FRANCIE - pohodové řeky Provence s návštěvou Avignonu

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
1. - 8. 7. 2023
8 dní
15 980 Kč / 13 980
Autobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

Průzračné řeky, starobylá městečka s kamennými domy a úzkými uličkami, krásné počasí, vůně levandule, výborné víno a francouzské sýry - to je francouzská Provence.

 • pohodový vodácký zájezd po nejkrásnějších řekách Provence
 • řeky Ardeche (skalní most Pont d’Arc), Gardon (římský akvadukt Pont du Gard),  Chassezac Sorgue (nejsilnější pramen Francie)
 • 1 den ve starobylém Avignonu 
 • vodácká polopenze

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky v odpoledních hodinách, noční přejezd do Francie.
2.
den
Dopoledne dorazíme do městečka Fontaine de Vaucluse, kde pramení říčka Sorque. Pramen Sorque je nejsilnějším pramenem ve Francii a pátým nejsilnějším na světě. Po prohlídce pramene a města se vydáme na 8 km dlouhou plavbu po řece Sorgue. Tato jednoduchá říčka s průhlednou vodou a romantickými zalesněnými břehy poslouží k zaškolení začátečníků a rozcvičení těch zkušených. Řeka nás dovede do města L´Isle sur la Sorque, protkaného vodními kanály, na kterých najdeme i několik starých mlýnských kol (dříve jich tu bylo přes 200). Ubytujeme se v kempu a vyrazíme na večerní prohlídku tohoto jedinečného města.
3.
den
Dnes splujeme řeku Gardon, která přivede naše kanoe pod jednu z nejvýznamnějších památek Francie – římský akvadukt Pont du Gard. Se svými 48 metry je nejvyšší ze všech římských akvaduktů a je také velmi zachovalý. Akvadukt můžeme obdivovat přímo z lodi a uděláme si zde i malou pauzu na koupání. Po splutí Gardonu přejedeme do kempu u nedalekého Avignonu.
4.
den
Dnes si od vody trochu odpočineme, čeká na nás starobylý Avignon ve své plné kráse - slavný Avignonský most, Papežský palác, kostely a kamenné uličky. Po dobrém francouzském obědě nasedneme do autobusu a vydáme se do kempu u řeky Ardeche. Cestou určitě nemineme krásné městečko Vallon Pont d´Arc, budeme-li mít štěstí narazíme zde na místní farmářské trhy.
5.
den
Vydáme se na řeku Chasezzac (přítok Ardeche). Ta nás povede pod vysokými skalními stěnami vyrůstajícími přímo z vodní hladiny. Po cestě navštívíme jeskyni s netopýry a na závěr napínavá plavba skrz skalní žebra. Po splutí nás čeká zastávka ve městečku Vallon Pont d´Arc a návrat zpět do našeho kempu.
6. - 7.
den
Dnes nás čeká nejoblíbenější řeka Francie – Ardeche. Poplujeme pod jedním z největších (doslova) přírodních šperků Francie – skalním mostem Pont d´Arc, pod kterým Ardeche protéká. Ale i zbytek plavby kaňonem, ve kterém strávíme dva dny i jednu noc, je doslova dechberoucí – podél řeky se zdvihají vysoké vápencové skalní stěny a řeka se mezi nimi kroutí v ostrých zatáčkách.  Nocovat budeme na tábořišti přímo v kaňonu bez přístupu autobusu, věci si tedy povezeme s sebou v barelu (jedná se o vybavené tábořiště, budete potřebovat pouze spacák, nějaké oblečení a jídlo – vodu a stany nalezneme na místě).
8.
den
V dopoledních hodinách dorazíme zpět do České republiky.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Vybrané řeky jsou nenáročné, max. do obtížnosti WW 1. Zájezd zvládnou i sportovní začátečníci a děti (ca od 4 let). Poplujeme na plastových kanoích Samba, které jsou stabilní a přitom mají vynikající jízdní vlastnosti.
Doprava: autobus

Do Francie pojedeme klimatizovaným autobusem. Velikost skupiny je omezena na 32 osob, autobus nikdy nejede plný a máte tak při cestě větší pohodlí. Počítejte prosím s delší cestou autobusem, do Francie je to daleko. Pro větší pohodlí na dlouhé cestě tam a zpět jsme pro Vás objednali lůžkový autobus. Při nižším počtu přihlášených může být autobus nahrazen mikrobusem.

Místa srazu:
 • Ústí nad Labem
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Zličín
 • Plzeň
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp

Po celou dobu zájezdu budeme ubytováni v kempech ve vlastních stanech. Kempy ve Francii jsou pěkné a na velmi dobré úrovni, v každém kempu nalezneme toalety i sprchy.

Na řece Ardeche budeme nocovat v kempu přímo v kaňonu, kam nedojede autobus, věci na 1 noc si tedy povezeme v lodích. Jedná se však o vybavené tábořiště, takže vodu i stany nalezneme na místě. 

Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. Stravování začíná večeří 2. den a končí snídaní 7. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin (a dobrého francouzského vína) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava autobusem do Francie i po Francii (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • zapůjčení vodáckého vybavení (plastová kanoe Samba, pádlo, plovací vesta, barel)
 • vodácká polopenze (5x snídaně a 5x večeře, připravovaná v naší polní kuchyni)
 • ubytování v kempu 5 nocí
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (podmínkou je, že účastníci dodržují stanovený program a jedou po vodě společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
 • vstupné do památek a přírodních zajímavostí

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.