S dětmi po tekoucích ITALSKÝCH řekách, s odpočinkem u moře

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
13. - 21. 8. 2022
9 dní
14 480 Kč / 13 480
Autobus
Již proběhlo

Popis zájezdu

Příjemně tekoucí řeky, které jsou vhodné i pro děti, koupání v jezerech a závěrečný odpočinek u moře. To je pohodový zájezd do "dětské Itálie". 

 • Fella, Tagliamento,Piava a Brenta
 • průzračná voda, příjemný proud, štěrkové pláže, příležitost ke koupání každý den
 • každodenní výhledy na majestátní vápencové štíty Dolomit
 • 4 noci v kempu u jezera Logo di Corlo - krásné koupání, méně bourání a stavění stanů
 • vodácká polopenze
 • zájezd doporučujeme pro rodiny s dětmi

Pro skupiny od 7 osob rádi zrealizujeme akci na míru - možnost volby termínu, zkrácení nebo prodloužení programu.

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
2.
den

Nad ránem dorazíme k řece Felle. Rozdělíme si vodácký materiál, proběhne zaškolení a splujeme 18 km po řece Felle a Tagliamentu (WW1), do kterého se Fella vlévá. Čeká nás příjemný proud ve štěrkovém korytě, výhledy na parádní kopce v okolí i pár snadných peřejek, kde budeme moci procvičovat naše vodácké dovednosti. Po cestě navštívíme malebné městečko Venzone a impozantní bunkr stojící uprostřed řeky. 

3.
den

V plavbě po řece Tagliamento budeme pokračovat i další den, proud zde zrychluje a tak splujeme během pár hodin téměř 30 km. 

Po doplutí přejedeme do kempu u jezera Lago di Corlo, které nabízí krásné koupání a kde se ubytujeme na 4 noci.

4.
den

Dnes na nás čeká svižný proud řeky Piavy (WW1), která je lemovaná skalkami a skálami a obklopena krásnou krajinou. Voda si pro nás připravila mimo jiné mnoho míst, vybízejících ke koupání. Nacvičit si tak můžeme plavání v tekoucí vodě či záchranu při převržení. 

5.
den

Řeka Brenta (WW2) má pro nás připraveny opravdu pěkné i když ne náročné peřeje a jednu slalomovou trať, na které trénují místní kajakáři.

Dnešní úsek není nijak dlouhý, proto nám zbyde čas na odpočinek a koupání v jezeře přímo u našeho kempu. 

6.
den
Dnešní den se opět vydáme na řeku Piavu (WW1), tentokrát však na její horní část, kde si užijeme mírný proud bez záludností a mnoho příležitostí ke koupání na štěrkových plážích. Den zakončíme výbornou zmrzlinou v místní mlékárně, můžeme se zde zásobit i výbornými sýry.
7.
den

Ráno vyrazíme vstříc poslednímu vodáckému dobrodružství, které na nás čeká opět na řece Brentě (WW1-2). Svižný proud nás ponese divočinou, občas se tak budeme muset vyhnout spadlému stromu či jiné překážce, kterou nám matka příroda připraví do cesty. Po předchozích dnech to pro nás však nebude žádný problém. 

Po doplutí přejedeme do kempu u moře, kde strávíme poslední noc.

8.
den

Poslední den našeho putování po Itálii si odpočineme a načerpáme sily odpočinkem u moře. Čeká nás celý den dovádění ve vlnách a slunění na písečných plážích. 

Po závěrečné společné večeři si zabalíme stany, naložíme své věci do autobusu a vydáme se na noční cestu do České republiky. 

9.
den
Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost

Na tento zájezd potřebujete turistickou znalost ovládání kanoe, hodí se mít opakovanou vícedenní zkušenost s kanoí na českých řekách. Italské řeky mají svižný proud bez větších záludností, pro vodáky-turisty jsou tak vhodné jako první seznámení s rychle tekoucí vodou a jednoduchými peřejemi. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi cca od 7 let. Poplujeme na stabilních nafukovacích kanoích Baraka, které se jen tak nepřevrátí. 

Doprava: autobus

Na tento zájezd pojedeme klimatizovaným autobusem. V autobuse je sice 49 míst, my ale máme limit 32 účastníků, abyste měli v autobuse dost místa a aby parta na vodě i v kempu nebyla příliš veliká. Při nižším počtu přihlášených může být autbus nahrazen mikrobusem. 

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Opatov
 • České Budějovice
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Nocovat budeme v kempech. Italské kempy jsou tradičně na vysoké úrovni, pěkné záchody i sprchy jsou samozřejmostí, ve většině kempů je i síť WiFi. Vzhledem k teplému počasí nepotřebujete nijak dobrý spacák, ale stan by měl odolat dešti (doporučujeme mít dvouplášťový stan).
Jídlo a pití: polopenze

Na zájezdu zajišťujeme vodáckou polopenzi v naší polní kuchyni. Bohatá snídaně formou švédského stolu, večeře jednoduché a chutné, pokud možno z čerstvých místních surovin. Při přípravě jídel oceníme, když každý vodák přiloží ruku k dílu a pomůže s přípravami na vaření. Stravování začíná snídaní 2. den a končí večeří 8. den. Obědy a svačiny (většinou na vodě) si zajišťujete sami. Na řekách nepotkáme žádné občerstvení, proto svačinu do lodi s sebou!

Možnost nákupu potravin a dobrého italského vína bude téměř každý den, proto není potřeba s sebou vozit zásoby na celý týden. Ceny v obchodech jsou mírně vyšší než v ČR.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava autobusem do Itálie a po Itálii (v případě malého počtu zájemců může být autobus nahrazen mikrobusem)
 • služby řidičů a průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • nocleh v kempu 6x
 • vodácká polopenze 7 x
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených lodí proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

ITÁLIE - tekoucí řeky a turistika u jezera Lago di Garda
Baraky
Snídaně
V tomto roce nemá termín
ITÁLIE - první seznámení s divokou vodou
8 dní
Baraky
Polopenze
Již proběhlo
To nej z ITÁLIE za prodloužený víkend
5 dní
Baraky
Již proběhlo
Dětská voda v CHORVATSKU s koupáním v moři
9 dní
Baraky
Polopenze
Rodiče s dětmi
Již proběhlo