Okruh po divokých řekách SLOVINSKA, RAKOUSKA a ITÁLIE

Popis zájezdu

3 krásné země, 5 divokých řek, 6 dní na vodě, 1 den odpočinku u jezera. Tento vodácky nabitý, ale pohodový program doporučujeme mírně pokročilým vodákům. 

 • příjemně tekoucí slovinské řeky Sáva Bohinjka a Sáva Dolinka 
 • v Rakousku na nás čeká horský Gail a Möll
 • peřejnaté italské řeky Rienza a Isarco
 • vždy 2-3 noci v jednom kempu - méně bourání a stavění stanů

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky večerních hodinách, noční přejezd do Slovinska
2.
den
Na rozpádlování se vydáme na řeku Sávu Bohinjku, která si pro nás připravila snadné peřejky a příjemný proud. Připomene si zde pádlování na tekoucí vodě a základy bezpečnosti.
3.
den
Další den na vodě společně strávíme na řece Sávě Dolince. Peřejky jsou zde o trochu náročnější, než první den, ale nečekají na nás žádné záludnosti.
4.
den

Dnešní den na nás čeká "suchý program", načerpáme sílu odpočinkem u jezera Bled.

Kdo bude mít chuť a sílu, může se vydat na krátkou procházku soutěskou Vintgar, kde na nás čekají hluboké tůně plné krásně zbarvené vody a také nejvyšší slovinský vodopád Šum.   

5.
den
První rakouskou řekou, která na nás čeká bude říčka Gail, splujeme její lehčí část, kde nás nečekají žádné záludnosti. Voda zde příjemně teče a bude tak dostatek času na užívání si výhledů do okolní kopcovité krajiny.
6. - 7.
den

Další dva dny budeme splouvat horskou řeku Möll, ktará si pro nás připravila na svém horním toku svižný proud a krásné výhledy na okolní alpskou krajinu.

Příjemný proud a hezké peřejky si užijeme i v jejím spodnější části. Na závěr dolního úseku nás řeka pohoupe na svých nemalých vlnkách. 

Během našeho sjíždění této krásné řeky si uděláme výlet na dech-beroucí vodopád, vydáme se pěšky na krátkou procházku skalní průrvou a budeme společně stoupat přímo podél padající vody. 

8.
den

Poslední den v Rakousku se opět vrátíme na řeku Gail, tentokrát na nás čeká zakroucený tok s výhledy na krásnou okolní krajinu. Po jeho splutí se vydáme vstříc Itálii, která bude poslední zemí, kterou při našem putování navštívíme. 

9.
den

První italskou řekou, na kterou se společně vydáme, bude Rienza, úzká horská říčka s rychlým proudem, na jejímž konci číhá překvapení v podobě velkých vln (15 km WW1-2, na konci peřej WW2+).

10.
den

Na závěr našeho vodáckého dobrodružství splujeme vysokohorskou ledovcovou řeku Isarco, pramenící téměř ve 2000 m.n.m. Naše dovednosti zde prověří četné peřejky (WW2+). 

Po jejím splutí se již vydáme zpět na cestu do České republiky, kam dorazíme v pozdních večerních hodinách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kánoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na tekutějších vodách (například úsek Týnec-Pikovice na Sázavě, Divoká Orlice v době vypouštění Pastvinské přehrady). Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let.

Na tento vodácký zájezd jezdíme v malých skupinách (10-20 osob), aby skupina na vodě nebyla příliš veliká a průvodci měli čas i prostor každému se věnovat.  

Doprava: mikrobus

Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba nabízí dostatek pohodlí.

Ubytování: kemp
Nocovat budeme v kempech s hezkým zázemím, slovinské, rakouské i italské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí. Ve většině kempů je k dispozici také kiosek nebo restaurace.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování je ve Vaší vlastní režii. Každý den je po dohodě s průvodci možnost zastavit v obchodě a doplnit zásoby. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři.
V ceně je zahrnuto:
 • doprava mikrobusem do Slovinska/Rakouska/Itálie (v případě velkého počtu zájemců může být mikrobus nahrazen autobusem)  
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • nocleh v kempu 8x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Můžete si zajistit vlastní, nebo si za příplatek zapůjčit od nás.
 • stravování a pitný režim

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.