DUNAJ a ramena Dunaje - slovensko-maďarské pomezí

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
5. - 9. 8. 2023
5 dní
4 480 Kč / 3 480
Vlastní doprava
Již proběhlo

Popis zájezdu

 • Dunaj v mnoha různých podobách - jedinečná řeka
 • široký Dunaj nad Bratislavou tekoucí až 12 km/hod, pláže na koupání
 • spleť dunajských ramen s mírným proudem i několika sjízdnými stupni 
 • ubytování v pěkných kempech i tábořištích
Pro skupiny od 12-ti osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

 

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se v dopoledních hodinách u řeky Dunaj v Bratislavě. Rozdáme si vodácké vybavení, proběhne zaškolení začátečníků a připomenutí bezpečnosti na vodě. Poté se již vydáme na první plavbu po Dunaji, krátká plavba a svižný proud prověří naše vodácké dovednosti, co nebudeme umět nás instruktoři hravě doučí a tak budeme připraveni na další vodácké dny. Z cíle plavby se pak místní dopravou či vlastními auty přepravíme do kempu u kanálu s divokou vodou v Čunovu.

2.
den
Ráno necháme stát stany v kempu a vydáme se místní dopravou či vlastními auty do příjemného rakouského městečka Hainburg (kde si uděláme krátký rozchod na hrad), které hlídá dunajskou bránu a poté vyplujeme po širokém Dunaji. Po několika kilometrech zastavíme pod hradem Děvín na soutoku Dunaje s Moravou, kde se naobědváme v příjemné restauraci (za slovenské ceny). Po obědě nás silný proud Dunaje rychle donese do Bratislavy. Při plavbě ještě můžeme zastavit ke koupání na některé ze štěrkových pláží. Následně se vrátíme místní dopravou či auty do našeho kempu v Čunovu.
3.
den
 Dopoledne se zabalíme a doplníme zásoby na další cestu. Poté, co se nabažíme pohledu na zručnost místních vodáků na kanále, se nalodíme a vyrazíme po proudu starého koryta Dunaje. Za chvíli nám civilizace zmizí z dohledu a my odbočíme do dunajských ramen. Svižný proud nás brzy donese do příjemného maďarského tábořiště. Jídla je zde omezený výběr, platit můžete i EURy (je lepší mít s sebou hotovost).
4.
den
Vydáme se napospas divočině dunajských luhů. Naším hlavním cílem bude neztratit se v rozvětvené síti ramen a dorazit večer na správné místo - tábořiště pod hrází nedaleko obce Kisbodak. Během dne se nesetkáme s civilizací, vše potřebné (svačinu, pití), si musíme vézt s sebou v lodích.
5.
den

Na rozdíl od předchozího dne je zde bludiště ramen přehlednější, voda klidnější, zato občasné peřeje budou mít silnější tah. Úsek zakončíme u obce Asványráro, kde si můžeme dát jídlo v nefalšované halászczárde - maďarské rybí restauraci - a ochutnat místní lidové rybí speciality. Poté se již vydáme na cestu domu. 

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: mírná obtížnost
Na splouvaných úsecích na nás nečekají žádné zvláštní nástrahy, náročnost je ZW (s pár místy WW1-). Akce je proto vhodná pro začátečníky i pokročilé, případně i pro rodiny s dětmi (ca. od 7 let).
Doprava: vlastní doprava

Doprava osob na místo srazu v Bratislavě a z cíle naší trasy v Asványráro  je možná buď vlastním autem (parkování v prvním kempu je možné), vlakem nebo autobusem. Řidiče automobilů za malý příspěvek na naftu na konci (nebo během) akce odvezeme zpět k jejich autům. Během akce se budeme, po domluvě, přesouvat podél řek místní dopravou či vlastními auty, která si budeme vzájemně pendlovat.

  Místa srazu:
  • DUNAJ - Bratislava - Loděnice TJ Kamzik
  Ubytování: kemp
  Ubytováni budeme po celou dobu v kempech, kempy jsou zde na slušné úrovni.
  Jídlo a pití: vlastní

  Stravování je ve Vaší režii. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, na kterém si můžete uvařit večeři nebo čaj k snídani. V některých kempech je možnost dát si něco k jídlu. 

  Doplnění zásob bude možné na začátku akce v Bratislavě. V dunajských ramenech Vám, v případě potřeby, jídlo nakoupí řidič doprovodného vozidla během dne. Jinak se doporučujeme zásobit na další den.

  V ceně je zahrnuto:
  • pronájem a doprava vodáckého vybavení (kanoe Samba, pádla, vesty, barely)
  • přeprava zavazadel doprovodným vozidlem po břehu
  • služby průvodce na vodě a řidiče doprovodného vozidla po celou dobu akce
  • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
  V ceně není zahrnuto:
  • poplatky za kempy
  • stravování
  • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.
  • neopreny - možnost jejich zapůjčení od Povody (půjčujeme neopreny Long John, neoprenové boty a vodácké bundy)
  • doprava osob

   

  Pozn.: Program akce se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

  Podobné zájezdy

  DUNAJEC a POPRAD - polsko-slovenské pomezí
  Plastové kanoe
  Polopenze
  V tomto roce nemá termín
  SLOVENSKO - Hron, Orava, Váh
  6 dní
  Plastové kanoe
  1 dospělý + 1 dítě ZDARMA
  Již proběhlo
  DUNAJEC - prodloužený víkend
  4 dny
  Plastové kanoe
  Polopenze
  Již proběhlo