Po řekách FRANCOUZSKÝCH ALP až do Grand canyonu du Verdon

Termín
Počet dní
Základní / dětská cena
Doprava
9. - 17. 7. 2022 *
Expedice
9 dní
14 480 13 480 Kč / 12 480 11 480
Mikrobus
Obsazeno
* u termínu nelze uplatnit Slevu First Moment

Popis zájezdu

Vydáme se po řekách tekoucích údolími francouzských Alp. Voda stékající ze svahů velikánů, jako je Mont Blanc je chladná, ale nabízí příjemný proud a nespočet krásných peřejek a peřejí. Na závěr vodáckého putování navštívíme kaňon Verdon, patřící mezi nejhlubší a nejkrásnější kaňony Evropy. 

 • divoké řeky pro mírně pokročilé vodáky
 • úzká soutěska řeky Giffre
 • příjemně tekoucí řeka Durance
 • technické peřejky na řece Ubaye
 • dechberoucí Grand canyon du Verdon

Zájezd je novinkou, pro rok 2022 a proto bude mít trochu příchuť expedice. I když všechny řeky již známe, budeme rádi, když se s námi vydáte i na průzkum jejich okolí a pomůžete nám objevit další kouzelná místa těchto francouzských regionů. Jste-li dobrodruzi tělem i duší, pak se těšíme na společné vodácké i nevodácké zážitky, na které určitě nezapomenete. 

Program zájezdu

1.
den
Odjezd z České republiky ve večerních hodinách, čeká nás noční cesta do Francie.
2.
den

Již ráno společně posnídáme u řeky Giffre (WW1-2), poté si rozdáme vodácké vybavení a zopakujeme si pravidla bezpečnosti pádlování na divoké vodě. 

Hned na nástupu na nás čeká svižný proud, který nás brzy donese ke vstupu do 500 m dlouhé a 30 m hluboké soutěsky. Voda se zde noří hluboko do skal a v nejužším místě má soutěska šířku pouhé 2 metry. Není se však čeho obávat, voda je zde klidná a soutěsku hravě proplujeme. Po zbytek plavby si budeme užívat příjemný proud a snadné peřejky.

3. - 4.
den

Ráno si zabalíme stany a vydáme se na další část cesty autobusem, pojedeme k řece Durance (WW2), na které se rozhodně nebudeme nudit. Během dvoudenní plavby na nás čekají 2 přírodní slalomové tratě i vyhlášená rodeová vlna Rabioux.  

U Durance strávíme 2 noci, v případě zájmu se večer vydáme na prohlídku starobylého Briançonu, jednoho z nejvýše položených měst v Evropě.  

5. - 6.
den

Dopoledne přejedeme autobusem k řece Ubaye, po které poplujeme další dva dny.

Peřejky jsou zde mohutnější (místy WW3) a proud silnější, než v předchozích dnech, ale po tréninku na slalomové trati, to pro nás nebude žádná překážka.  

7.
den

Grand canyon du Verdon - 700 m hluboký a v některých místech jen 6 metrů široký kaňon je největším kaňonem Evropy a také jedním z nejhlubších evropských kaňonů, proto jej rozhodně nemůžeme vynechat. 

Dnes si tedy odpočineme od vody a vydáme se na pěší výlet, který nás zavede na horní hranu kaňonu, odkud si užijeme překrásné výhledy a sestoupáme také i na jeho dno abychom si prohlédli řeku Verdon, jejíž horní část následující den splujeme.  

8.
den

Poslední den našeho vodáckého putování se opět vrátíme do kaňonu Verdonu, tentokrát však ve vodáckém. Svižný proud (WW1-2) nás ponese úchvatnou scenérií skal, které se brzy začnou zužovat a my poplujeme hlouběji do kaňonu. Co jsme se v předchozích dnech naučili si prověříme na několika peřejkách (WW2-3). 

Po doplutí se rozloučíme nejen s hlubokým Verdonem, ale také s krásnou slunečnou Francií a vyrazíme na noční cestu domů.

9.
den
Plni dojmů a zážitků se v dopoledních hodinách vrátíme zpět do České republiky.

Není-li uvedeno jinak, plujeme na lehko (zavazadla jsou převážena po souši autobusem nebo doprovodným vozidlem, v lodi si vezeme jen oblečení a jídlo nutné pro daný den).

Další informace

Náročnost zájezdu: střední obtížnost
Splouvané úseky jsou do obtížnosti WW2-3, zájezd je vhodný pro mírně pokročilé vodáky. Náročnost splouvaných úseků postupně stoupá, budete si zvykat na divokou vodu a zlepšovat svoje vodácké schopnosti. Řeky budeme splouvat na stabilních nafukovacích kánoích Baraka. Zájezd je vhodný pro děti od 15-ti let (mladší děti 12+ pouze se zkušeným doprovodem).
Doprava: mikrobus

Pojedeme mikrobusy pro 9 až 19 osob, které nabízí dostatek pohodlí. V případě většího počtu účastníků může být mikrobus nahrazen autobusem, ten však nejde nikdy plný aby skupina na vodě ani v kempu nebyla příliš velká. 

Místa srazu:
 • Divišov - možnost parkování aut
 • Praha - Zličín
 • Plzeň
 • další nástupní místa po dohodě
Ubytování: kemp
Ubytováni budeme v kempech, které jsou ve Francii na vysoké úrovni. Čekají na nás tedy plně vybavené kempy (wc, sprcha) s hezkým zázemím. Snažíme se vybírat spíše přírodní kempy, kde rádi uvítají partu vodáků.
Jídlo a pití: vlastní

Stravování si každý zajišťuje sám. Na nákup čerstvých sýrů, vína a jiných místních pochutin bude čas téměř každý den, není tedy třeba vozit jídlo na celou akci z ČR. Ceny některých surovin jsou ve Francii vyšší, než jsme zvyklí z ČR. Doporučujeme vzít si s sebou malý skladný vařič typu VAR a ešus nebo jiné skládací kempingové nádobí pro přípravu jídel a čaje.

V ceně je zahrnuto:
 • doprava osob do Francie
 • služby vodáckých průvodců na vodě i na souši
 • pronájem a doprava vodáckého vybavení (nafukovací kanoe Baraka, pádlo, plovací vesta, helma, loďák)
 • 6x ubytování v kempu ve vlastním stanu
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění vodáckého vybavení proti poškození, či ztrátě (pouze v případě, že účastníci dodržují stanovený program a jedou společně s průvodcem)
V ceně není zahrnuto:

  Pozn.: Program zájezdu se může změnit v závislosti na počasí a vodních stavech řek či jiných aktuálních podmínkách. V takovém případě do programu zařadíme jiné řeky či aktivity, které svým charakterem odpovídají.

  Podobné zájezdy

  Divoké řeky FRANCOUZSKÝCH ALP - pro pokročilé vodáky
  9 dní
  Baraky
  * Sleva
  27. 8. - 4. 9. 2022 *
  RAKOUSKO a ŠVÝCARSKO - divoká voda a vysoké hory
  Baraky
  V tomto roce nemá termín
  Divoké řeky ITALSKÝCH a RAKOUSKÝCH Alp
  6 dní
  Baraky
  Snídaně
  1. - 6. 7. 2022
  Řeky jarní ITÁLIE za prodloužený víkend
  5 dní
  Baraky
  8. - 12. 6. 2022
  ITÁLIE - tekoucí řeky a turistika u jezera Lago di Garda
  Baraky
  Snídaně
  V tomto roce nemá termín
  ITÁLIE - první seznámení s divokou vodou
  8 dní
  Baraky
  Polopenze
  15. - 22. 7. 2022