ITÁLIE - s Povodou po italských řekách, dále po vlastní ose

Popis zájezdu

Chcete spojit dovolenou u moře nebo u jezera s vodáckým dobrodružstvím? Zastavte se s námi cestou do Itálie na několika průzračných řekách! Vy jedete vlastním autem, my zajišťujeme vodácké vybavení a průvodce.

 • 4 řeky italských Alp za prodloužený víkend - Fella, Cellina, Piava a Brenta
 • příjemně tekoucí řeky s lehkými peřejemi
 • štěrkové pláže vybízející ke koupání, výhledy na horské scenérie
 • zájezd je vhodný pro mírně zkušené vodáky

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den

Sejdeme se ráno v kempu uřeky Felly a společně se vydáme na nástup řeky, kde si rozdělíme vodácký materiál. Proběhne zaškolení a splujeme 18 km po řekách Felle a Tagliamentu (WW1), do kterého se Fella vlévá. Čeká nás příjemný proud ve štěrkovém korytě, výhledy na parádní kopce v okolí i pár snadných peřejek, kde budeme moci procvičovat naše vodácké dovednosti. Po cestě navštívíme malebné městečko Venzone a impozantní bunkr stojící uprostřed řeky.

Kdo bude chtít, může samozřejmě dorazit do kempu již večer předem (po předchozí domluvě).

2.
den
Budeme splouvat říčku Cellinu (15 km WW1-2, 1 místo WW2+). Rychlý proud nás provede zákrutami mezi příkrými horskými stráněmi, na oběd vyrazíme pěšky do bočního kaňonu plného vodopádků.
3.
den
Prohlédneme si vysokou hráz protržené přehrady Vajont a poté splujeme pohodových 25 km po řece Piavě (WW1). Čeká nás mírný proud bez záludností a mnoho příležitostí ke koupání na štěrkových plážích. Den zakončíme výbornou zmrzlinou v místní mlékárně, můžeme se zde zásobit i výbornými sýry.
4.
den

Poslední společné ráno naší dovolené si v klidu zabalíme věci a užijime si koupání v jezeře. Odpoledne na nás čeká řeka Brenta (WW2+), ta má pro nás připraveny opravdu pěkné, ale ne příliš náročné peřeje a jednu slalomovou trať, na které trénují místní kajakáři.

Po doplutí se rozloučíme, my vyrazíme zpět domu, vy můžete pokračovat v cestě dále po Itálii.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Na tento zájezd potřebujete turistickou znalost ovládání kanoe, měli byste umět jet v kanoi rovně a bezpečně zabočit doleva, doprava, když potřebujete. Italské řeky mají svižný proud bez větších záludností, pro vodáky-turisty jsou tak vhodné jako první seznámení s divokou vodou. 

Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka, které se jen tak nepřevrátí. Zájezd můžeme doporučit i rodinám s většími dětmi (ca. od 7 let).

Doprava: vlastní doprava

Předpokládáme, že do prvního kempu v Itálii přijedete vlastním autem. Mapu a GPS souřadnice Vám pošleme před zájezdem. S pomocí našeho mikrobusu budeme potom řešit převozy řidičů k autům při jednotlivých denní etapách na vodě. Po skončení zájezdu odjedete autem domů nebo budete pokračovat ve vaší dovolené na další místa v Itálii.

Ubytování: kemp
Nocovat budeme v kempech ve vlastních stanech (vzhledem k teplému počasí nepotřebujete nijak dobrý spacák, ale stan by měl odolat dešti - doporučujeme mít dvouplášťový stan). Italské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí. Jednu noc strávíme na přírodním tábořišti bez sprchy a wc.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. V každém kempu nebo jeho okolí je možnost najíst se v restauraci. Ceny jsou ale vyšší než v ČR (Pizza 8-12EUR, jídlo ca. 12-18 EUR).  Možnost nákupu potravin (a dobrého italského vína) bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR.

Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. 

 

V ceně je zahrnuto:
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pomoc s převážením aut/řidičů (ze startu do cíle denních etap)
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • nocleh v kempu 2x (1x budeme spát na přírodním tábořišti)
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • dopravu osob do Itálie a po Itálii
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí
 • poplatky za parkování v kempech 
 • stravování a pitný režim

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.