Okruh po divokých řekách SLOVINSKA, RAKOUSKA a ITÁLIE

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
26. 8. - 1. 9. 2023 *
SLEVA LAST MOMENT
7 dní
12 980 Kč / 12 461
Mikrobus
Již proběhlo
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

3 krásné země, 4 divokých řek, 6 dní na vodě - tento vodácky nabitý, ale pohodový program doporučujeme mírně pokročilým vodákům. 

 • příjemně tekoucí slovinské řeky Sáva Bohinjka a Sáva Dolinka 
 • v Rakousku na nás čeká horský Möll
 • peřejnaté italské řeky Rienza a Isarco

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky večerních hodinách, noční přejezd do Slovinska
2.
den
Na rozpádlování se vydáme na řeku Sávu Bohinjku, která si pro nás připravila snadné peřejky a příjemný proud. Připomene si zde pádlování na tekoucí vodě a základy bezpečnosti.
3.
den

Další den zahájíme návštěvou soutěsky Vintgar, kde na nás čekají hluboké tůně plné krásně zbarvené vody a také nejvyšší slovinský vodopád Šum.   

Poté se vydáme na řeku Sávu Dolinku. Peřejky jsou zde o trochu náročnější, než první den, ale nečekají na nás žádné záludnosti.

4. - 5.
den

Další dva dny budeme splouvat horskou řeku Möll, ktará si pro nás připravila na svém horním toku svižný proud a krásné výhledy na okolní alpskou krajinu.

Příjemný proud a hezké peřejky si užijeme i v jejím spodnější části. Na závěr dolního úseku nás řeka pohoupe na svých nemalých vlnkách. 

Během našeho sjíždění této krásné řeky si uděláme výlet na dech-beroucí vodopád, vydáme se pěšky na krátkou procházku skalní průrvou a budeme společně stoupat přímo podél padající vody. 

6.
den

První italskou řekou, na kterou se společně vydáme, bude Rienza, úzká horská říčka s rychlým proudem, na jejímž konci číhá překvapení v podobě velkých vln (15 km WW1-2, na konci peřej WW2+).

7.
den

Na závěr našeho vodáckého dobrodružství splujeme vysokohorskou ledovcovou řeku Isarco, pramenící téměř ve 2000 m.n.m. Naše dovednosti zde prověří četné peřejky (WW2+). 

Po jejím splutí se již vydáme zpět na cestu do České republiky, kam dorazíme v pozdních večerních hodinách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kánoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na tekutějších vodách (například úsek Týnec-Pikovice na Sázavě, Divoká Orlice v době vypouštění Pastvinské přehrady). Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let.

Na tento vodácký zájezd jezdíme v malých skupinách (10-20 osob), aby skupina na vodě nebyla příliš veliká a průvodci měli čas i prostor každému se věnovat.  

Doprava: mikrobus

Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba nabízí dostatek pohodlí.

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Opatov
 • České Budějovice
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Nocovat budeme v kempech s hezkým zázemím, slovinské, rakouské i italské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí. Ve většině kempů je k dispozici také kiosek nebo restaurace.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší vlastní režii. Každý den je po dohodě s průvodci možnost zastavit v obchodě a doplnit zásoby. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři.
V ceně je zahrnuto:
 • doprava mikrobusem do Slovinska/Rakouska/Itálie (v případě velkého počtu zájemců může být mikrobus nahrazen autobusem)  
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • nocleh v kempu 5x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás.
 • stravování a pitný režim

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Okruh po řekách CHORVATSKA, BOSNY a RAKOUSKA
Baraky
Snídaně
V tomto roce nemá termín
ITÁLIE - tekoucí řeky a turistika u Lago di Garda
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
ITÁLIE - tekoucí řeky a údolí přehrady Vajont
Baraky
Polopenze
V tomto roce nemá termín
ITÁLIE - po tekoucích řekách údolím Dolomit
7 dní
Baraky
Polopenze
možnost paddleboardu
Již proběhlo
RAKOUSKO - Möll, Gail a Isel
Baraky
V tomto roce nemá termín
RAKOUSKO - prodloužený víkend na řekách Möll a Isel
Baraky
V tomto roce nemá termín
CHORVATSKO a SLOVINSKO s koupáním v moři
7 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
Již proběhlo
CHORVATSKO A SLOVINSKO - prodloužený víkend
5 dní
Baraky
Již proběhlo