ŠVÝCARSKO a RAKOUSKO - divoká voda a vysoké hory

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
23. - 30. 7. 2022
8 dní
14 950 Kč / 14 950
Mikrobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

Vodácký zájezd do srdce Švýcarska pro zkušené vodáky.

 • 7 dní na divoké vodě
 • výběr ze švýcarských řek - vyrážíme i na méně známé toky
 • Muota - přírodní slalomová trať - dějiště MS ve sjezdu na divoké vodě
 • úžasné scenérie v okolí švýcarských řek Vorderrhein a Hinterrhein
 • obří vlny na Innu

POZOR! Tento zájezd bude mít příchuť expedice. Pro zdárný průběh je nutná spolupráce všech účastníků na suchu i na vodě. Naše mikrobusy nás rychle dopraví na místo a také nám umožňují operativně měnit program podle aktuálního stavu vody, schopností a přání našich vodáků.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách, příjezd do kempu u Bregenzer Ache.
2.
den
Bregenzer Ache ústí do Bodamského jezera v Bregenz, ale jestě předtím má pro nás v zalesněném skalnatém udolí přichystáno několik peřejí (až WW3-WW1).
3.
den
Lesní říčka Thur je spíše technického rázu, tedy má méně vody, ale v peřejích je třeba najít nejlepší cestu a pěkně kličkovat. Náročnost WW2-3.
4.
den
Splavný úsek řeky Muoty je sice krátký, ale o to výživnější. Po cestě splujeme i slalomku, kde se konalo mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Nocleh na bivaku "Orlí hnízdo".
5.
den
Dnes nás čeká rychlá vodnatka Reuss, poté přejedeme do hobitího kempu u řek Hinterrhein a Vorderrhein, kde strávíme 2 noci.
6.
den
Splouváme řeku Vorderrhein, pěkné peřeje ozdobené vápencovými skalami podél řeky.
7.
den
Čeká nás vodnatý Hinterrhein, obtížnost opět WW2-3.
8.
den
Inn má pro nás připravení velké vlny i zákeřné válce. Nemusíme se ale bát, po každém těžším úseku následuje klidná voda k odlovení plaváčků. Po doplutí naskočíme do auta a pozdě večer dorazíme do ČR

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Vybrané řeky a jejich úseky jsou až do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kanoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na divoké vodě. Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

Pokud si nejste jisti, zda tento zájezd zvládnete, zavolejte nám nebo nám pošlete email a my vám rádi poradíme. 

Doprava: mikrobus
Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy nabízí dostatek pohodlí.
Místa srazu:
 • Praha - Budějovická
 • Rakousko - Bregenz
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Kempy v Rakousku a ve Švýcarsku jsou na dobré úrovni, plně vybavené s dobrým i hezkým zázemím. Ve Švýcarsku budeme 3 noci v jednom kempu, abychom si odpočinuli od stavění a bourání stanů.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování si každý zajišťuje sám. V kempech nebo jejich okolí je vždy restaurace, zásoby na vaření budeme pravidelně dokupovat. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. My s sebou vezeme gril, který je k dispozici i pro vaše pochoutky.
V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Rakouska/Švýcarska
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 6x ubytování v kempu ve vlastním stanu, 1x bivak
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Vzhledem k charakteru splouvaných řek je dlouhý neopren nutný! Můžete si zajistit vlastní, nebo si zapůjčit od nás - více o půjčovně neoprenů zde.
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.