SLOVINSKO A RAKOUSKO

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
23. - 28. 7. 2023 *
6 dní
9 000 Kč / 8 500
Vlastní doprava
Již proběhlo
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

 • týdenní pohodový vodácký výlet pro pokročilé vodáky s minimem přejezdů
 • příjemně tekoucí slovinské řeky Sáva Bohinjka a Sáva Dolinka 
 • rakouské alpské řeky s krásnými výhledy Gail a Möll

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme zájezd na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Ve večerních hodinách se sejdeme v kempu u řeky Sávy, kde se ubytujeme na 3 noci.
2.
den

Na rozpádlování na nás čeká řeka Sáva Bohinjka, která si pro nás přichystala snadné peřejky s příjemným proudem, kde si připomeneme pádlování na tekoucí vodě.

Kdo bude mít po doplutí chuť a sílu, může se vydat na krátkou procházku soutěskou Vintgar, kde na nás čekají hluboké tůně plné krásně zbarvené vody a také nejvyšší slovinský vodopád Šum  

3.
den

Svižný proud si užijeme i další den, který strávíme na řece Sávě Dolince. Peřejky jsou zde o trochu náročnější, než předchozí den, ale nečekají na nás žádné záludnosti.

4.
den

Ráno sbalíme naše věci a vydáme se na krátký přejezd do Rakouska. Zastavíme hned za hranicemi, kde na nás čeká úzký a zakroucený tok říčky Gail. Už po cestě tam nás čekají jedinečné výhledy, neméně krásné jsou i pohledy z lodi při plavbě.

Po splutí Gailu se utáboříme v kempu u řeky Möll, která si pro nás připravila zábavu na další 2 dny.  

5.
den

Na seznámení s alpskou řekou Möll splujeme její lehčí úsek, kde si užijeme svižný proud a krásné výhledy na okolní alpskou krajinu, kde tato řeka pramení. 

6.
den

Poslední den našeho zájezdu strávíme opět na řece Möll, dnes bude proud svižnější a peřejky větší, než předcházející dny. Na závěr nás řeka pohoupe na svých vlnkách, to už ale budeme kousek od našeho kempu, kde sbalíme stany a vydáme se na cestu domu. 

Předpokládaný příjezd do Prahy je okolo 22. hodiny.  

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kánoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na tekutějších vodách (například úsek Týnec-Pikovice na Sázavě, Divoká Orlice v době vypouštění Pastvinské přehrady). Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let.

Na tento vodácký zájezd jezdíme v malých skupinách (ca 10-20 osob), aby skupina na vodě nebyla příliš veliká a průvodci měli čas i prostor každému se věnovat.  

Doprava: vlastní doprava

Doprava je možná vlastním vozem nebo mikrobusem.

 • Pojedete-li vlastním vozem pomůžeme Vám s převozem aut podél řeky a mezi kempy
 • Můžete využít také dopravu mikrobusem (příplatek 1000 Kč/ osoba). Naše mikrobusy pro 9 až 19 osob nabízí dostatek pohodlí, kapacita míst je však omezena.
Místa srazu:
 • SÁVA - kemp Tina raft
Ubytování: kemp
Čekají na nás plně vybavené kempy. V kempu ve Slovinsku i v kempu v Rakousku najdeme teplou sprcha a restauraci. Celkově hezké zařízení kempů je v obou zemích samozřejmostí.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování je ve Vaší vlastní režii. Každý den je po dohodě s průvodci možnost zastavit v obchodě a doplnit zásoby. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

V ceně je zahrnuto:
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 5x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • poplatek za splutí Sávy Bohinjky
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • doprava osob do Slovinska/ Rakouska
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás.
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • parkování pro vlastní auta

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.