Pohodové CHORVATSKO s koupáním v moři a zastávkou u Vinnetoua

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
29. 7. - 5. 8. 2023
8 dní
15 480 Kč / 13 480
Autobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

Chorvatské řeky se nedají charakterem srovnat s ničím, co známe z Rakouska nebo třeba z Česka. Voda je zde průzračná, takže budeme pozorovat vodní rostliny i ryby pod hladinou. Většinou je spíše klidná, ale každou chvíli doplujeme k nějakému travertinovému či krasovému stupni, který prověří naši vodáckou šikovnost. Naštěstí ani pod stupněm řeka nijak rychle neteče a navíc je teplo, takže případné převrhnutí není žádné drama.

 • Zájezd doporučujeme pro rodiny s dětmi (ca od 4 let)
 • pohodový vodácký zájezd - minimum přejezdů 
 • průzračné chorvatské řeky Mrežnica, Zrmanja a Korana
 • 2 noci v kempu moře
 • poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích baraka

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, noční přejezd do Chorvatska.
2.
den

Brzy ráno dorazíme k řece Mrežnici. Vydáme  se na dobrodružnou cestu zalesněným údolím. Po cestě nás čekají krasové stupně různé výšky. Užijeme si skákání a koupání v průzračné vodě, naši plavbu zakončíme přímo v kempu.

3.
den
Vyrazíme do kaňonu na horním toku řeky Mrežnice. Na tomto krátkém úseku si budeme připadat jak v akvaparku, budeme si užívat především koupání, skoky z převisů, kamennou skluzavku a průzračné laguny. Odpoledne přejedeme do kempu u moře, kde strávíme dvě noci.
4.
den
Čeká na nás řeka Zrmanja, kde se svého času natáčely filmy o Vinetouovi. Znovu se potkáme s krasovými stupni i dvěma vodopády. Pod jedním z nich si můžeme zaplavat, z druhého spustíme lodě pomocí lana. Po doplutí přejíždíme zpátky k moři.
5.
den
Odpočinkový den, během kterého můžeme využít odpočinek u moře nebo vyrazit do NP Paklenica.
6.
den
Budeme splouvat řeku Koranu. Poplujeme liduprázdným kaňonem, budeme sjíždět travertinové stupně, užijeme si do sytosti koupání v průzračné vodě.
7.
den
Na závěr našeho vodáckého putování se společně vydáme na slovinskou řeku Sávu, kde nás čeká trochu jiná plavba, než předchozí dny. Sáva je svižná řeka s příjemným proudem a snadnými peřejkami. Po jejím splutí se vydáme zpět na cestu České republiky.
8.
den
V časných ranních hodinách příjezd do České republiky.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost

Stačí základní znalosti ovládání kanoe. Pokud jste již pluli na kanoi například na Sázavě, na Otavě nebo na Vltavě, měli byste program hravě zvládnout. Zájezd je vhodný i pro začátečníky a rodiny s dětmi (ca od 4 let). Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka.

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

Místa srazu:
 • Ústí nad Labem
 • Praha - Opatov
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Brno - D2 směr Bratislava
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Kempy v Chorvatsku jsou na překrásných místech, ne vždy jsou vybaveny pro náročné. V kempu u řeky Mrežnice se budeme místo sprchy muset spokojit s koupelí pod vodopádkem a se suchým WC, v kempu u řeky Korany je k dispozici venkovní sprcha ohřívaná sluníčkem. Za to kemp u moře je plně vybavený se sprchou, záchodem, restaurace a obchody v přilehlém městečku.

Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohaté snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 7. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin bude cca každý druhý den (někdy i častěji), proto není potřeba brát s sebou zásoby na celou dobu zájezdu. Ceny v obchodech jsou stejné nebo mírně vyšší než v ČR. 

V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Chorvatska i po Chorvatsku autobusem (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • vodácká polopenze 5x
 • ubytování v kempech 5x
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, loďák)
 • poplatek za splutí Mrežnice a Zrmanji a Sávy
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete za přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • vstupné do národního parku Paklenice (ca. 60 KUN/208 Kč)

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

CHORVATSKO a SLOVINSKO s koupáním v moři
7 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
Již proběhlo
CHORVATSKO A SLOVINSKO - prodloužený víkend
5 dní
Baraky
Již proběhlo
CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři
8 dní
Baraky
Polopenze
Již proběhlo
CHORVATSKO A BOSNA s koupáním v moři a zastávkou u Vinnetoua
9 dní
Baraky
Polopenze
Již proběhlo
Okruh po řekách CHORVATSKA, BOSNY a RAKOUSKA
Baraky
Snídaně
V tomto roce nemá termín
ITÁLIE - tekoucí řeky a koupání v moři
8 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
Již proběhlo
FRANCIE - pohodové řeky Provence s koupáním v moři
9 dní
Plastové kanoe
Polopenze
Rodiče s dětmi
Již proběhlo