Divoké řeky FRANCOUZSKÝCH ALP - pro pokročilé vodáky

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
27. 8. - 4. 9. 2022
9 dní
15 480 14 480 Kč / 14 900 13 900
Mikrobus

Popis zájezdu

Vydáme se po řekách tekoucích údolími francouzských Alp. Voda tekoucí ze svahů velikánů jako je Mont Blanc je sice chladná, ale nabízí rychlý proud a nespočet krásných peřejí, vln i výhledů na okolní hory.

 • divoké řeky pro pokročilé vodáky
 • příjemně tekoucí řeka Durance
 • rychlý proud horské říčky Guisane
 • technické peřejky na řece Ubaye
 • velké vlny řeky Isère

Zájezd je novinkou pro rok 2022 a proto bude mít letošní ročník dobrodružnou příchuť expedice. I když jsme všechny řeky uvedené v programu sjeli, první zájezd do nové destinace je vždy plný objevování nečekaného - kde je dobré víno nebo farmářské trhy, kde je skryta ta a ta přírodní zajímavost nebo pamětihodnost, ale také kde se nám do cesty postaví nečekaná překážka a kudy cesta nevede. Proto je zájezd nabízen za zaváděcí sníženou cenu a jste-li dobrodruzi tělem i duší, pak se těšíme na společné vodácké i nevodácké zážitky. 

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky v odpoledních hodinách, čeká nás noční cesta do Francie.
2. - 3.
den

Ráno přijedeme k řece Durance, v klidu posnídáme a rozdělíme si vodácké vybavení. Zopakujeme si pravidla bezpečnosti a pádlování na divoké vodě a vydáme se vstříc prvnímu úseku.  

Na Durance (WW2) se rozhodně nebudeme nudit, ve dvou dnech nás čekají dvě přírodní slalomové traťe a také vyhlášená rodeová vlna Rabioux. Proud řeky se postupně zrychluje, vlny se zvětšují a peřeje nabírají na intezitě, díky čemuž se dobře rozcvičíme na náročnější řeky, které přijdou v příštích dnech.   

4.
den

Dnes poplujeme úzkým korytem horské řeky Guisane (WW2-3), která nás rychlým tempem proveze zalesněným údolím i několika horskými vesničkami.

Po skončení plavby navštívíme historické město Briançon, jedno z nejvýše položených měst v Evropě, které leží na soutoku řeku Guisane a Durance.

5. - 6.
den

Dopoledne přejedeme k řece Ubaye, která je jednou z mála řek v Evropě bez přehrad a jezů a díky tomu je rájem (nejen francouzských) vodáků. Nabízí 50 km divoké vody obtížnosti od WW2 po WW5, my jsme pro tento zájez vybrali 2 úseky náročnosti WW2 - WW3+.

7. - 8.
den

Poslední dva dny se společně vydáme na řeku Isère. Na řece je zajištěna voda díky každodennímu upouštění vody z přehrady, kterou využívají nejen kajakáři, barakisti a raftaři, ale také slalomáři, kteří zde trénují na vyhlášené přírodní slalomové trati (WW4). U této slalomové trati se ubytujeme na dvě noci a každý tak bude mít dost času prověřit na ní své vodácké dovednosti.

Nejen slalomka je ale vodáckým lákadlem na řece Isère. Isére je také vodnatka s velkým spádem a 2 úseky,  které splujeme, budou řádnou prověrkou našich vodáckých dovedností. Úzký kaňon na záver již je taková třesnička na dortu, po jehož splutí nasedneme do mikrobusů a vyrazíme zpátky k domovu. 

9.
den
Své vodácké zážitky a vzpomínky si přivezeme do České republiky, kam dorazíme v dopoledních hodinách.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: vysoká obtížnost

Obtížnost řek je od WW2 do WW3+. Účast na zájezdě lze doporučit pouze zkušeným vodákům (děti od 15-ti let). Účastníci by měli mít zkušenosti s pádlováním na divoké vodě, každá posádka musí umět zastavit ve vracáku!

Pokud si nejste jisti, zda tento zájezd zvládnete, zavolejte nám nebo nám pošlete email a my Vám rádi poradíme. Před zájezdem doporučujeme zúčastnit se naší jednodenní Vodácké školy pro pokročilé nebo Víkendového vodáckého kurzu pro pokročilé vodáky.

Doprava: mikrobus

Pojedeme mikrobusy pro 9-osob (v případě většího počtu účastníků mikrobusem pro 19-osob), oba mikrobusy nabízí dostatek pohodlí.

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Zličín
 • Plzeň
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech, které jsou ve Francii na vysoké úrovni. Čekají na nás tedy plně vybavené kempy (wc, sprcha) s hezkým zázemím. Snažíme se vybírat spíše přírodní kempy, kde rádi uvítají partu vodáků.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. Na nákup čerstvých sýrů, vína a jiných místních pochutin bude čas téměř každý den, není tedy třeba vozit jídlo na celou akci z ČR. Ceny některých surovin jsou ale ve Francii vyšší, než jsme zvyklí z ČR. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR nebo Campingaz, a ešus nebo jiné skladné nádobí na vaření čaje k snídani a večeří.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava osob do Francie
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 6x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:

Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

Podobné zájezdy

Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon
9 dní
Baraky
Novinka 2022
* Sleva
9. - 17. 7. 2022 *
23. - 31. 7. 2022
Divoké řeky ITALSKÝCH a RAKOUSKÝCH Alp
6 dní
Baraky
Snídaně
1. - 6. 7. 2022
RAKOUSKO a ŠVÝCARSKO - divoká voda a vysoké hory
Baraky
V tomto roce nemá termín
Řeky jarní ITÁLIE za prodloužený víkend
5 dní
Baraky
8. - 12. 6. 2022
DIVOKÉ PERLY BALKÁNU - Tara a Neretva
6 dní
Baraky
31. 5. - 5. 6. 2022
BOSNA A HERCEGOVINA a řeka Tara v ČERNÉ HOŘE
10 dní
Baraky
9. - 18. 7. 2022
Pohodová letní ALBÁNIE s koupáním v moři
10 dní
Baraky
29. 6. - 8. 7. 2022
Divoká jarní ALBÁNIE
10 dní
Baraky
6. - 15. 5. 2022