VODÁCKÝ TÁBOR- putování po řece Ohři

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
8. - 13. 7. 2024 *
Poslední volná místa
6 dní
5 350 Kč / 5 350
Autobus,Vlastní doprava
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Co jiného podniknou o prázdninách, než vyrazit na vodu? Pojeď si s námi užít týden v přírodě na vodě a spousta zábavy k tomu! Co na tebe čeká?

 • nezapomenutelné ZÁŽITKY...na vodě nasbíráš spoustu zážitků a veselých příhod 
 • super ZÁBAVA...s námi se rozhodně nebudeš nudit, čekají na tebe hry na suchu i na vodě nebo spíš ve vodě =)
 • trocha ADRENALINU...sjíždět jezy po předu umí každý, co to zkusit pozadu nebo bokem 
 • bezva KAMARÁDI...díky malé skupině (max. 29 táborníků) poznáš dobře všechny nové kamarády, ale klidně si s sebou vezmi nějakého kamaráda, kterého již znáš
 • nové DOVEDNOSTI...naučíš se, jak řídit loď, jak sjíždět jezy, jaký jez je nebezpečný, apod 

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé vodáky ve věku od 7 do 15 let (po absolvování 1.třídy ZŠ).

Další vodácké akce určené pouze pro děti: Dětská vodácká škola

Program zájezdu

1.
den

První den se sejdeme v Praze či přímo na místě v Kynšperku nad Ohří. 

Jakmile se seznámíme s instruktory a ostatními vodáky, čeká nás trénink na klidné vodě. Pomocí vodáckých her se naučíme základní vodácké dovednosti a povíme si něco k bezpečnosti na vodě. Poté se vydáme na krátkou trasu (ca 7 km) do kempu Šabina. Večer si rozděláme oheň a povíme si, co vše nás na našem vodáckém putování čeká.

2.
den
Dopoledne budeme dnes trávit v kempu, kde si zahrajeme různé vodácké hry na suchu, po svačině pak nasedneme do lodí a vydáme se na plavbu do kempu v Královském Poříčí. Čeká nás 12 km, proto budeme mít dosti času na trénování vodáckých dovedností, které se nám budou v dalších dnech určitě hodit.
3.
den

Dnes nás čeká celodenní plavba. Máme před sebou 15 km do kempu u Svatošských Skal, cestu si zpestříme různými vodáckými hrami.

Asi v polovině cesty proplujeme okolo hradu Loket, řeka zde teče téměř kolem dokola celého hradu. Zde určitě zastavíme a vydáme se na prohlídku hradního města. Jakmile zahlédneme v dálce skály tyčící se nad řeku blížíme se k našemu kempu. 

4.
den

Dopoledne se v kempu budeme věnovat hrám na suchu, k dispozici tu budeme mít trampolínu i různé nízké lanové překážky. 

Na vodu se vydáme až po obědě. Dnes nás čeká opět 15 km. Voda zde příjemně teče a donese nás rychle až ke cvičné peřeji Hubertus, kde dnes budeme tábořit. 

5.
den

Dopoledne prověříme naše vodácké dovednosti a budeme ho trávit cvičením a dováděním v peřeji. Naučíme se zde mnoho nového na lodích i bez lodí =). Čas si uděláme také na trénink záchrany.

Odpoledne se vydáme na krátkou plavbu do kempu Na Špici. 

6.
den

Dnešním dnem se s Ohří i ostatními vodáky rozloučíme a vyrazíme na cestu zpět domu. Do Prahy dorazíme v odpoledních hodinách. 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Úseky, které budeme společně splouvat, si pro nás nepřipravily žádné zvláštní nástrahy. Nejsou nijak obtížné (obvykle obtížnost ZW) a proto jsou vhodné i pro začátečníky.

Po celou dobu akce budou s dětmi na vodě vodáčtí instruktoři, kteří na začátku akce všechny děti zaškolí. Začátečníky naučí, jak ovládat loď a jak se bezpečně chovat na vodě. Nudit se nebudou rozhodně ani pokročilí vodáci, pro ty bude připraveno spoustu nových vodáckých dovedností. 

Doprava: autobus,vlastní doprava

Na tábor a z tábora můžete děti dopravit vlastní dopravou nebo je přivést na sraz do Prahy a poslat děti vlakem/autobusem s instruktory

 • Pokud děti povezete vlastním autem -  zahájení tábora bude v pondělí v poledních/odpoledních hodinách v Kynšperku nad Ohří, našim cílem bude tábořiště Na Špici (Radošov). kde si děti můžete vyzvednout v sobotu ráno/dopoledne. 
 • Pokud děti pojedou s instruktory veřejnou dopravou (vlak / autobus - jízdné ca 500 Kč/dítě) - sraz bude v pondělí ráno/dopoledne poledne v Praze (Florenc nebo Hlavní nádraží), konec akce bude v sobotu v odpoledních hodinách opět v Praze (Florenc nebo Hlavní nádraží) V Praze bude čekat dodávka, která dětem odveze věci na tábor i zpět, cestovat tedy budou "na lehko".

Pozor přesné časy a místa srazů budou upřesněny před odjezdem (dle aktuálních jízdních řádů apod.)

Ubytování: kemp
Ubytováni budeme vždy v kempu ve stanech (stan si vozit nemusíte). Naše stany jsou velké a poskytují tak dostatečné pohodlí pro děti i pro veškerou bagáž. Děti budou spát ve stanech dle věku a pohlaví. Kempy na Ohři, ve kterých budeme nocovat, jsou hezké, ale spíše přírodního charakteru. Ve všech kempech je k dispozici wc (v některých pouze suché), teplou sprchu potkáme vždy ob den.
Jídlo a pití: plná penze

Na táboře bude zajištěna plná penze (5 jídel denně), včetně pitného režimu po celý den. Vařit budeme často společně s dětmi v naší polní kuchyni

Každý den na nás čeká v kempu snídaně, před vyplutím svačinka (sušenka či ovoce), cestou na vodě zastavíme a poobědváme připravené jídlo (pečivo, pomazánka, zelenina). Jakmile doplujeme do kempu, a než děti postaví stany, připravíme teplou polévku či jiné občerstvení, dle počasí. Večer již společně s dětmi připravíme jednoduchou, ale chutnou večeři. Stravování začíná první den odpolední svačinou a končí poslední den obědovým balíčkem.

S sebou budou děti tedy potřebovat jen ešus (nebo misku), příbor, hrneček a láhev na pití, ostatní věci do kuchyně obstará CK Povoda.  

V ceně je zahrnuto:
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na suchu
 • stravování (plná penze, 5x denně, v četně pitného režimu)
 • převoz zavazadel doprovodným vozidlem po celou dobu akce
 • ubytování v kempech
 • vstupné a jiné poplatky
 • program na vodě i na suchu 
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • dopravu na začátek akce (Kynšperk nad Ohří) a z konce akce (Radošov - Na Špici) - v případě zájmu lze objednat dopravu autobusem/vlakem společně s instruktory (cena 500 Kč)

Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Dětská VODÁCKÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro začínající vodáčata
1 den
Plastové kanoe
Pouze pro děti
2. 6. 2024
VÍKENDOVÝ VODÁCKÝ KURZ NA SÁZAVĚ - pro začínající vodáky
2 dny
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
15. - 16. 6. 2024
VODÁCKÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro začátečníky
1 den
Plastové kanoe
Rodiče s dětmi
1. 6. 2024
22. 6. 2024
PADDLEBOARDOVÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro začátečníky
1 den
Paddleboardy
21. 7. 2024
VODÁCKÁ ŠKOLA na SÁZAVĚ - pro pokročilé
1 den
Plastové kanoe,Baraky
Již proběhlo
VÍKENDOVÝ VODÁCKÝ KURZ NA OHŘI - pro pokročilé vodáky
Plastové kanoe,Kajaky
V tomto roce nemá termín
VODÁCKÝ KURZ pro pokročilé na SLALOMOVÉM KANÁLE
2 dny
Baraky
8. - 9. 6. 2024
VODÁCKÝ KURZ na míru pro celou tvou rodinu
Plastové kanoe,Baraky,Kajaky
V tomto roce nemá termín