RAKOUSKO a ŠVÝCARSKO - divoká voda a vysoké hory

Popis zájezdu

Dovolené máte málo, ale chuti něco zažít máte hodně? Právě pro vás jsme připravili tuto údernou vodáckou pecku!

 • vodácký zájezd pro zkušené vodáky
 • 5 dní na divoké vodě
 • rychlé peřeje Lechu na rozpádlování, úžasné scenérie v okolí švýcarských řek Vorderrhein a Hinterrhein, obří vlny na Innu a na závěr technický Saalach

POZOR! Tento zájezd bude mít příchuť expedice. Pro zdárný průběh je nutná spolupráce všech účastníků na suchu i na vodě. Naše mikrobusy nás rychle dopraví na místo a také nám umožňují operativně měnit program podle aktuálního stavu vody, schopností a přání našich vodáků.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách, příjezd do kempu na Lechu.
2.
den
Na rozpádlování splujeme pěkných 20 km Lechu, čeká nás rychlý proud a vlny, WW2-3.
3.
den
Čeká nás vodnatý Hinterrhein, obtížnost opět WW2-3.
4.
den
Splouváme řeku Vorderrhein, pěkné peřeje ozdobené vápencovými skalami podél řeky.
5.
den
Vodnatý Inn má pro nás připravení velké vlny i zákeřné válce. Nemusíme se ale bát, po každém těžším úseku následuje klidná voda k odlovení plaváčků.
6.
den
Řeka Saalach na hranici Rakouska a Německa na závěr prověří naše schopnosti v několik technických peřejích WW3. Po doplutí nasedneme do aut a vydáme se k domovu, návrat do ČR plánujeme kolem 20. hodiny.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Vybrané řeky a jejich úseky jsou až do obtížnosti WW3. Budeme je splouvat na nafukovacích kanoích Baraka. Proto tento zájezd doporučujeme pouze vodákům, kteří již mají zkušenosti s pádlováním na divoké vodě. Minimální věk vodáků pro tento zájezd je 15 let (v případě mladších dětí se s námi neváhejte poradit).

Pokud si nejste jisti, zda tento zájezd zvládnete, zavolejte nám nebo nám pošlete email a my Vám rádi poradíme. 

Doprava: mikrobus
Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy nabízí dostatek pohodlí.
Ubytování: kemp
Kempy v Rakousku a ve Švýcarsku jsou na dobré úrovni, plně vybavené s dobrým i hezkým zázemím. Ve Švýcarsku budeme 3 noci v jednom kempu, abychom si odpočinuli od stavění a bourání stanů.
Jídlo a pití: vlastní
Stravování si každý zajišťuje sám. V kempech nebo jejich okolí je vždy restaurace, zásoby na vaření budeme pravidelně dokupovat. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, abyste si mohli uvařit čaj k snídani nebo večeři. My s sebou vezeme gril, který je k dispozici i pro vaše pochoutky.
V ceně je zahrnuto:
 • doprava do Rakouska/Švýcarska
 • služby vodáckého průvodce na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • poplatek pro vodáky na řece Saalach
 • 4x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:
 • vodácké oblečení (dlouhý neopren, vodácká bunda, boty). Vzhledem k charakteru splouvaných řek je dlouhý neopren nutný! Můžete si zajistit vlastní, nebo si zapůjčit od nás - více o půjčovně neoprenů zde.
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh (kartička vaší pojišťovny Vám zajistí ošetření v zemích EU, ale hradíte jistou spoluúčast). K zájezdu si můžete přiobjednat cestovní pojištění, ze kterého se hradí tato spoluúčast a další záležitosti, na které kartička vaší pojišťovny nestačí.

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.