády, ale klidně si s sebou vezmi nějakého kamaráda, kterého již znáš
  • nové DOVEDNOSTI...naučíš se, jak řídit loď, jak sjíždět jezy, jaký jez je nebezpečný, apod

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé vodáky ve věku od 7 do 15 let (po absolvování 1.třídy ZŠ).

Další vodácké akce určené pouze pro děti: Dětská vodácká škola

První den se sejdeme v Praze či přímo na místě v Kynšperku nad Ohří.

Jakmile se seznámíme s instruktory a ostatními vodáky, čeká nás trénink na klidné vodě. Pomocí vodáckých her se naučíme základní vodácké dovednosti a povíme si něco k bezpečnosti na vodě. Poté se vydáme na krátkou trasu (ca 7 km) do kempu Šabina. Večer si rozděláme oheň a povíme si, co vše nás na našem vodáckém putování čeká.

Dopoledne budeme dnes trávit v kempu, kde si zahrajeme různé vodácké hry na suchu, po svačině pak nasedneme do lodí a vydáme se na plavbu do kempu v Královském Poříčí. Čeká nás 12 km, proto budeme mít dosti času na trénování vodáckých dovedností, které se nám budou v dalších dnech určitě hodit.

Dnes nás čeká celodenní plavba. Máme před sebou 15 km do kempu u Svatošských Skal, cestu si zpestříme různými vodáckými hrami.

Asi v polovině cesty proplujeme okolo hradu Loket, řeka zde teče téměř kolem dokola celého hradu. Zde určitě zastavíme a vydáme se na prohlídku hradního města. Jakmile zahlédneme v dálce skály tyčící se nad řeku blížíme se k našemu kempu.

Dopoledne se v kempu budeme věnovat hrám na suchu, k dispozici tu budeme mít trampolínu i různé nízké lanové překážky.

Na vodu se vydáme až po obědě. Dnes nás čeká opět 15 km. Voda zde příjemně teče a donese nás rychle až ke cvičné peřeji Hubertus, kde dnes budeme tábořit.

Dopoledne prověříme naše vodácké dovednosti a budeme ho trávit cvičením a dováděním v peřeji. Naučíme se zde mnoho nového na lodích i bez lodí =). Čas si uděláme také na trénink záchrany.

Odpoledne se vydáme na krátkou plavbu do kempu Na Špici.

Dnešním dnem se s Ohří i ostatními vodáky rozloučíme a vyrazíme na cestu zpět domu. Do Prahy dorazíme v odpoledních hodinách.

Úseky, které budeme společně splouvat, si pro nás nepřipravily žádné zvláštní nástrahy. Nejsou nijak obtížné (obvykle obtížnost ZW) a proto jsou vhodné i pro začátečníky.

Po celou dobu akce budou s dětmi na vodě vodáčtí instruktoři, kteří na začátku akce všechny děti zaškolí. Začátečníky naučí, jak ovládat loď a jak se bezpečně chovat na vodě. Nudit se nebudou rozhodně ani pokročilí vodáci, pro ty bude připraveno spoustu nových vodáckých dovedností.

Doprava: autobus,vlastní doprava

Na tábor a z tábora můžete děti dopravit vlastní dopravou nebo je přivést na sraz do Prahy a poslat děti vlakem/autobusem s instruktory

• Pokud děti povezete vlastním autem -  zahájení tábora bude v pondělí v poledních/odpoledních hodinách v Kynšperku nad Ohří, našim cílem bude tábořiště Na Špici (Radošov). kde si děti můžete vyzvednout v sobotu ráno/dopoledne.
  • Pokud děti pojedou s instruktory veřejnou dopravou (vlak / autobus - jízdné ca 500 Kč/dítě) - sraz bude v pondělí ráno/dopoledne poledne v Praze (Florenc nebo Hlavní nádraží), konec akce bude v sobotu v odpoledních hodinách opět v Praze (Florenc nebo Hlavní nádraží) V Praze bude čekat dodávka, která dětem odveze věci na tábor i zpět, cestovat tedy budou "na lehko".

Pozor přesné časy a místa srazů budou upřesněny před odjezdem (dle aktuálních jízdních řádů apod.)

Ubytováni budeme vždy v kempu ve stanech (stan si vozit nemusíte). Naše stany jsou velké a poskytují tak dostatečné pohodlí pro děti i pro veškerou bagáž. Děti budou spát ve stanech dle věku a pohlaví. Kempy na Ohři, ve kterých budeme nocovat, jsou hezké, ale spíše přírodního charakteru. Ve všech kempech je k dispozici wc (v některých pouze suché), teplou sprchu potkáme vždy ob den.
Jídlo a pití: plná penze

Na táboře bude zajištěna plná penze (5 jídel denně), včetně pitného režimu po celý den. Vařit budeme často společně s dětmi v naší polní kuchyni

Každý den na nás čeká v kempu snídaně, před vyplutím svačinka (sušenka či ovoce), cestou na vodě zastavíme a poobědváme připravené jídlo (pečivo, pomazánka, zelenina). Jakmile doplujeme do kempu, a než děti postaví stany, připravíme teplou polévku či jiné občerstvení, dle počasí. Večer již společně s dětmi připravíme jednoduchou, ale chutnou večeři. Stravování začíná první den odpolední svačinou a končí poslední den obědovým balíčkem.

S sebou budou děti tedy potřebovat jen ešus (nebo misku), příbor, hrneček a láhev na pití, ostatní věci do kuchyně obstará CK Povoda.

• pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
  • služby vodáckých průvodců na vodě i na suchu
  • stravování (plná penze, 5x denně, v četně pitného režimu)
  • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce