NĚMECKO a RAKOUSKO - Lech, Ammer, Isar (Bavorská Kanada)

1. - 4. 6. 2023 *
Mikrobus,Vlastní doprava
5. - 8. 8. 2023
Mikrobus,Vlastní doprava
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Svižný proud, hezké peřejky a především krásné okolí německých a rakouských řek, to vše na nás čeká na 4 denním pohodovém zájezdu.

• ideální seznámení s divokou vodou pro mírně pokročilé vodáky
  • náročnost se bude postupně zvyšovat, naučíme se, jak jezdit na divoké vodě, něco o záchraně i sebezáchraně
  • na tento vodácký zájezd jezdíme v malých skupinách

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Brzy ráno nás čeká odjezd z České republiky a dopolední přejezd do Rakouska. Sejdeme se u řeky Lech, kde v klidu poobědváme. Na rozcvičení splujeme nepříliš obtížný úsek (max. WW2), se středně velkými vlnami a rychlým proudem. Před nástupem do lodí si zopakujeme pravidla pádlování na divoké vodě, řekneme si něco o bezpečnosti na vodě, záchraně při převržení.

Opět poplujeme po řece Lech, rychlý proud nás proveze údolím s překrásnými výhledy na hory v okolí.
Řeka Ammer teče lesní soutěskou, kromě několika náročnějších míst (až WW3) se budeme moci kochat pohledem na krásná místa s malými bočními vodopády stékajícími po mechu.
Poplujeme po řece Isar v úseku, kterému se přezdívá Bavorská Kanada. Hory v okolí, široké štěrkové koryto, kterým se řeky vine jako had a zakrslé břízky a jiné stromy opravdu evokují pocit dalekého severu.

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW2, zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky, kteří mají chuť se něco nového naučit. Náročnost splouvaných úseků postupně stoupá, postupně si budete zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka. Zájezd je vhodný pro děti od 15-ti let (mladší děti pouze se zkušenými rodiči).

Doprava: mikrobus,vlastní doprava

Doprava je možná vlastním vozem nebo mikrobusem.

• Pojedete-li vlastním vozem pomůžeme Vám s převozem aut podél řeky a mezi kempy
  • Můžete využít také dopravu mikrobusem (příplatek 1000 Kč/ osoba). Naše mikrobusy pro 9 až 19 osob nabízí dostatek pohodlí, kapacita míst je však omezena.
  • RAKOUSKO - Lech - Häselgehr
  • Divišov - možnost parkování aut (pouze termín 5. 8. 2023)
  • Praha - Zličín (pouze termín 5. 8. 2023)
  • Plzeň (pouze termín 5. 8. 2023)
  • další nástupní místa po dohodě

Ubytováni budeme ve 2 kempech. Ve všech kempech je pěkné sociální zařízení i teplá sprcha, restaurace.

Stravování si každý zajišťuje sám. V kempech nebo jejich okolí je vždy restaurace, ceny jsou ale vyšší, než jsme zvyklí z ČR. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. Po domluvě s instrukotory budete pravidelně zastavovat v obchodech, abyste doplnili zásoby potravin, není tedy třeba vozit jídlo na celou akci.

• služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
  • 3x ubytování v kempu ve vlastním stanu
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
  • doprava (možnost přiobjednat dopravu mikrobusem za příplatek 1000 Kč/ osoba)
  • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si zapůjčit od nás - více o půjčovně neoprenů zde.
  • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za 35 Kč/den přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
  • v případě vlastní dopravy nejsou zahrnuty poplatky za parkování

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.