Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
29. 7. - 5. 8. 2023
8 dní
16 980 Kč / 16 301
Autobus
5. - 12. 8. 2023 *
Akce na klíč
8 dní
15 000 Kč / 13 500
Autobus
Obsazeno
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Vydáme se po řekách tekoucích údolími francouzských Alp. Voda stékající ze svahů velikánů, jako je Mont Blanc je chladná, ale nabízí příjemný proud a nespočet krásných peřejek a peřejí. Na závěr vodáckého putování navštívíme kaňon Verdon, patřící mezi nejhlubší a nejkrásnější kaňony Evropy. 

 • divoké řeky pro mírně pokročilé vodáky
 • úzká soutěska řeky Giffre
 • příjemně tekoucí řeka Durance
 • technické peřejky na řece Ubaye
 • dechberoucí Grand canyon du Verdon

Termín 29.-5.8.2023 jsme připravili společně s CK Singletour a je vhodný zejména pro dospělé vodáky. Tento termín doporučujeme především pro jednotlivce. 

Zájezd je novinkou z roku 2022, ale i letošní ročník bude mít dobrodružnou příchuť expedice. I když jsme všechny řeky uvedené v programu sjeli, loňský rok nám voda příliš nepřála, a tak jsme část programu strávili v neméně krásném Švýcarsku, což nám přineslo mnoho zkušeností a možností, v případě potřeby změnit náhle program. Jste-li dobrodruzi tělem i duší, pak se těšíme na společné vodácké i nevodácké zážitky. Budeme objevovat, kde je dobré víno nebo farmářské trhy, kde je skryta ta a ta přírodní zajímavost nebo pamětihodnost. 

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, čeká nás noční cesta do Francie.
2.
den

Již ráno společně posnídáme u řeky Giffre (WW1-2), poté si rozdáme vodácké vybavení a zopakujeme si pravidla bezpečnosti pádlování na divoké vodě. 

Hned na nástupu na nás čeká svižný proud, který nás brzy donese ke vstupu do 500 m dlouhé a 30 m hluboké soutěsky. Voda se zde noří hluboko do skal a v nejužším místě má soutěska šířku pouhé 2 metry. Není se však čeho obávat, voda je zde klidná a soutěsku hravě proplujeme. Po zbytek plavby si budeme užívat příjemný proud a snadné peřejky.

3. - 4.
den

Ráno si zabalíme stany a vydáme se na další část cesty autobusem, pojedeme k řece Durance (WW2), na které se rozhodně nebudeme nudit. Během dvoudenní plavby na nás čekají 2 přírodní slalomové tratě i vyhlášená rodeová vlna Rabioux.  

U Durance strávíme 2 noci, v případě zájmu se večer vydáme na prohlídku starobylého Briançonu, jednoho z nejvýše položených měst v Evropě.  

5.
den

Dopoledne přejedeme autobusem k řece Ubaye, peřejky této krásné řeky jsou zde mohutnější (místy WW3) a proud silnější, než v předchozích dnech, ale po tréninku na slalomové trati, to pro nás nebude žádná překážka.  

6.
den

Grand canyon du Verdon - 700 m hluboký a v některých místech jen 6 metrů široký kaňon je největším kaňonem Evropy a také jedním z nejhlubších evropských kaňonů, proto jej rozhodně nemůžeme vynechat. 

Dnes si tedy odpočineme od vody a vydáme se na pěší výlet, který nás zavede na horní hranu kaňonu, odkud si užijeme překrásné výhledy a sestoupáme také i na jeho dno abychom si prohlédli řeku Verdon, jejíž horní část následující den splujeme.  

7.
den

Poslední den našeho vodáckého putování se opět vrátíme do kaňonu Verdonu, tentokrát však ve vodáckém. Svižný proud (WW1-2) nás ponese úchvatnou scenérií skal, které se brzy začnou zužovat a my poplujeme hlouběji do kaňonu. Co jsme se v předchozích dnech naučili si prověříme na několika peřejkách (WW2-3). 

Po doplutí se rozloučíme nejen s hlubokým Verdonem, ale také s krásnou slunečnou Francií a vyrazíme na noční cestu domů.

8.
den
Plni dojmů a zážitků se v dopoledních hodinách vrátíme zpět do České republiky.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW2-3, zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky. Náročnost splouvaných úseků postupně stoupá, budete si zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka. Tento zájezd doporučujeme pro děti od 12 let v doprovodu zkušených rodičů (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

 • Termín 29.-5.8.2023 jsme připravili společně s CK Singletour a je vhodný zejména pro dospělé vodáky. Tento termín doporučujeme především pro jednotlivce. 
Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Zličín
 • Plzeň
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech, které jsou ve Francii na vysoké úrovni. Čekají na nás tedy plně vybavené kempy (wc, sprcha) s hezkým zázemím. Snažíme se vybírat spíše přírodní kempy, kde rádi uvítají partu vodáků.
Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohaté snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 7. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou! Možnost nákupu potravin bude cca každý druhý den (někdy i častěji), proto není potřeba brát s sebou zásoby na celou dobu zájezdu. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava osob do Francie
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 5x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • polopenze 5x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:

  Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

  Podobné zájezdy

  Divoké řeky FRANCOUZSKÝCH ALP - pro pokročilé vodáky
  Baraky
  expedice
  V tomto roce nemá termín
  ŠVÝCARSKO a RAKOUSKO - divoká voda a vysoké hory
  7 dní
  Baraky
  12. - 18. 8. 2023
  FRANCIE - pohodové řeky Provence s koupáním v moři
  9 dní
  Plastové kanoe
  Polopenze
  Rodiče s dětmi
  12. - 20. 8. 2023
  FRANCIE - pohodové řeky Provence s návštěvou Avignonu
  8 dní
  Plastové kanoe
  Polopenze
  1. - 8. 7. 2023
  Řeky a kaňony FRANCOUZSKÉHO STŘEDOHOŘÍ
  9 dní
  Plastové kanoe
  Polopenze
  22. - 30. 7. 2023
  ITÁLIE - tekoucí řeky a turistika u Lago di Garda
  7 dní
  Baraky
  Polopenze
  22. - 28. 7. 2023
  ITÁLIE - tekoucí řeky na PADDLEBOARDU nebo BARACE
  7 dní
  Baraky
  Polopenze
  20. - 26. 8. 2023
  Okruh po divokých řekách SLOVINSKA, RAKOUSKA a ITÁLIE
  7 dní
  Baraky
  26. 8. - 1. 9. 2023