Okruh po řekách CHORVATSKA, BOSNY a RAKOUSKA

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
26. 8. - 1. 9. 2023
7 dní
13 980 Kč / 11 980
Autobus
Zrušený

Popis zájezdu

To nejkrásnější rovnou ze tří států! Chorvatská řeka Mrežnice, která se svým charakterem nedá srovnat s ničím, co známe například z Rakouska nebo třeba z Čech. Čeká nás sjíždění travertinových stupňů, koupání v průzračných tůních. Dále se vydáme do peřejek bosenské řeky Uny a naše putování zakončíme na vyhlášené rakouské Salze. 

 • průzračná chorvatská řeka Mrežnica
 • příjemně tekoucí řeka Una v Bosně. 
 • rakouská řeka Salza, která bývá označování jako "řeka učitelka" 
 • poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích baraka
 • vodácká snídaně 

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, noční přejezd do Chorvatska.
2.
den

Brzy ráno dorazíme k řece Mrežnici. Vydáme  se na dobrodružnou cestu zalesněným údolím. Po cestě nás čekají krasové stupně různé výšky. Nocleh na pěkném tábořišti na soutoku Mrežnice a Tounjčice.

3.
den
Vyrazíme do kaňonu na horním toku řeky Mrežnice. Na tomto krátkém úseku si budeme připadat jak v akvaparku, budeme si užívat především koupání, skoky z převisů, kamennou skluzavku a průzračné laguny. Odpoledne přejedeme do Bosny do kempu u řeky Uny.
4.
den
Dnes nás čeká lehčí úsek řeky Uny, kde se naučíme nebo si připomeneme pádlování na tekoucí vodě. Po doplutí si pochutnáme na čerstvé rybě v restauraci přímo v našem kempu.
5.
den

Čeká nás, o něco náročnější, 6-ti kilometrový úsek řeky Uny, kde se řeka proplétá mezi ostrůvky a překvapí nás krásnými peřejkami. 

Po doplutí se vydáme na cestu do Rakouska, kde se ubytujeme na další 2 noci v kempu u řeky Salzy. 

6.
den
Na seznámení s rakouskou Salzou si splujeme její lehčí vrchní soutěsky, kde na nás čeká voda do obtížnosti WW2 s parádními výhledy, Celý den se budeme zdokonalovat v pádlování a tím se připravovat na další úsek
7.
den

Čeká nás klasický úsek Salzy z Wildalpenu do Palfau. Dnes si na nás řeka připravila peřeje obtížnosti WW3, které jsou proloženy lagunami na odpočinek, nebo případné odchytání plaváčků. Nejtěžší je závěrečná úzká a náročná soutěska před Palfau. Když se na ní nebudete cítit, tak můžete skončit u schodů před ní. 

Po doplutí odjezd do ČR. Předpokládaný příjezd do Prahy okolo 22. hodiny.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Na tento zájezd potřebujete turistickou znalost ovládání kanoe, hodí se mít opakovanou vícedenní zkušenost s kanoí na českých řekách. Italské řeky mají svižný proud bez větších záludností, pro vodáky-turisty jsou tak vhodné jako první seznámení s divokou vodou. Zájezd můžeme doporučit i rodinám s většími dětmi (ca. od 12 let).

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka, které se jen tak nepřevrátí. 

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Opatov
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Ubytování v kempech ve vlastních stanech. V romantickém kempu na řece Mrežnici jsou k dispozici pouze suché záchody, majitel zde prodává nápoje (víno, rakija, svařák), sprchu si zde můžeme dát jen pod vodopádkem. V kempu v Bosně na nás čeká vybavený kemp s restaurací, ale bez sprchy. V kempu v Rakousku pak najdeme plně vybavený kemp s teplou sprchou i restaurací. 

Jídlo a pití: snídaně

Na zájezdu pro Vás zajistíme bohatou snídani formou švédských stolů. Při přípravě snídaní oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu. Snídaně začínají 2.den a končí 6.den. Ostatní stravování (obědy a svačiny, většinou na vodě) a večeře si zajišťujete sami. S výjimkou prvního kempu najdeme v kempech či jejich okolí dobrou restauraci. 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava osob autobusem (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • ubytování v kempech 5x
 • vodácká snídaně 5 x
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • poplatky za splutí Mrežnice a Salzy
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • stravování (CK Povoda zajišťuje pouze snídaně) 

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.